DOR: TRI - SPA 4:3p - Oceláři jdou do trháku

SF2, úterý 28. 3. 2023
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Milota – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski – Sajdok, Pohludka, Sikora, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula
Sparta: Kogler – Janský, Marton, Mack, Hašek, Cichoň, Malínek – Hrubý, Poláček, hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička, Nestrašil, Marek, Bolocan, Topol, Novotný
Branky a nahrávky: 4. Kubiesa (Zielinski), 41. Zielinski (Sikora), 42. Kubiesa (Granečný, Dravecký), 63. Dravecký – 16. Poláček (Cichoň, Janský), 17. Hrubý, 50. Netušil (Marek). Rozhodčí: Vaněk, Koziol – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 1:2, navíc Heczko (TRI) 20 min + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Vyrovnání série bylo blízko, místo toho se Oceláři v semifinále dorostenecké extraligy ujímají vedení 2:0 na zápasy. Svěřenci Františka Ptáčka sice v závěru prvního dějství otočili vývoj zápasu, jenže pak museli sami dohánět ztrátu a v prodloužení rozhodla trefa Vladimíra Draveckého. Série na tři vítězné zápasy pokračuje v pátek v Praze.

Aktivní vstup sparťanů přinesl první zákroky Miloty, načež domácího brankáře prověřil z mezikruží také Žemlička. Vzápětí ale Matěj Kubiesa před brankou využil Zielinského pobídky, zamíchal s pukem a překonal sparťanského gólmana. Sparta nepolevila, naopak si Netušil připsal dvě nepříjemné střely, ale obě Milota dobře viděl a pokryl.

V polovině dějství se Pohludkova střela z pravého kruhu otřela o levou tyčku, o pět minut později z druhého kruhu trefil jen břevno! Naši mladíci svého štěstí využili vrchovatě, když z následného protiútoku pálil z mezikruží přesně Petr Poláček. O minutu a půl bylo veseleji, když David Hrubý ujel do samostatného úniku a střelou k levé tyčce otočil vývoj zápasu.

Svěřenci Františka Ptáčka dokázali navázat na tempo z první třetiny a soupeře dostali do úzkých i zkraje prostřední části, leč bez gólů. Zaváhání však potkalo i Milotu, který v polovině třetiny vyjel z branky, čehož mohl využít Nestrašil, ale jeho zakončení zablokovali pohotoví obránci. Ve zbytku třetiny už si obě mužstva připsala spíše propagační pokusy, které gólové parametry neměly.

Co se našemu týmu podařilo na konci první třetiny, to Oceláři bohužel zvládli na začátku třetího dějství. Už v první minutě si naše defenziva nepohlídala nahozený puk do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Aleš Zielinski a vyrovnal. Neutekla ani minuta, když Granečný vyslal do útoku Matěje Kubiesu, jehož prudká střela skončila v naší brance.

Sparta se nenechala obratem rozhodit, naši dorostenci bojovali a dostávali Milotu do úzkých. Brankář Ocelářů však působil jistě a držel těsné vedení. Změnu stavu nepřinesla ani série trestů na obou stranách, než putoval na trestnou Sikora a po necelé minutě využil přesilovku František Netušil, jenž vyrovnal. Vyrovnaný závěr zápasu vyšperkovala Pohludkova rána, která skončila v Koglerově pohotové lapačce a dramatické utkání dospělo do prodloužení.

Už v prvních vteřinách chtěl rozhodnout Žemlička, sparťanský lídr však pálil jen mimo branku. Sparta pokračovala v aktivitě, jenže Netušilův příklep z pravého kruhu Milota pokryl a mohl slavit. Vladimír Dravecký vyvezl puk do útočného pásma, kde vzal zodpovědnost na sebe a přesnou trefou vystřelil svému týmu vítězství 4:3 po prodloužení.