11. 3. 2006 | Lucie Vítková

Cestu dorostu do semifinále zastavil neudržitelný Růžička

ČF3, sobota 11. 3. 2006
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Brzobohatý - Beránek, Koumal, Mazanec, Jebavý, Roth, Stejskal - Kachlík, Růžička, Petráň, Hafenrichter, Vokál, Stoklasa, Fára, Indra, Kauschitz.
Sparta: Michalec - Vošmik, Hanzl, Husák, Cicvárek, Dvořák, Vrána, Malý, Čížek, Trojan - Pacovský, Kafka, Pekárik, Karpov, Forman, Morkes, Ivanov, Sladký, Slaba, Fiala.
Branky a nahrávky: 4. Vokál (Růžička, Beránek), 8. Růžička (Kachlík, Stejskal), 12. Mazanec (Růžička), 28. Růžička (Kauschitz), 29. Kachlík (Růžička, Roth), 38. Kachlík (Růžička, Kauschitz) - 10. Pacovský (Fiala, Trojan), 12. Pacovský (Pekárik), 55. Ivanov (Vošmik, Sladký). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103.
Po juniorech skončilo play off také dorostu, jehož pouť se zastavila ve čtvrtfinále. Po dvou zápasech byla série vyrovnaná, rozhodoval až poslední možný duel. V něm Slavii pomohl Vladimír Růžička, který měl prsty ve všech brankách sešívaných a největším dílem napomohl Spartě z kola ven. Holešovičtí v Edenu prohráli 6:3, dvěma brankami se blýskl Pacovský.

Komentář

Slavia byla v sérii větším favoritem, protože v tabulkovém postavení obsadila o příčku lepší pozici než její konkurent. S touto vizitkou také červenobílí vstoupili do utkání. Poté, co ustáli první oslabení bez větší úhony, ve 4. minutě udeřili. Růžičkův rychlý švih sklepl těsně před Michalcem pod jeho lapačku Vokál – 1:0. Sparta se ke slovu dostala až následně, z brejku ale nedokázal prostřeli Brzobohatého Karpov ani Kafka, jenž dorážel. Když už se zdálo, že Sparta dokáže zabrat na delší čas, zchladila jí druhá branka z 8. minuty. Kachlík přesným pasem poslal do úniku Růžičku, který se bekhendovým blafákem nemýlil - 2:0. Následovala přesilová hra, ve které dokázali uspět hosté a zápas mírně zdramatizovat. V 10. minutě po střele Fialy se šťastně puk odrazil na hůl Pacovského, ten zblízka zamířil do odkryté poloviny branky - 2:1. Slavistická odpověď ale netrvala dlouho, rovněž v početní výhodě uspěl zblízka pohotový Mazanec – 3:1. Přestřelka pokračovala nadále, časomíra odkrájela jen osmadvacet vteřin, když Holešovičtí opět snižovali. Ránu Pekárika z křídla procedil mezi betony Brzobohatého rychle zorientovaný Pacovský – 3:2. Jedinečnou šanci skóre vyrovnat měli ještě Holého svěřenci v samém závěru, ale v přesilové hře naráželi na pevnost domácí obrany a bezchybného brankáře.

Ve druhé dvacetiminutovce se začalo opatrněji, většímu množství šancí nenapomohla Spartě ani početní výhoda. Naopak v oslabení byla aktivnější Slavia, blízko Michalcovi se ovšem nedostala. Po nepředvídatelné přestávce, kdy v Edenu vypadlo z mantinelu tvrzené sklo, ovšem nastoupili opět domácí a z mírného tlaku vytěžili další branku. Ve 28. minutě nečekaně z otočky vypálil nad ledem Růžička a u vzdálenější tyče nachytal Michalce – 4:2. O dvě minuty později za hrubost usedli za katr Indra a Pekárik, hra ve čtyřech více vyhovovala sešívaným. Roth po pravém křídle obešel dva beky a přesnou příhrou vybídl ke skórování u vzdálenější tyče číhajícího Kachlíka – 5:2. Strhující okamžiky přišly v polovině utkání. V oslabení na brankáře neuspělo duo Kafka, Vrána. Vzápětí Růžička a po něm Mazanec nevyzráli na lapačku ani vyrážečku Michalce. Chvíle nepřesností uťala rázně Slavia ve 38. minutě. Růžička mezi kruhy nabil Kachlíkovi, ten zápěstím k tyči opět rozvlnil síť - 6:2.

Ve třetím dějství musela Sparta zabrat a pokusit se prakticky o nemožné. V cestě jí ale stála obrana domácích, spolehlivě byl vždy připraven také Brzobohatý. Ten si poradil s Pekárikem i Karpovem. Holešovičtí zkoušeli uspět z brejků, v mnoha přečísleních si ale nedokázali kolikrát ani přesně přihrát. Jejich hokejky ovládla nervozita a bylo po nadějích. Jednu z největších možností zhatil Kafka, který ze sólového úniku trefil jen chrániče brankáře. Naopak na druhé straně kluziště očividně po hattricku toužil Růžička, v dvojí šanci si vždy vylámal zuby na Michalcovi. V 55. minutě ještě stihl korigovat stav na tříbrankový rozdíl Ivanov, když z brankoviště dotlačil puk za brankovou čáru - 6:3. To už ale slávistům radost z vysoké výhry nad úhlavním rivalem a hlavně z postupu do semifinále vzít nemohlo. Radost byla obrovská.

Dnes v 16:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice

Domácí série pokračuje, přijedou Pardubice

Krupp: Pořád je spousta prostoru na zlepšení

Jurčina: Umím přitvrdit a být platný v oslabení

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!