23. 11. 2019 | Petr Pavlík

CHM - SPA 3:2 - Junioři v Chomutově těsně padli

20., sobota 23. 11. 2019
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Běhula – M. Pöschl, Šuráň, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Vrhel, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, P. Pech.
Sparta: Krbeček – Fiala, Krutil, Bláha, Chvátal, Prchal, Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Krchňák, Vaňous, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina.
Branky a nahrávky: 20. Lobodowski (Janeček), 35. Dospěl (Vrhel, Dani), 35. Lobodowski (Berčík, Janeček) - 22. Kulhánek (Vaňous, Prchal), 39. Krutil (Kuracina, Rubeš). Rozhodčí: Grech - Gerát, Juránek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Jednadvacáté kolo juniorské soutěže sparťané jeli odehrát na led nedalekého Chomutova, kde chtěli navázat na předchozí počínání v Litvínově. V utkání však po většinu času tahali za kratší konec, když pokaždé museli dotahovat. Třetí třetina skončila bezbranková, a sparťané tak další góly nestihli. Po těsné porážce 2:3 se tým trenéra Richarda Žemličky vrací domů s prázdnou.

Utkání se rozjíždělo v pomalejším tempu a hned po pár minutách měli domácí borci k dispozici první přesilovou hru. Faul obránce Bláhy však zůstal nepotrestán, a pokračovalo se tak za nerozhodného stavu. Ten, kdo odešel na klobásu do útrob stadionu jen o pár okamžiků dříve před koncem první třetiny, litoval. Domácí se totiž ve dvacáté minutě dostali do útočného pásma a Peter Lobodowski načapal brankáře Krbečka střelou u levé tyče.

Sparťané vstoupili do další třetiny ve velkém stylu a poměrně brzy se jim podařilo srovnat se svým soupeřem krok. Tomáš Kulhánek ukradl domácím puk ve středním pásmu a sám před chomutovským brankářem poslal touš bekhendem za bezmocného Běhulu. Následně se hosté mohli záhy dostat do vedení, šance Gajdoše s Bláhou ale gólem neskončily.

A když neuspěl se svou tutovkou Arnošt, domácí opět trestali. Smrtící pětiminutovku z jejich strany načal svou trefou Luboš Dospěl, jenž přesně zacílil až do branky. A v téže minutě musel Krbeček lovit puk ze své sítě znovu. Peter Lobodowski si dojel vyraženou střelu z mezikruží a následně ho poslal za záda našeho brankáře. Sparťané ale zbraně nesložili a střela Michaela Krutila od modré čáry proletěla skrz hradbu těl až do branky.

Ve třetí třetině měly oba týmy několik dobrých šancí na vstřelení dalšího gólu, avšak posunu ve skóre se diváci nedočkali. Závěrečné minuty sparťané odehráli v šesti hráčích v poli, když brankář Krbeček opustil své pracoviště. Při svém tlaku v útočném pásmu na vyrovnání nedosáhli a museli přijmout porážku 2:3.