1., pondělí 10. 1. 2011
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec - Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Antončík, Chára, Rubeš, Eis, Hampl, Puna, Sovík, Dvořák, Vítek
Olomouc: Kůdela (Motáň) - Ustrnul, Haas, Brandýs, Málek, Vaněk, Kvapil, Ogrizek - Jergl, Voznica, Lyzák, Zachar, Mareček, Pozděna, Schejbal, Axman, Lehečka, Machala, Rác, Heža, Sedlář
Branky a nahrávky: 19. Rubeš (Sovík), 23. Forman (Kolář), 26. Sovík (Rubeš, Přibyl), 33. Sobotka (Chára, Antončík) - 6. Voznica (Jergl J.), 29. Heža (Rác), 51. Heža (Brandýs). Rozhodčí: Souček - Komárek, Krátký. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 20. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
P r a h a - V dohrávce 1. kola NOEN extraligy juniorů přivítala pražská Sparta hokejisty Olomouce. V utkání proti Hanákům rozhodla hlavně druhá perioda, po které domácí vedli již o dvě branky a nenechali soupeře vyrovnat. O vítěznou branku se postaral Daniel Sobotka.

Utkání nabralo od samého začátku velmi divoké tempo. Snaha obou celků, vstřelit úvodní branku, byla znát. Jako první se prosadil hostující celek. Od modré střílel Jiří Jergl a jeho střela trefila levou tyč Sedláčkovy branky. První se zorientoval Jakub Voznica a svou trefou přiřkl vedení na stranu Hanáků.

Jednobrankový stav trval až do devatenácté minuty. Dlouhodobou snahu Sparty proměnila v branku dvojice Robert Sovík - Tomáš Rubeš. První jmenovanný nalezl z rohu svého spoluhráče, jenž stál za brankou Olomouce, objel Kůdelovu svatyni a beckhendem zavěsil. Do konce první periody se stav nezměnil.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté. První se ovšem prosadila Sparta. Přesilovkový kolotoč v obranném pásmu Hanáků zakončoval Jakub Kolář a u odraženého touše byl první Miroslav Forman - 2:1!

Po třech minutách se opět ukázal Tomáš Rubeš. Svou individuální akcí zamotal hlavu několika hráčům Olomouce a zpoza branky nalezl Roberta Sovíka, jenž nekompromisně zavěsil.

V devětadvacáté minutě bylo opět sníženo. Hostující Roman Rác ujel po pravé straně a svou dělovku poslal směrem na Sedláčka. Brankář holešovického týmu kotouč vyrazil pouze před branku a Oldřich Heža již neměl mnoho práce - 3:2!

Ve třiatřicáté minutě se opět měnil stav. Přesilovku zakončoval dělovkou Daniel Sobotka a vrátil Spartě dvoubrankové vedení, které jí vydrželo i do druhé přestávky.

V poslední části využil v jednaapadesáté minutě utkání olomouckou přesilovku Oldřich Heža. Velký podíl na tom měl Dominik Brandýs, jehož dělovka od modré se odrazila právě k Hežovy. Olomoučtí se v posledních minutách snažili o srovnání, ale domácí si svůj náskok uhlídali.

Pavel Arnošt (HC SPARTA PRAHA): "Jsme hrozně rádi, že jsme dnešní utkání dotáhli do vítězství. S naším výkonem ovšem nemůže panovat spokojenost. Bylo tam mnoho chyb, ale i takové zápasy prostě jsou. Doufejme, že nás tato výhra nakopne. Zítra proti Zlínu musíme hrát daleko lépe."