HBR - SPA 3:6 - Junioři vezou další body!

4., sobota 15. 9. 2018
Havlíčkův Brod - Sparta HBR - SPA
Havlíčkův Brod: Nedvěd (21. Arbelovský) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Najman, Pejchal (A), Krejčí, Adam – Petržilka, Cachnín (A), Tecl (C) – Kopic, Kohout, Hromádka – Klofáč, Vaňous, Košťál – Vyvial, Fiala.
Sparta: Škorpík – Pika, Havlín (A), Prchal, Vorobjev, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger (A), Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Rousek, Gluzman, Čech (C), D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 21. Hromádka (Vyvial), 30. Tecl (Petržilka, R. Cachnín), 56. Tecl (R. Cachnín, Dudycha) - 16. Kropáček (Gajdoš, D. Vitouch), 19. Havlín (Prymula, O. Pšenička), 20. D. Vitouch (Rousek), 22. Rousek (Kropáček), 27. Havlín (Rousek, Kropáček), 55. Prchal (Rousek), roz. gól v nadstavbě 61. Prymula (Rousek). Rozhodčí: Kratochvíl - Špingl, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Střely na branku: 37:51. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.
Po úspěchu v Pardubicích, kde sparťanští junioři nadělili svému soupeři desítku, se posádka vedená koučem Janem Tlačilem přesunula o několik kilometrů na jih, konkrétně do Havlíčkova Brodu. Stavební kámen vítězství sparťané položili už v první třetině, ve které nastříleli tři branky. V dalším průběhu utkání už výsledek kontrolovali a nakonec zvítězili 6:3. V nadstavbě se navíc prosadil Patrik Prymula a jeho tým si po zásluze odváží domů cenné čtyři body do tabulky. Skvělý zápas odehrál útočník A-týmu Lukáš Rousek, který v utkání zaznamenal hned pět kanadských bodů za čtyři přihrávky a jeden gól a byl jednoznačně nejviditelnějším hráčem v rudém.

Začátek první třetiny byl velice vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů. Hromádka se prosmýkl skrz hostující obranu, ale brankář vyrazil kotouč okrajem lapačky. Následovala přesilovka sparťanského celku, která i přes velký nápor na branku nebyla využita. Petržilka projel sparťanskou obranou, ale před zakončením byl podražen, takže bylo nařízeno trestné střílení, navíc ještě dvouminutový trest pro sparťanského útočníka. Petržilka se rozjel na Škorpíka, zkusil střelu na vyrážečku, ale neuspěl. Hosté měli následně početní výhodu, kterou využili.

Gajdošova rána se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde stál Vojtěch Kropáček, který ze vzduchu doklepl puk za Nedvědova záda. Za dvě minuty přišla další branka ze strany Sparty. Prymula přihrál Ondřeji Havlínovi, který si zpracoval touš a z levé strany propálil brankáře. Rousek společně s Davidem Vitouchem podnikli rychlý protiútok, který zakončil prvně jmenovaný hráč a poslal puk mimo dosah Nedvěda.

V úvodu druhé třetiny došlo k výměně brankářů na domácí straně. Nedvěda vystřídal Arbelovský. Chybu brankáře Sparty přečetl Vyvial, který hned poslal puk na Jiřího Hromádku, jenž poslal puk do odkryté klece. Na tuto branku hosté rychle zareagovali. Kropáček našel hůl Lukáše Rouska, který si přehodil puk do bekhendu a poslal jej za záda Arbelovského.

Domácí poté putovali na trestnou lavici a opět inkasovali. Rousek vypálil na Arbelovského, který vyrazil puk přímo na hůl Ondřeje Havlína a sparťanský hráč pověsil touš pod horní tyč. Kopic poslal puk na svého kapitána Marka Tecla, který zakončil svou akci střelou mezi betony. Domácí měli výhodu jednoho hráče v poli, ale Sparťané si situaci pohlídali a nedovolili svému sokovi skórovat. Arbelovský v závěru třetiny předvedl neskutečný zákrok, když chytil tutovku Sparty.

Na začátku třetí periody si domácí vykoledovali další trest. Sparta i přes obrovský tlak nedokázala vsítit branku. Sparťané přečíslili domácí obranu, vše na sebe vzal Pšenička, který si vybruslil mezi kruhy. Střela útočníka hostů byla však nepřesná. Poté měli přesilovku domácí, kteří ale ve své početní výhodě inkasovali. Lukáš Rousek našel u pravé tyče Jakuba Prchala, který přesnou střelou nad levý beton přidal další branku.

Bruslaři nakonec tuto přesilovku využili. Cachnín přihrál Marku Teclovi, jenž svou střelou ke vzdálenější tyči překonal hostujícího brankáře. Bruslaři v závěru měli přesilovku, do které šli se šesti hráči, ale nakonec branku nedali. V úvodu prodloužení měl šanci Vaňous, ale hostující bek se k němu rychle stáhl a odebral mu puk. Poté ale Sparta udeřila. Rousek udělal stahovačku, poslal puk zadovkou úplně osamoceného Patriku Prymulovi, a sparťanský útočník zavěsil puk do branky.

Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): "Narazili jsme na nejsilnějšího soupeře ve skupině. Sparta ukázala svoji kvalitu. Utkání se zlomilo v první třetině, kdy jsme dostali tři rychlé branky. Tím jsme dostali soupeře na koně a těžko se nám hledala odpověď. Musím pochválit kluky, kteří nebyli tolik na kotouči, i tak odehráli utkání naplno a za odměnu dali tři góly. Budeme dál pracovat, abychom se připravili na další zápasy."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Příjemný pocit vyhrát za čtyři body a jsme spokojeni s útočnou silou našeho týmu. Na druhou stranu jsou určité věci, které musíme zlepšit, hlavně v obraně. Dostali jsme tři góly a to je moc, jelikož vše padlo z našich chyb."