SPA - TRI 5:3 - Výhra číslo 14, Oceláři také padli

II/12, sobota 18. 1. 2020
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Krbeček – Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Broš, Václavík, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Tůma, Pražák, Theimer, M. Vitouch, Senčák
Třinec: Klimek – Mošnička, Andrle, Žabka, Bujak, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Jobánek, Procházka
Branky a nahrávky: 15. Ducháč (Pražák, Senčák), 39. Pražák (Senčák), 40. Broš (Tůma), 47. Broš (Václavík), 56. Broš – 24. Kašpárek (Procházka), 51. Jobánek (Kašpárek), 53. Kašpárek (Jobánek, Procházka. Rozhodčí: Bernat – Svoboda, Grundler. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Sparťané složili Třinec hlavně díky konci druhé třetiny, kdy soupeři nasázeli dvě branky a odskočili mu. Ve třetí třetině sice vedli už 4:1, ale Třinec nehodlal padnout a snížil na 3:4, přesto vyrovnat nedokázal. Josef Broš přispěl k výhře hattrickem. Třinec se sám odpálil, to když měl hrát v šesti a bez brankáře, místo toho však hloupě fauloval a musel dohrávat ve čtyřech. Tím tak definitvně zazdil šanci vyrovnat. Sparta dokráčela ke čtrnáctému vítězství v řadě.

Sparťané si ihned ze začátku vynutili vyloučení na straně Třince. V přesilovce toho však moc nepředvedli a museli se spokojit s jedním náznakem šance, když jeden z domácích střílel bekhendem, ale trefil jen stojícího beka. Ve třetí minutě se dostali do útoku i hosté a vyzkoušeli pozornost Krbečka, ten si připsal důležitý první zákrok, osahal si puk, a díky tomu pak podal v zápase velice dobrý výkon. Zápas plynul a oba týmy rychle přecházely střední pásmo, to jakoby neexistovalo. Tvořily pěkné šance z přečíslení, na gól to nestačilo ani na jedné straně. V desáté minutě Pražané sehráli krásnou akci přihrávali přes osu, ale puk uskočil na poslední chvíli a z akce nic nebylo. Následně byli nějakou dobu lepší a aktivnější Slezané. Vytvořili si protiútok, který ale nedokončili, jelikož sparťané ho potlačili ještě v zárodku. Takže se potvrdilo otřepané klišé nedáš, dostaneš a Sparta udeřila poprvé. Filip Ducháč zakončil přečíslení dva na jednoho střelou a udělal dobře, poněvadž trefil puk na bližší tyč a prostřelil tak brankáře Klimka poprvé. O několik sekund později si Pražané vytvořili další šanci, mohlo to být už o dvě branky, poloprázdnou branku však přestřelili. Na ledě se začalo přitvrzovat a pocítily to oba týmy, u mantinelu to jiskřilo. Pak se nechal vyloučit Adamec a Krbeček měl nějakou práci, tu ale zvládl na jedničku a Sparta oslabení přežila. Čas 19:15 a Holešovičtí trefili břevno, velká škoda, opět měli velkou šanci, opět selhali. Na úplném konci periody ještě hrozil Třinec, Krbeček byl však neprůstřelný.

První šanci třetiny Pražané zahodili, to když přestřelili při úniku hráče sám na brankáře branku. V dalším průběhu se hrálo jen po pásma a obrany vládly ledu až do 24. minuty. V té se dopředu vydal sparťan, udělal kličku do bekhendu, provedení výborné, ale zákrok Klimka ještě lepší. Stále 1:0. Na konci 24. minuty to však už bylo 1:1, Třinečtí se prokombinovali útočným pásmem a vyrovnali skóre na 1:1. Autorem branky Alexandr Kašpárek. O pár minut později se do příležitosti dostal Mácha, udělal stahovačku, ale beka neprostřelil, ten jeho ránu zblokoval tělem. Oceláři stupňovali svůj výkon a když pěkně přešli do útoku, utekl jim kotouč do rohu a bylo po možnosti skórovat. V 28. minutě Klimek zazářil, sparťané si přiťukli kotouč před branku, střela a parádní Klimek. Sparťané měli v polovině zápasu více ze hry, byli lepší na puku, gólově to však nevyjádřili. Třetina plynula, akce střídala akci, po některých šancí se tvořily před brankářem hloučky, které se pak měnily v regulérní šarvátky. Domácí i hosté byli nervózní. A když se neprosadili Oceláři, vsítili na druhé straně branku Pražané. Ke konci druhé dvacetiminutovky se prosadil Sebastian Pražák po nahrávce Davida Senčáka. Už to vypadalo, že třetina skončí skórem 2:1, s tím se ale nehodlali sparťané smířit a přidali sedmnáct sekund před koncem druhé periody třetí branku. Josef Broš si doslova pohrál s brankářem hostů. Udělal kličku u první tyčky a zasunul kotouč právě u ní. Nádherná branka a velmi cenné vedení 3:1.

Třetí třetina zpočátku nenabízela tak kvalitní podívanou jako předchozí dvě, avšak byla to předzvěst něčeho velkého, co mělo přijít. Šest minut byl klid a pak se to rozjelo. 47. minuta a zvýšení gólového účtu na čtyři vstřelené branky domácích. Autorem branky Josef Broš. Václavík pálil, Klimek vyrážel, jen před brankoviště a tam puk doklepl do prázdné branky právě zmiňovaný Broš. Třinečtí věděli, že se musí dostat soupeři pod kůži, pokud chtějí ještě se zápasem něco udělat. To se jim pomalu začalo dařit. Nejdříve dohráli pár soubojů, tvrdě a nekompromisně. Celé to vyvrcholilo gólem v 51. minutě. Jonáš Jobánek procedil kotouč mezi tři tyče a bylo vymalováno. Snížení na 2:4 a Sparta se začala obávat o výsledek, a to bylo špatně. Za chvíli přišlo snížení na 3:4. Autorem třetí branky Ocelářů byl Alexandr Kašpárek, který hosty pořádně vybláznil a ti začali "jezdit" ještě více. Další šance Slezanů přišla za chvíli, to byli hosté na vrcholu sil. V těchto chvílích byl Krbeček nejdůležitější postava domácích, podržel své spoluhráče a když se nechali Třinečtí hloupě vyloučit, bylo po tlaku a ohrožování domácí branky. Hrálo se čtyři na čtyři, protože ještě chvilku předtím dostal trest domácí Ludvík. Sparťané přetavili hru čtyři na čtyři v pátou branku, a propuklo velké nadšení, v tu chvíli už asi tak nějak věděli, že tohle už udrží. Pátou branku Sparty vstřelil Josef Broš, který tak završil hattrick. Pražané utkání dotáhli do konce, vyhráli 5:3 a natáhli sérii výher na číslo 14: To už je pěkně dlouhá série a důležité je, že dnes neskončila.