SPA - ZLN 5:2 - Junioři doma zvládli premiéru

1., pátek 8. 9. 2017
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Hofmann – Frič, Janda, Simotics, Mrkvička, Vízner, Hanuš – Tomáš Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Ondřej Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský.
Zlín: Huf – Augustín, Gazda, Gába, Padrnos, Budil, Jenáček – Chalupa, Kenša, Dvořáček, Peška, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibjar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Gago.
Branky a nahrávky: 19. Schwamberger (Chlouba, Dubský), 31. Pšenička (T. Jandus), 36. Chlouba, 47. O. Procházka (Pšenička, T. Jandus), 59. Pšenička (O. Procházka, Bílek) – 35. Gago (Budil), 44. Dlabaja (Gago, Gazda). Rozhodčí: Škrobák, Jechoutek – Klouček, Krátký. Vyloučení: 8:5, navíc Fabiánek (SPA) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
V prvním utkání nové sezóny DHL Extraligy juniorů přijel do Holešovic Zlín. Zápas to byl dlouho vyrovnaný. Oba gólmani dlouho drželi čistá konta, pak se prosadil Schwamberger a ofenzívy začaly hrát lépe. Ve druhé třetině padly tři góly. Nic nebylo rozhodnuto, Sparta si vypracovala vedení 4:2. Zlín se snažil o vyrovnání, udělal však osudovou chybu, kdy se nechal těsně před koncem vyloučit a Pšenička dal na zápas razítko. 5:2, to byl celkový výsledek.

V první třetině hrály oba týmy skvěle. Defenzívy nepropustné, malinko aktivnější dopředu byla Sparta. Trenéři mohli být spokojení s předváděnou hrou. V deváté minutě se blýskl brankář Huf, zákrok jako z NHL. Nádherně máchl lapačkou při přesunování se od jedné tyči ke druhé. Byla z toho asi nejhezčí situace zápasu. Každý tým si v první části zahrál přesilovku, nikdo ji ale nevyužil. Jako první dala branku Sparta, Tomáš Schwamberger si sjel na pravý kruh, odkud vyslal nechytatelnou střelu - 1:0 pro domácí. Třetinu už si domácí pohlídali a neinkasovali.

Domácím se začátek druhé části nepovedl, po půl minutě už hráli oslabení, které ale Zlín v gól nepřetavil. Poté si přesilovku vyzkoušela i Sparta, gól také nevstřelila. Poté už se ale podruhé prosadila, když Tomáš Pšenička předvedl, jak může být hokej krásný. Jeho akce patřila k tomu nejlepšímu, co v tomto utkání oba kluby předvedly. V dalším průběhu jako by se protrhl pytel s brankami. Michal Gago snížil na 1:2, jenže Sparta záhy dala třetí gól. Jaroslav Chlouba využil obrovské minely brankáře Hufa a poslal puk do opuštěné klece. Zápas plynul a v závěru druhé třetiny padaly spíše tresty než góly. Na trestnou se podívali Jenáček, Chlouba a také Procházka.

Ve třetí periodě měli Zlínští hned na začátku příležitost snížit. Hráli totiž přesilovou hru pět na tři. Početní výhodu se jim ale nepodařilo využít. Až ve 44. minutě dal kontaktní branku Daniel Dlabaja. Sparta měla opět schovanou rychlou odpověď. Stačily zhruba tři minuty a bylo to zase o dvě branky, Ondřej Procházka byl střelcem. O chvilku později se zase ukázaly individuální schopnosti Pšeničky, který se krásně proháčkoval do šance. Tentokrát ho však Huf vychytal. Pátou branku Sparty nedal nikdo jiný, než Tomáš Pšenička. Ten v tomto střetnutí ukázal své přednosti naplno. Minutu před koncem zvýšil na 5:2 a bylo vymalováno, body zůstaly v Praze.