SPA - PLZ 3:2sn - Junioři vyhráli v nájezdech

II/20, sobota 16. 2. 2019
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Škorpík – Poizl, Krutil, Havlín (C), Prchal (A), Tomek, Gajdoš – Prymula, Dani, Klimo, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička (A), Kuracina, Krupička, Arnošt, Gluzman, Vitouch.
Plzeň: Beran – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller – Kvasnička, Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A).
Branky a nahrávky: 26. Klimo (Slavíček), 30. Krupička, rozh. náj. Prymula – 25. Kolář (Kvasnička, Ženíšek), 48. Rohla (Malát, Kremláček). Rozhodčí: Jaroš - Coubal, Karda. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Sparťanští junioři se v rámci 20. kola skupiny o pořadí v play off utkali s Plzní, kterou udolali až v samostatných nájezdech. Po zaváhání s Litvínovem se tak vrátili zpět na vítěznou vlnu před dvěma závěrečnými duely této části sezony. Autorem rozhodujícího nájezdu, který zajistil druhý bod, byl Patrik Prymula.

Zápas se nesl ve znamení pomalého tempa. Jako první se ukázali domácí, a to nejproduktivnější hráč Sparty Pšenička, který nabral velikou rychlost po pravé straně. Jeho následná střela skončila na Beranově vyrážečce. Poté se sparťanskému Škorpíkovi ukázal Kovářík, který rovněž neuspěl. Největší šance prvního dějství se udála v patnácté minutě, když před bránou domácích byl zcela volný Lokajíček, který dostal přihrávku zpoza brány, ale při střele ke své smůle zlomil hůl a kotouč skončil mimo.

O chvíli později se do šance dostala Sparta. Tři hráči domácích se natlačili před Berana, který ve velmi nepřehledné skrumáži raději přikryl puk lapačkou. V poslední minutě úvodní části se hostující Matiášek pořádně opřel do puku a jeho dělovka skončila na betonu Škorpíka. Po prvních dvaceti minutách byl stav bez branek.

Druhá třetina přinesla celkem tři branky. Jako první se v utkání prosadili hosté, když si Filip Kolář bez problémů poradil s přihrávkou od Kvasničky a brankář sparťanského týmu neměl sebemenší šanci. Zanedlouho už ale bylo srovnáno, o což se postaral Michal Klimo, který v poklidu překonal Berana. O pár minut později se sparťané dostali do vedení. Jan Krupička se v útočném pásmu se štěstím dostal k puku a v pádu procedil puk přes plzeňského gólmana.

Sparťané po svém druhém gólu hráli přesilovou hru, v níž ale měli největší šanci hosté. Procházka si brilantně obehrál jednoho ze sparťanských obránců a řítil se sám na Škorpíka, vyslal střelu, která směřovala mezi betony, ale domácí brankář si mezírku mezi betony pohlídal. Nic zajímavějšího se už do konce prostřední části nestalo, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:1.

Krátce po začátku závěrečné periody mohl navýšit vedení domácích Vitouch, ale jeho povedená střela skončila v lapačce plzeňského gólmana. Domácí byli při chuti a vytvářeli si velké kvantum střeleckých příležitostí, ale gól nepřicházel. Odehráli velmi dobré oslabení a ani jednou nedovolili svému soupeři vystřelit. Po skvěle odehraném oslabení ale inkasovali. Krásná souhra Plzeňských vyvrcholila nádhernou akcí, na jejímž konci byl Adam Rohla, a Plzeň tak srovnala vývoj utkání na 2:2. Od tohoto momentu se už zápas dohrával v opatrném tempu. Po šedesáti minutách bylo skóre vyrovnané, po dvou brankách na každé straně a na řadu přišlo prodloužení.

Hned v úvodní minutě prodloužení Plzeňští celkem třikrát vyzkoušeli pozornost sparťanského gólmana, který úspěšně odolával. V šedesáté čtvrté minutě jeden ze sparťanských hráčů tvrdě narazil svého protihráče na mantinel. Náraz byl tak velký, že plexisklo nevydrželo. Zápas se tedy na nějakou dobu musel přerušit a oba týmy odešly do kabin. Zhruba po půl hodině se pokračovalo dál. Ovšem bez žádné výrazné šance. V nájezdech bod navíc vystřelil domácím Patrik Prymula.