SPA - PCE 7:4 - Divoká přestřelka juniorů vyzněla pro Spartu

II/16, úterý 29. 1. 2019
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Mičán – Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech, D. Vitouch.
Pardubice: Nečas – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Bučko, Blažej, Jelínek – Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal.
Branky a nahrávky: 1. Obadal (Kuracina, Gluzman), 16. Prymula (TS), 36. Čech (Dani, Arnošt), 36. D. Vitouch (Prymula, Bláha), 39. D. Vitouch (Pšenička, Tomek), 55. Klimo (Prchal, D. Vitouch), 60. O. Pšenička (Vitouch, Bláha), 61. O. Pšenička (Vitouch, Havlín) – 21. Chára, 26. Rozlílek (Bucek, Kostka), 57. Rohlík (Rouha, Bučko), 57. Pochobradský (Koffer). Rozhodčí: Glanc – Frodl, Krátký. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:2. Diváci: 25. Střely na branku: 39:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:4, 7:4.
Junioři Sparty už zase chytili formu, vyhráli potřetí v řadě a začínají dominovat jako prvních osm zápasů ve skupině pořadí v play off. Sparťané zase střílejí branky ve velkém a jejich největší silou je ofenzíva. Navíc je v posledních duelech neskutečně podrželi brankáři. Dobře chytal Cichoň proti Vsetínu a výborně chytal i Mičán proti Pardubicím. Pražané tak mají na kontě 43 bodů a náskok sedmi bodů na druhý Třinec.

Pardubice se v zápase ani nenadechly a hned inkasovaly. O branku Sparty se postaral Jiří Obadal, když se svými spoluhráči projel středním pásmem jako nůž máslem a v útoku už si domácí věděli rady. Přihrávka a střela zleva pod lapačku, 1:0 pro Spartu už ve 26. sekundě. Těsně poté sehráli Pardubičtí dobře početní převahu, branku z toho nevytěžili, i když kombinace to byly pěkné, Mičán své druhy podržel. První třetina byla herně vyrovnaná, avšak výsledkově ji vyhráli sparťané.

Útoky se ovšem střídaly na obou stranách, jen s tím rozdílem, že Pardubičtí nebyli tak efektivní a produktivní. Pražané dali v šestnácté minutě druhou branku. Patrik Prymula se rozjel ke trestnému střílení poté, co pardubický Hrádek sevřel puk v brankovišti. Prymula si najel zprava a pak puk poslal Vlkovi mezi betony. Sparta měla následně lehkou převahu, třetina se dohrála ve velkém tempu a rychlosti. Východočeši zkusili i pár brejků, některé zastavil Mičán, některé zneutralizovala obrana domácích. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Co se povedlo v první třetině domácím, to se povedlo ve druhé hostům. Ti skórovali už po 55 sekundách hry. Dominik Chára snížil na 1:2, Východočeši si snížení vydřeli, zaslouženě skórovali. Už dlouho totiž „bušili“ na soupeřovu branku, jen se nemohli prosadit. Pražané sice vysunuli presink, ale to jim nepomohlo při druhém inkasovaném gólu. Upracovanou hru proměnil pardubický tým v druhý gól. Přihrávka zpoza branky na střed a Mičán nemohl reagovat. Autorem branky byl nejproduktivnější hráč hostů Vít Rozlílek.

Ve druhé polovině druhé části nejdříve Mičán ustál několik šancí Dynama a pak sám sledoval, jak jeho spoluhráči skórují potřetí. Sparťané dali dva slepené góly. Nejdříve 35:04 skóroval Štěpán Čech „pod víko“. V čase 35:42 Pražané utekli do dvougólového náskoku, když výborně vyřešili situaci dva na dva a David Vitouch pěkně prorval puk u pravé tyčky. Holešovickým vyšel konec druhé periody náramně, přidali ještě pátou branku. David Vitouch naznačil Vlkovi, udělal blafák do bekhendu a černý nesmysl zasunul mezi betony brankáře.

Třetí periodu začali domácí opatrně, chtěli si bránit tříbrankový náskok. Naopak Pardubice hru otevřely a začaly hrát trochu vabank. Tlačily se dopředu, navíc domácí ztráceli puky na útočné modré a to nikdy nevěští nic dobrého, chyby ale hosté nepotrestali. Pardubice sice dlouho tlačily, ale gól stále nikde, visel ve vzduchu. V 53. minutě se nechal vyloučit Pšenička a hosté to zkusili v šesti hráčích v poli. Dlouho přehrávali domácí, ale gól nedali a přišel trest. Opuštěnou branku trefil Štěpán Čech a na střídačce Pražanů zavládla euforie, avšak pozor zápas ještě hosté zdramatizovali.

V 55. mnutě šli hosté na trestnou a vypadalo to, že se už nemůže nic stát, omyl. Východočeši dali dvě branky ve vlastním oslabení a sparťané se ještě báli o výhru. Na 3:6 snižoval z brejku Ondřej Rohlík, klička do bekhendu a touš mezi nohama projel do branky. Uběhlo 28 sekund a bylo to 4:6 a na sparťanské střídačce zavládla nervozita. Čtvrtý gól hostů dal Michal Pochobradský. Dynamo to zkusilo znovu v šesti hráčích, avšak zase nepovedeně. Ondřej Pšenička trefil odkrytou klec 29 sekund před koncem a výsledkově nebylo co řešit.

Sparta si přenesla formu i do prodloužení a už po patnácti sekundách vstřelila gól, který jí přidal další bod do tabulky. Úspěšným střelcem byl opět Ondřej Pšenička.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, pokračovali jsme v dobrém výkonu od začátku až do konce. Nevyšly nám konce třetin. Ve druhé nám soupeř dvěma góly vyrovnal a ve třetí jsme dostali dva slepené góly, které zdramatizovaly situaci. Kluci se z toho však oklepali, nevzdali to. Ve třetí periodě jsme si vedení pohlídali až na tu jednu naší přesilovku, kdy jsme dvakrát inkasovali.“