CHM - SPA 5:6 - Starší dorostenci přestříleli Chomutov

19., pátek 13. 11. 2015
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Pavlát – Buchtela, Bukač, Dvořák, Krejčí, Novák, Studený, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda. Trenér: Kamil Koláček.
Sparta: Wolf – Simotics, Janda, Jeřábek, Horský, Sedliský – Šrámek, Šmehra, Švarc, Šišolák, Kafka, Chlouba, Safin, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar. Trenér: Richard Žemlička.
Branky a nahrávky: 10. Lauko (Chlán, Svoboda M.), 28. Palička (Svoboda J.), 35. Palička (Bukač), 36. Lauko (Chlán, Svoboda M.), 50. Polák (Novák) – 16. Dubský (Wojnar, Komárek), 22. Šmerha (Chlouba), 22. Šmerha, 26. Dubský (Komárek, Jeřábek), 55. Safin (Schwamberger, Maršoun), 57. Chlouba. Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Malý. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:6.
Poslední desítku zápasů základní části NOEN extraligy staršího dorostu načali sparťané vítězstvím. Po reprezentační přestávce přestříleli domácí Chomutov v dramatickém zápase 6:5, a upevnili si tak 1. místo v tabulce západní skupiny. Dvěma góly se na výhře podíleli útočníci Tomáš Šmerha a Martin Dubský. Další zápas čeká starší dorost už tuto sobotu, kdy se postaví na ledě Tipsport areny výběru aktuálně předposledního Kladna.

První třetina začala z ostra. Hned ve čtvrté minutě zahrozil Matyáš Svoboda, který prošel mezi obránci a bekhendovou střelou trefil jen konstrukci Wolfovi branky. Dvě minuty po něm trefil i hostující Šišolák tyč. Sedmá minuta a Palička poslal Jana Svobodu do velké šance, ten však ani napodruhé nepřekonal Wolfa. 9:08 a přišel první gól Chomutova. Part Chlán nahodil na branku, puk se odrazil k Jakubu Laukovi, který poslal kotouč mezi betony Wolfa - 1:0. Šest minut poté skórovali i hosté, když se Martin Dubský prosadil v přesilové hře - 1:1. Dvacet vteřin do konce první třetiny a Jaroslav Chlouba střílel do odkryté klece, ale Pavlát ho skvělým zákrokem vychytal.

Do druhé periody vstoupili pražané gólem. Tomáš Šmerha si objel domácího obránce a prostrčil Pavlátovi puk mezi betony - 1:2. O pár minut později se znovu prosadil Tomáš Šmerha, jenž ujel hned z vhazování a střelou do pravého horního rohu se nemýlil - 1:3. Pětadvacátá minuta přinesla další gól. V přesilové hře 5 na 3 dal gól ukázkovou tečí Martin Dubský - 1:4. 27:23 se Piráti vrátili do zápasu, když rychle odpověděl na gól Sparty Filip Palička, který střílel do odkryté svatyne - 2:4. V polovině utkání ujel po levé Jakub Lauko, přihrál mezi kruhy, odkud střílel jeho spoluhráč, ale Wolf byl připraven. Ve 35 minutě vsítil gól Filip Palička - 3:4. A minutu po něm vyrovnal Jakub Lauko, ten ujel obráncům Sparty a zasunul puk do klece - 4:4.

Třetí dějství začalo a Komárek jen těsně přestřelil domácí svatyni. V Šestačtyřicáté minutě zachránil svůj tým od jasného gólu domácí obránce, jenž zasáhl špičkou hole. Chomutov v padesáte minutě zvýšil na 5:4. Tom Polák dostal krásnou zadovku od Adama Nováka a tvrdou střelou příklepem dal gól - 5:4. V čase 54:32 nedokázal Matyáš Svoboda hrající bez hole zabránit gólu. Ostap Safin poslal Pavlátovi střelu mezi ruku a beton - 5:5. Dvě minuta po Safinovi zvýšil na konečných 5:6 Jaroslav Chlouba, který nechal všechny za sebou a přesnou střelou trefil pravý horní roh domácí branky - 5:6. Pak už to zkoušeli domácí bez muže s maskou, ale nic nevymysleli.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. Udělali jsme víc chyb než soupeř, ktarý toho využil. Naši kluci hráli pěkný hokej, takže jim děkuji.“

Richard Žemilčka (HC Sparta Praha): „Celé utkání bylo bylo rozhádané. Myslím si, že nás ta dlouhá přestávka poznamenala. Pro nás to bylo se šťastnějším koncem. Vedli jsme 4:1, soupeř vyrovnal na 4:4, najednou jsme prohrávali 5:4. Nakonec se nám to povedlo otočit, ale celkově byla hra za naší strany příšerná.“