39., čtvrtek 3. 2. 2005
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Neuvirth - Ton M., Urban, Cunik, Kučera, Klouček, Vojta, Protivný, Kanov, Kratochvíl - Hertl, Pešek, Handlovský, Voříšek, Dušátko, Kratzer, Culka, Schejbal, Řepík
Mladá Boleslav: Kondula - Franc, Freiberg, Kumstát, Kolman, Tondr, Klaban, Mikala - Dulovec, Hlouška, Zeithammer, Kadeřábek, Rajnoha, Břiška, Kult, Bohůnek, Frodl, Dvořák, Martinec
Branky a nahrávky: 12. Cunik (Řepík, Voříšek), 15. Pešek (Voříšek, Schejbal), 21. Hertl (Schejbal), 25. Handlovský (Culka, Vojta), 35. Dušátko (Vojta, Kratochvíl), 44. Řepík (Dušátko, Pešek), 53. Voříšek (Schejbal, Culka), 57. Kratzer (Schejbal, Culka), 58. Vojta (Schejbal), 59. Hertl (Dušátko) - 57. Dulovec. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Wurtherle - Bláha, Bádal. Nejlepší hráči: 1. Voříšek Luboš, 2. Schejbal Miloš, 3. Dušátko Jan
Junioří vstoupili do třetí části juniorské extraligy výhrou nad posledním týmem české skupiny, nad Mladou Boleslaví. Rozdíl mezi oběma týmy odráželo i celkové skóre 10:1 pro Spartu. Jakub Krätzer se v juniorské extralize dnes poprvé střelecky prosadil.

Do branky domácích se postavil Michal Neuvirth, jelikož Michal Valent odchytal den předtím zápas za druholigový Nymburk. Chybělo i několik dalších opor Sparty. Novou tváří byl obránce Karel Kratochvíl. Od začátku bylo jasné, kdo zvítězí. Hosté si tuto myšlenku možná až moc připouštěli a Sparta tak měla ještě psychickou převahu. Ve 12. minutě padl gól, jak z hokejové učebnice. Akci na jeden dotek zakončoval po nahrávce Řepíka obránce Cunik - 1:0. O pár minut později předvedl Pešek individuální průnik, dostal se přes obránce a i s brankářem dopravil puk do branky - 2:0.

Domácí začali druhou třetinou uvítacím gólem. Po krásné kombinaci přihrál Schejbal Hertlovi a ten zvýšil na 3:0. V 25. minutě Culka zpoza brány našel volného Handlovského před brankou a ten znovu překonal bezradného gólmana hostí, Kondula - 4:0. O deset minut později vstřelili domácí už pátou branku, po nepřehledné situaci před bránou se z několikáté dorážky trefil Dušátko.

Sparta udělala před závěrečnou třetinou změnu v sestavě, obránci Protivný a Vojta se přesunuli na post útočníků, důvod - moc obránců, málo forvardů. I v úvodu třetí části dali domácí rýchlý gól. Po přihrávce Dušátka dával Řepík gól přesně mezi Kondulovi betony - 6:0. Sparta jasně dominovala, lépe bruslila, hrála víc do těla, byla lepší individuálně, technicky i v koncovce. V čase 52:41 dojel Schejbal puk v rohu a z otočky poslal prudkou přihrávku mezi kruhy, tam si najel Vořísek a poslal puk přímo pod horní tyčku - 7:0. O čtyři minuty později skórovali domácí z téměř stejné situace. Znovu nahrával z rohu Schejbal, ovšem střelcem byl Krätzer, ten vstřelil svou první branku v juniorské extralize. Už se mohlo zdát, že Neuvirth udrží čisté konto, ale při přesilové hře se trefil kmenový hráč Sparty Dulovec - 8:1. V 58. minutě dostal Vojta puk do jízdy a Kondula znovu překonal - 9:1. Poslední desátou branku vsítil při úniku tři na dva Dušátko - 10:1.

Jaromír Šindel (Sparta): "Takové zápasy se prostě jen musejí odehrát. Ve třetí třetině jsme začali hrát trochu hokej. Není pro nás moc dobré, že po takovémhle zápase hrajeme hned v sobotu zápas o první místo v tabulce s týmem Českých Budějovic."