ZLN - SPA 3:0 - Se Zlínem potřetí v sezoně bez jediného bodu

47., úterý 1. 2. 2011
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Kubiš - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Köhler - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček.
Sparta: Pöpperle - Husák, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Zacpálek - Ton, Broš, Kratěna - Bartánus, Rubeš, S. Treille - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Dragoun, Hromas - Přibyl.
Branky a nahrávky: 35. Holík (Ondráček), 49. Ondráček (Matějíček), 53. Köhler (Hamrlík, Galvas). Rozhodčí: Homola, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6, navíc Gulaši 5min + OT do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 5005. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
Sparta nenavázala na poslední vítězný zápas s Mladou Boleslaví a ze Zlína odjíždí s prohrou 0:3, nedokázala tak letos se Zlínem ani jednou naplno bodovat. Proti Dubovi v brance se dnes neprosadil ani jeden ze sparťanů. Pöpperleho naopak postupně překonali Holík, Ondráček a Köhler.

Sparta dorazila do Zlína bez tří hráčů, kteří k poslednímu lednu klub opustili, ale naopak s novou posilou z Kladna, třiadvacetiletým Sachou Treillem. Ale ani on, ani nikdo další se jak na sparťanské, tak na zlínské straně v první třetině neprosadil.

Více ze hry, která ale očím fanoušků na tribunách stadionu Luďka Čajky příliš nelahodila, měl v první dvacetiminutovce Zlín. Zatímco zlínský Duba zasahoval jen čtyřikrát, většinou v úplném úvodu utkání, Pöpperle musel vytáhnout deset zákroků.

Hodně zle bylo Spartě v osmé minutě, kdy Zlín dostal šanci hrát téměř minutu 5 na 3. Ten i přesto, že si vytvořil drtivý tlak, který pokračoval i po skončení přesilovky, branku nedal.

Aktivní hru přenesl Zlín i do druhé části hry. A Pöpperle měl plno práce s tím, aby postupně zlikvidoval nebezpečné pokusy Důrase, Švrčka a Sýkory. Na druhé straně měl pro změnu velkou šanci Petr Ton, zlínský Galvas mu ale vypíchl puk dřív, než stihl ohrozit zlínského gólmana.

A tak si museli diváci na první branku zápasu počkat až do 35. minuty. A bohužel pro Spartu to byl právě Pöpperle, který poprvé lovil puk zpoza brankové čáry. Spartu mohla první inkasovaná branka mrzet o to víc, že ji zlínský Holík vstřelil s notnou dávkou štěstěny a s neúmyslnou pomocí Karla Hromase, od jehož brusle se puk na jeho hokejku nešťastně odrazil.

Do třetí části tak Sparta šla s jednobrankovým mankem. Dostala sice v jejím úvodu výhodu přesilové hry, ale vyloučení Vlacha nedokázala potrestat. A tak gólově opět úřadoval Zlín. Jiří Ondráček ve 49. minutě bleskově dorazil puk, který Pöpperle jen vyrazil před sebe, a zvýšil náskok Zlína na dvě branky.

Po faulech Gulašiho a O´Briena navíc vzápětí dostal výhodu dvou hráčů v poli a i tu bleskově využil. Bedřich Köhler poslal puk do branky už po 26 vteřinách dvojnásobné početní výhody a zvýšil v 53. minutě na 3:0 pro Zlín. A stejný výsledek svítil na světelné tabuli i po závěrečné siréně. Sparta nedokázala skóre ani korigovat a Duba si tak připsal v tomto zápase čisté konto.

Rostislav Vlach (Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání. Vynikali oba gólmani. Jsme rádi, že jsme za stavu 1:0 odskočili a poté už hráli lépe. Možná i trochu se štěstím jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Pavel Kubiš má po faulu Gulašiho lehký otřes mozku, jel na vyšetření do nemocnice. Uvidíme, jak to bude vážné. Byl to zbytečný zákrok, protože ruce byly nahoře, přitom ani neměl puk."

Miloslav Hořava (Sparta): "Přijeli jsme s tím, abychom v první třetině neprohrávali a otupili nástup soupeře, což se nám podařilo. Byli jsme bezzubí v útoku a vyloučeními jsme se dostávali pod tlak. S koncovkou máme dlouhodobé problémy. Není náhoda, že jsme druhé nejhůře střílející mužstvo. Zákrok Gulašiho na Kubiše jsem neviděl. K souboji došlo, ale na podrobnější hodnocení bych se musel podívat na video."