MBL - SPA 3:7 - Sovík hattrickem zničil Středočechy

5., neděle 20. 9. 2009
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Klimíček - Švaříček, Houser, Čížek, Soukup, Sedláček, Arazim, Martínek - Krejčík, Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Ferebauer, Loskot, Antončík, Kadlčík, Rys, Protivný, Koudela, Lenc.
Sparta: Novotný - Kořínek, Veselý, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Přibyl - Merta, Puna, Forman, Szakal, Morkes, Chára, Kučera, Dvořáček, Žálčík, Sovík, Hanták.
Branky a nahrávky: 17. Čížek (Koudela), 36. Krejčík (Rys, Ferebauer), 55. Loskot (Antončík) - 8. Sovík (Szakal), 11. Merta (Žovinec), 24. Husák (Chára, Mokres), 36. Husák (Szakal), 37. Dvořáček (Přibyl, Mokres), 40. Sovík, 44. Sovík (Veselý) . Rozhodčí: Kubeš - Plch, Tasch. Vyloučení: 8:9 navíc Jiránek (MBL) 5+OT. Využití: 2:3. Diváci: 35.
M l. B o l. - Po pátečním domácím vítězství nad Litvínovem zamířila sparťanská juniorka do Mladé Boleslavi, kde na ně čekal v Metrostav Areně místní celek. Pražané borce z města automobilů přestříleli a zaslouženě zvítězili rozdílem 4 branek. Nejvíce zazářil útočník Robert Sovík, který se prezentoval hattrickem!

Utkání začaly oba celky opatrně. Bojovalo se zejména o střední pásmo, brankáři neměli mnoho práce. První výraznější ohrožení potkalo boleslavskou branku. V 5. minutě se Spartě naskytla zhruba půl minuty dlouhá přesilová hra pět na tři. Největší šanci Pražanů zlikvidoval rychlým přesunem Klimíček a tvrdá střela tak pouze zaduněla o jeho beton. Stejné štěstí už domácí gólman neměl o tři minuty později. Szakal zpoza branky vybídl ke skórování Sovíka a ten se trefil přesně k tyčce. Ani ne o půl minuty později se situace opakovala, ale s tím rozdílem, že přihrávka našla pouze brusle bránícího hráče a Klimíček puk pokryl. Skvěle sehrané přečíslení dva na jednoho už však vyřešit nemohl. Žovinec přihrál ideální žabičkou přes obráncovu hůl Mertovi a ten tvrdou ranou pod víko nedal strážci domácí branky šanci. v 17. minutě dokázali boleslavští hokejisté využít přesilovou hru. Tvrdou ranou od modré se o to postaral Čížek. Konec první třetiny patřil domácím, ale když se neprosadili Loskot s Antončíkem, šlo se do šaten za stavu 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili Boleslavští lépe a dál se hnali za vyrovnáním. Následně však přišla studená sprcha. Domácího Čížka napodobil Husák. Sparta si začala hlídat svůj náskok a soupeře k ničemu nepouštěla. Hra se kouskovala a brankáři museli likvidovat pouze propagační střely. To se změnilo v 36. minutě. Tým z města automobilů skvěle sehrál přesilovou hru pět na tři. Na konci kolotoče stál mezi kruhy osamocený Krejčík a tvrdou ranou snížil. Sparta ale ihned udělala přítrž veškerým spekulacím ohledně rozdělení bodů. Téměř vzápětí propálil Husák vše co mu stálo v cestě. O minutu později přidal další branku střelou z kruhu Dvořáček. Poté nesmyslně fauloval vracející se Jiránek před brankou sparťanského beka a byl vyloučen do konce utkání. Hosté využili dlouhou přesilovku ještě před sirénou oznamující konec třetiny. Domácí naděje pohřbil Sovík. Mladá Boleslav tak šla do šaten za hodně nepříznivého stavu 2:6.

Třetí třetina se nesla v duchu údržby ze strany hostí, a poněkud odevzdané snahy domácích o snížení nelichotivého výsledku. Za zmínku stojí snad jen dvě příležitosti, které obě se štěstím skončily brankou. Nejprve zkompletoval hattrick Sovík, jenž se obtočil kolem brány a záhadným způsobem protlačil puk pod brankářem. Za Boleslav z úhlu dorážel Antončíkovu střelu skrz skrumáž Loskot a stanovil tak konečný výsledek na 3:7.

Domácím se tak nepodařilo napodobit výkon ze včerejšího utkání na Slavii a všechny tři body odevzdali jinému pražskému celku - Spartě. Ta si vítězství odváží zcela zaslouženě.

Pavel Arnošt (hl. trenér Ml. Boleslavi): „Teď jsme zklamaní po tom zápase, počítali jsme, že když jsme zvítězili venku, jak minulý týden v Litvínově, tak včera na Slavii po dobrých výkonech, tak jsme doma očekávali něco lepšího. Bohužel se nám zatím doma nedaří. Rozhodující bylo, že poté co jsme sehráli výborně přesilovku, snížili jsme na 2:3, tak jsme si ihned nechali vstřelit branku. To myslím že rozhodlo, ten gól na 2:4."