28. 2. 2024 | Lucie Citterbartová

DOR: SPA - LIT 4:2 - Hattrick skolil lídra!

II/9, středa 28. 2. 2024
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Tvrzník – Hoznourek, Dufek (A), Cichoň (C), Nedvěd, Toms, Žuffa, A. Burda II – Prichodko, Pa. Poláček, M. Bolocan – Hrubý, Čížek, F. Novák – Hlinka, D. Novotný, Trachta – B. Adamec.
Litvínov: Udržal – Břenda, Žák, J. Winkelhöfer, Honzík, Š. Postl, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Danihelka – Raichl, Koky, Vesecký – Kurnat, Cvikl, Vondráček – Bednařík.
Branky a nahrávky: 1. M. Bolocan (A. Burda II, Cichoň), 30. Čížek (M. Bolocan, Cichoň), 42. M. Bolocan (Trachta, Čížek), 56. M. Bolocan (Čížek, Cichoň) – 21. Raichl (J. Winkelhöfer, Bednařík), 44. Bednařík (Raichl, Koky).. Rozhodčí: Šmika – Tuháček, Motl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 14:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Další cenné body pro naše dorostence! Matei Bolocan se během tohoto vyrovnaného duelu s Litvínovem blýskl hattrickem, jeden gól pak k finálnímu skóre 4:2 přidal ještě Jakub Čížek. Díky výhře se dorostenci navrací po dvou nevydařených duelech zpět na postupovou druhou pozici.

Komentář

Jako první jsme se do útočného pásma po úvodní buly vydali my, ale kvůli signalizovanému ofsajdu jsme ho museli zase opustit. Ale ne na dlouho, vzápětí jsme se dostali zpět, Matei Bolocan totiž dostal na útočné modré čáře přihrávku, načež ujížděl sám na litvínovského brankáře. Gólmana Kryštofa Udržala si dokázal skvěle vymíchat a nakonec mu poslal kotouč do teploměru.

Hostům ze severozápadních Čech se po našem prvním gólu, který padl již v 55. vteřině, nedařilo najít si cestu do útočného pásma. Naopak, do dalších šancí se právě dostávali naši dorostenci. Matěj Toms nahodil do útočného pásma a u kotouče byl jako první deváťák Patrik Poláček, velmi rychle se ale vrátil zpět do neutrální třetiny ledové plochy. Na to návázala obrovská šance Mateie Bolocana a Matěje Tomse, kteří ujížděli v přečíslení dva na jednoho. Bolocan posílal přihrávku přes osu na Tomse, tomu se ale nepodařilo se mu zakončit do poodkryté části branky. Vynutili jsme si ale nakonec alespoň přesilovou hru. Jeden z chemiků si odpykával dvouminutový trest za podrážení, když na Udržala vypálili z různých pozic a úhlů Matei Bolocan, Matěj Toms nebo Sava Prichodko, ale ani jeden z jmenovaných svou šanci nakonec neproměnili a přesilovky jsme tak nevyužili.

V 11. minutě se do nebezpečné akce z brejku Tadeáš Trachta a Jakub Čížek, kdy první jmenovaný přihrál druhému do předbrankového prostoru, Čížek ale nedokázal puk zvednout nad Udržalovy betony. Kurnat se po vhazovaní ujal puku a vyrazil na Tvrzníka, jeden z našich obránců však stihl jeho akci a zastavil ji. V čase vyloučení hráčů obou týmu se k zakončení tlačil litvínovský útočník Jindřich Koky, ale neuspěl. V závěru první třetiny zkusil štěestí z další gólové šance ještě David Hrubý, ujížděl sám na Udržala. Když se ale dostal až před něj, nedokázal zakončit a navíc v pádu narazil koleno na levou tyčku. Hrubý byl ale v pořádku a hrály se poslední dvě minuty. Se sirénou vystřelil ještě Jonáš Bednařík, Tvrzník si však s jeho pokusem poradil.


Do následující dvacetiminutovky vkročili chemici jako my - tedy bleskovým gólem. Kapitán Litvínova Jakub Winkelhöfer poslal křižnou přihrávku na Václava Raichla, který využil toho, že si Tvrzník do poslední chvíle myslel, že střílet bude Winkelhöfer, a zakončil do téměř prázdné branky. O půl minuty si litvínovští hokejisté zahráli i přesilovou hru, během které se do výraznějších šanci dostali až po její polovině Marek Peroutka a Šimon Postl, k zakončení nedošlo.

Ve 27. minutě se v další početní výhodě dostali svěřenci Roberta Kašeho do nebezpečné šance. Tvrzník vyrazil kotouč přímo na hokejku Raihcla, ten měl před sebou prázdnou branku, ale trefil pouze boční síťku sparťanské branky. A o tři minuty později si bereme naše vedení zpět! Na Udržala vystřelil z vrcholku pravého kruhu Matei Bolocan, načež litvínovskému gólmanovi puk spadl k levé tyčce, kde už čekal Jakub Čížek, který poslal puk do prázdné litvínovské branky. Na gól na 2:1 navázala delší chvíle hry ve středním pásmu, ze kterého se do toho útočného nakonec probojoval Matei Bolocan, jenž posílal přes osu puk na Tadeáše Trachtu, který stál před prázdnou brankou. Puk ale nedokázal usměrnit do poloodkryté branky a šanci spálil.


A i to poslední dějství začalo brankou! Z nenápadné akce, kterou rozjel Trachta, jehož střela vypálena z pravého kruhu trefila jen obránce chemiků, se pak dostala až k Matei Bolocanovi, od kterého se nakonec kotouč odrazil mezi betony Udržala, který nestihl zpracovat rychlou změnu směru a uskočili jsme Litvínovu na rozdíl dvou branek, 3:1. Vrátit se na rozdíl pouhé branky se podařilo litvínovským dorostencům o necelé dvě minuty později. Do sítě dorazil od levé tyčky kotouč Jonáš Bednařík.

A v 56. minutě přichází po několika šancích obou stran dokonce i hattrick! Naši dorostenci ujížděli v přečíslení dva na jednoho a Matei Bolocan vzal střelu na sebe a udělal dobře - z pravého kruhu se trefil do opačného rohu Udržalovy branky. Bolocan se tak podílel na všech sparťanských brankách, tři z nich vstřelil a u jedné měl asistenci. Brali jsme tak velmi důležité tři body a posunuli jsme se zpět na druhé místo, které je postupové, v tabulce.

Ohlasy trenérů

Jan Hlaváč (HC Sparta Praha): „Bylo to velmi vyrovnané a pro nás byl zápas velmi důležitý. Za tu tvrdou práci a zodpovědnost, se kterou jsme s Litvínov porazili, jsme si tři cenné body zasloužili."

Robert Kaše (HC Litvínov): „Do zápasu jsme vstoupili špatně. První chvíle jsme se hledali a dostali během toho gól. Z toho se pak už jen velmi těžce leze, psychika dělá své. Ve druhé třetině jsme se je snažili tlačit a vyrovnali jsme. Bohužel ale jsme ale dostali další gól, což nás pak položilo. Moc jsme nestříleli, jak se říká, není ranky, není branky."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Posezonní autogramiáda s hráči Sparty

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Krejčík: Vždycky nám chyběl kousek

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila