CEB - SPA 5:3 - Junioři vezou z jihu Čech bod

II/21, pátek 22. 2. 2019
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Svoboda – Škola, Hail, Hubata, Remta, Pavlát, Doktor, Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezáč, Š. Masopust, M. Masopust, Pouzar, Janoch, P. Novák, Silný (C), Krcho. Trenér: Martin Štrba.
Sparta: Škorpík – Krutil, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gajdoš – Prymula, Klimo, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech (C), D. Vitouch. Trenér: Jan Tlačil.
Branky a nahrávky: 9. Pouzar (Svoboda), 13. Káník (Tlačil), 24. Tlačil (Řezáč), 35. Řezáč (Novák), 60. Novák (Silný) - 11. Gajdoš (D. Vitouch, Klimo), 24. D. Vitouch (Klimo), 53. Klimo (Gajdoš, Pika), roz. gól v nájezdech Gluzman. Rozhodčí: Jílek - Kreuzer, Bělohlav. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Předposlední kolo DHL Extraligy juniorů jeli sparťanští junioři odehrát do Českých Budějovic, ve kterých chtěli přidat další body do tabulky. To se jim však nepodařilo, jelikož pokaždé museli dotahovat gólovou ztrátu. V základní hrací době se tedy radoval z vítězství soupeř, v nájezdech vystřelil cenný bod Simeon Gluzman. Sparťané navíc dnes sváděli na dálku souboj s nejbližším pronásledovatelem v tabulce s Vítkovicemi, které ale klopýtly v Plzni, a tak sparťané mohou bez ohledu na zítřejší výsledek v Rakousku slavit první místo, ze kterého také vykročí do další fáze.

Utkání začalo velmi opatrně, první branky se ale diváci v Budvar aréně dočkali poměrně brzy. Daniel Svoboda vyrazil kotouč, který si sebral útočník Jaroslav Pouzar a přejel s ním celé hřiště. Před soupeřovým brankářem si pak počínal nejlépe, jak mohl - 1:0. Zhruba za dvě minuty poté však byl stav opět srovnaný a začínalo se od znovu. Sparťanský František Gajdoš od modré trefil také parádně a poprvé rozvlnil síťku v domácí brance. Jihočeši se ale nedali a v brzkém sledu mezi góly se prosadil Jakub Káník, čímž převrátil skóre opět na stranu jeho týmu. Před odchodem do kabin mohl srovnat ještě Vitouch, sám před brankou ale nebyl úspěšný.

Zkraje druhé třetiny si fanoušci na nedostatek přesných tref stěžovat nemohli. Do dvoubrankového vedení poslal Motor Jan Tlačil. Za dvacet dva vteřin poté se ale v šanci objevil David Vitouch, a tentokrát domácího strážce svatyně prostřelil. Sparťané mohli srovnat v nabídnuté přesilové hře, ovšem Dani trefil jen brankovou konstrukci. V početní výhodě si naopak počínali dobře domácí hráči. Aleš Řezáč dostal přihrávku do prostoru mezi oběma kruhy, odkud trefil přesně k tyčce - 4:2. Tento stav vydržel až do konce druhé dvacetiminutovky.

Českobudějovičtí na začátku třetí periody na soupeře nastoupili, jak se patří, gólový efekt to však nemělo. Až v padesáté třetí minutě si Vaculík šel odpykat trest za zásah do oblasti hlavy nebo krku. Početní výhody využil Michal Klimo, jemuž se podařilo prostřelit. A bylo tak zaděláno na drama. Necelých osm minut před koncem základní hrací doby byl stav 4:3 lehce nakloněn domácím. Svěřenci Martina Štrby ho nicméně dokázali udržet a v závěru ještě přidali pátou trefu do odkryté branky. Ze středního pásma výhru potvrdil Pavel Novák.

V nadstavbovém prodloužení domácí dlouho drželi kotouč na svých holích. Měli více šancí, bohužel pro ně si ale ani jedna z nich cestu za Škorpíkova záda nenašla. Šlo se tedy do samostatných nájezdů. Hned v první sérii uspěl domácí útočník Silný, na něhož pak navázal sparťan Prymula. Penaltovou loterii rozsekl až Simeon Gluzman v sedmé sérii. Spartě tak přisoudil bod, který Pražanům zaručil jistotu prvního místa v tabulce.