6. 3. 2010 | Michal Slavík, Pavel Hrdina

Dorost veze z Karlových Varů třetí výhru v řadě

46., sobota 6. 3. 2010
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Winkler, Sýkora, Bečka, Lintemer, Svoboda, Tomeček, Kubáč, Formánek, Beran, Záhora
Sparta: Bílek - Veselý, Kolář, Müller, Žovinec, Bodnár, Dvořák, Vítek - Hanták, Přibyl, Kniazev, Doležal, Hudec, Merta, Rybalkin, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Hampl
Branky a nahrávky: 13. Urbančok, 37. Beran (Hluchý, Matyáš) - 2. Dvořáček (Hanták), 27. Eis (Rubeš, Doležal), 29. Rubeš (Žovinec), 30. Rubeš (Eis), 47. Merta (Rubeš, Eis). Vyloučení: 8:5, navíc Lintemer (KVA), Kniazev (SPA) oba 5 min. + DKU za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
P r a h a - Dobrou formu na konci základní části dorostenecké extraligy prokazují svěřenci Jiřího Doležala. Na západě Čech si poradili s místní Energií, když už ve druhé minutě vedli zásluhou Dvořáčka. Na výsledném skóre 5:2 pro Spartu se podílel dvěma góly a asistencí Tomáš Rubeš, jehož branka z 29. minuty se nakonec ukázala jako vítězná.

Komentář

Vstup do předposledního kola základní části dorostenecké extraligy se lépe vyvedl hostům. Už po minutě a půl musel domácí brankář Honzík ze sítě lovit střelu Davida Dvořáčka. Díky své úvodní aktivitě si hosté vynutili také vyloučení Lintemera, nepovedená početní výhoda ale paradoxně přispěla k jejich dočasnému útlumu. To domácím se přesilová hra vydařila podstatně lépe. Celé dvě minuty z trestu Veselého sice hosté velký tlak Energie zvládali, vteřinu po návratu hráče na led však tečovaná střela Jana Urbančoka skončila v síti. Vyrovnané skóre vydrželo až do první přestávky, přestože například v 18. minutě stačilo Kniazevovi u tyčky trochu více zvednout kotouč, aby Spartě vrátil vedení.

Pražané se dočkali až v části prostřední a pro morálku domácích si připravili opravdu tvrdý úder. Kuriózní počin v podobě tří branek během tří minut odstartovala trefa Stanislava Eise během Gombárova vyloučení, po dvaatřiceti vteřinách z mezikruží nad lapačku zamířil Tomáš Rubeš a stejný hráč kanonádu završil těsně před polovinou utkání. To se energetici dopustili dvou souběžných faulů a v kompletní výhodě 5 na 3 tečoval Rubeš Žovincovu střelu od modré přesně do růžku. Domácím nezbývalo nic jiného než útočit a ve zbytku třetiny se sympaticky pokusili o několik zajímavých kombinací. Při úniku dvou na jednoho ještě Bečka u tyčky Táborského nahrávku promáchl, v 37. minutě ale vyloučení Kniazeva dokázal potrestat Matěj Beran.

Dvougólový náskok hostů se před poslední dvacetiminutovkou nezdál být nepřekonatelný, chuť útočit jako by ale hráči obou celků nechali v kabinách. Sparťané pečlivým bráněním dbali především na udržení svého náskoku a své západočeské vrstevníky před Bílka příliš nepouštěli. Když pak v 47. minutě Rubeš objel branku a předložil puk Davidu Mertovi k zakončení do odkryté klece, bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Pokud ve zbylé části utkání některý z týmů mohl ještě pohnout se skóre, byli to hosté. Slibné příležitosti ale neproměnili Brzobohatý ani Hanták, na druhé straně v poslední minutě tváří v tvář Bílkovi selhal Táborský. Závěr třetiny rozkouskovala řada vyloučení a drobných šarvátek. Bojovnou náladu si po zaslouženém vítězství Sparty Lintemer s Kniazevem přenesli i před kabiny, za což byli dodatečně oceněni trestem do konce utkání.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): S velmi silnou Spartou jsme do poloviny zápasu stačili držet krok. Pak ale Sparta potrestala naše chyby, získala dvoubrankový náskok a v přesilovce 5 na 3 dokonce tříbrankový. Tím hosté získali křídla, hráli agresivně, sebevědomě a my s tím měli problémy. Hráčům nelze upřít snaha, ale Sparta dnes byla kompaktnější, silnější v osobních soubojích. Podle mě je to jeden z kandidátů na boj o titul.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!