13. 9. 2018 | Martina Nová

TRM - SPA 6:3 - Dorost dlouho vzdoroval, nakonec padl v Třemošné

2., čtvrtek 13. 9. 2018
Třemošná - Sparta TRM - SPA
Třemošná: Prchlík – Trachta, Čarda, Houdek, Plecitý, Malkovský, Poch, Balák – Šmíd, Schindler, Kozlík, Sieger, Borák, Steinbrücker, Pešek, Holý, Lajoš, Beránek, Albrecht.
Sparta: Sluka – Adamec, Menzel, Ludvík, Ducháč, Šesták, Brůna, Tomov – Vitouch, Theimer, Kalný, Červenka, Pírs, David, Straka, Krupička, Höll, Mácha, Broš
Branky a nahrávky: 5. Holý (Kozlík), 25. Beránek (Holý), 32. Kozlík, 51. Schindler (Albrecht, Lajoš), 52. Holý (Sieger), 55. Holý, rozh. gól v nadstavbě 64. Holý – 19. Mácha, 31. Červenka (Mácha, Höll), 38. David. Rozhodčí: Kosnar - Tvrdík, Hřebík. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 74. Střely na branku: 25:57. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Ve středu se sparťanský dorost představil na ledu Meteoru. Pražané od začátku museli dotahovat, nicméně v prvních dvou třetinách vždy jednogólové manko vymazali. Vše rozhodla až třetí dvacetiminutovka, ve které už sparťané nezvládli odpovědět na branky Třemošné a po základní hrací době padli 3:6. V nadstavbě pak rozhodl o čtvrtém bodu pro domácí celek Jakub Holý, který k hattricku přidal čtvrtou trefu v utkání.

Komentář

Sparťanský dorost po úspěšném úspěšném vstupu do sezony na domácím ledě proti Slavii zaváhal v duelu proti Třemošné. Již v páté minutě domácí celek vsítil úvodní gól, prosadil se poprvé během zápasu Jakub Holý. Následovaly přesilové hry ze strany Pražanů i Meteoru, nicméně ani jeden tým nebyl úspěšný. Nicméně Spartě se povedlo srovnat stav koncem první třetiny z hole Adama Máchy. Úvodní dvacetiminutovky Pražané odehráli pět na čtyři, početní výhoda se přehoupla i do následujícího dějství.

Jenže druhá třetina nabídla stejný obrázek jako ta první. Po necelých pěti minutách hry opět Třemošná odskočila, tentokrát díky trefě Jiřího Beránka. Hokejisté z hlavního města však hokejky nepoložili a opět dokázali reagovat na inkasovaný gól. V polovině zápasu na 2:2 skóroval Jakub Červenka. Sparťané se z vyrovnání dlouho neradovali, protože záhy šli do oslabení a jejich provinění ztrestal Patrik Kozlík. Nicméně Pražané ještě před sirénou znovu vyrovnali, prosadil se František David.

Boj hostujícího celku byl v předchozích 40 minutých tak vysilující, že ve třetí třetině Meteor zasadil rozhodující ránu. V 51. minutě poslal svůj tým do opětovného vedení Nicolas Schindler, za 64 vteřin už Třemošná vedla o dvě branky díky gólu Jakuba Holého, který navíc v 55. minutě zkompletoval hattrick a potvrdil výhru Třemošné za tři body.

V následující nadstavbě bylo rozhodnuto již po třech minutách hry. Čtvrtým gólem během podvečera se blýskl Jakub Holý, čímž vystřelil čtvrtý bod pro Meteor.

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál