30. 9. 2023 | Lucie Citterbartová

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

12., sobota 30. 9. 2023
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Kalista - J. Tůma, J. Červenka (C), Samson, David (A), T. Bartoň, Culek – Krupička, Žmola, Daníček – Bareš, Hamršmíd (A), Poláček – S. Pavlák, Novák, Odehnal.
Litvínov: Kubík - M. Hora (A), Prokeš, Bystřický, Vyhlídal, Kladivo, Zachariáš, Werner – Maštalířský, D. Čech (A), L. Tůma – Bednařík, Vopat, Scafari – Dej (C), Višněvskij, Dohnal – D. Horský, O. Postl I, Ducháček.
Branky a nahrávky: 2. S. Pavlák (Novák, Odehnal), 15. David, 39. Daníček (Žmola), 54. Samson (Daníček, J. Červenka), 57. Daníček (Samson, David) – 3. D. Čech (Bystřický), 32. D. Čech (Maštalířský), 49. Scafari (Dej, Vopat), 55. Maštalířský (D. Čech, O. Postl). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka - Polák, Augusta. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Sparťanští junioři pokračují ve své vítězné sérii! V Holešovicích vybojovali další tříbodové vítězství, když na konci divoké třetí třetiny rozhodl ze samostatného úniku Marek Daníček.

Komentář

Do první třetiny jsme vkročili velmi aktivně, hned ve druhé minutě otevřel skóre Sebastian Pavlák, který z dorážky trefil branku. Sparťané se ale z vedení netěšili dlouho, když už v následující minutě vyrovnal Dominik Čech. Výkony obou týmů byly i nadále vyrovnané. Ve 14. minutě se ale sparťanům naskytla přesilová hra po faulu Bystřického. Tu svou šikovnou dorážkou využil František David a navrátil nám tak vedení. Po první třetině jsme tedy vedli 2:1.


Druhá třetina byla vyrovnanější. Do velké šance se ze začátku třetiny dostal Bystřický, ale Kalista si svou branku perfektně ohlídal. Když se ale utkání přelilo do své druhé poloviny, vstřelil svou druhou branku Dominik Čech, který po přihrávce Maštalířského trefil Kalistovu branku. Ve 39. minutě dostali sparťané hosty do velkého tlaku před brankou Kubíka a navýšili vedení! Střelu od modré Kubík ještě vyrazil, ale vyražený puk si vzal Žmola a předal ho Marku Daníčkovi, který ho rychle poslal za Kubíkova záda. Sparťané tak vstupovali do třetí třetiny s jednobrankovým vedením.


Třetí třetina byla na branky bohatší. Ve 49. minutě ale bohužel hosté opět vyrovnali. Přesilovky využil Antonín Scafari. Ten si počkal na přihrávku na levý kruh, kterou na něj poslal Daniel Dej, a mohl tak zakončit. Naši hokejisté se pokoušeli opět navýšit vedení pomocí několika střel vyslaných na Kubíka. A nakonec se jim to i podařilo! Branku se připsal Oliver Samson, který svou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na navýšení ale opět rychle zareagovali hosté. Kalista bohužel neudržel v rukavici puk, který na něj vyslal Daniel Čech a tak se k dorážce dostal Matěj Maštalířský a vyrovnal tak na 4:4. Ale jen pouhé dvě minuty na to se dostal do šance Marek Daníček, který se rozjel v individuálním úniku a bekhendem se mu podařilo zakončit. Na závěr třetiny to hosté ještě zkusili v šesti, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Sparta tak na domácím ledě vítězí 5:4 a protahuje vítěznou sérii na tři zápasy.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Zápas byl trochu divočejší. Věděli jsme, že to bude obtížný zápas, a to se i potvrdilo. Ty dvě úvodní třetiny jsme nebyli moc důslední, jako v těch minulých zápasech, i když jsme vedli 3:2. V závěru to byla taková divoká přestřelka, která díky bohu skončila dobře pro nás.“

Martin Tvrzník (HC VERVA Litvínov): „Jsou to ztracené body. Chtěli jsme bodovat a bylo to podle mě i dobře rozehrané. Bohužel jsme dělali chyby a za každou nás Sparta potrestala. Tu poslední už jsme nedokázali dotáhnout, a tak dneska odjíždíme bez bodů.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Gól bych vyměnil za výhru

MHK - SPA 2:1 - Těsná venkovní porážka

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík