PLZ - SPA 3:2 - Dorost v Plzni těsně padl

4., sobota 22. 9. 2018
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Bočan – Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Pánik – Hauser, Dominik Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel (A), Dáňa, Marek Soukup, Václavík, Kaiser (C), Kupčo.
Sparta: Sluka – Tomov, Brůna, Ducháč (A), Ludvík, Menzel, Adamec (C) – Broš, Mácha, Holl, Krupička, Straka, David, Hamršmíd, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, M. Vitouch.
Branky a nahrávky: 10. D. Soukup (Kupčo), 23. Jasečko (Korčák, Páník), 34. Marcel (Dvořák, Páník) - 17. Broš, 51. M. Vitouch (Theimer), roz. gól v nadstavbě 63. Krupička (Adamec, Tomov). Rozhodčí: Šindel - Hřebík, Matys. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Druhé venkovní střetnutí si mohou odškrtnout sparťanští dorostenci, kteří poprvé v této sezoně zavítali na západ Čech do Plzně. Na ledě indiánů prohrávali o dvě branky, ale zápas v 51. minutě zdramatizoval sparťanský Michal Vitouch. Více už toho Pražané nestihli, v nadstavbě se však v přesilové hře prosadil Jan Krupička, a jeho tým tak odjel domů se ziskem jednoho bodu.

Už po necelých dvou minutách byla potrestána domácí střídačka za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, nicméně Sparta první přesilovou hru potrestat nedokázala. V šesté minutě putoval opět na trestnou lavici domácí hráč, když Hauser byl vyloučen za vražení na hrazení. Ovšem ani tuhle početní výhodu Pražané nevyužili, a tak přišel zákonitě trest. Po přihrávce Kupči se prosadil přesnou střelou Dominik Soukup.

Hned o dvě minuty mohla Plzeň náskok zdvojnásobit, ovšem ani Škodovka svou první přesilovou hru nevyužila. V 16. minutě nastala situace, kterou domácí fanoušci v sezoně zatím nezažili. Josef Broš dokázal prostřelit Bočana v brankovišti a byla to vůbec první inkasovaná branka indiánů v dlouhodobé části. Zbývající šance už ani jeden z týmů nevyužil, a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí a po zásluze se dostali zpět do vedení. Sebastian Jasečko zužitkoval přihrávku Korčáka a přesnou ranou rozvlnil podruhé síť za brankářem Slukou. Půl minuty po brance byl za podrážení vyloučen hostující Červenka, ovšem i potřetí se čtveřice sparťanů dokázala ubránit. To z přesilovek ale nebylo vše, ve 28. minutě byl na 2+10 poslán na trestnou lavici Ludvík za vražení na hrazení. Škodovka pár chvil na to také faulovala, proti pravidlům se provinil Dominik Soukup.

A když o minutu později byl vyloučen plzeňský Dáňa, rázem z toho byla minutová přesilovka Pražanů pěti proti třem. Domácí, ač s menšími problémy, situaci přečkali. Ve 34. minutě by plzeňský snajpr Dominik Soukup vyloučen na pět minut plus do konce utkání za kopnutí. Sparta se nadechovala k vyrovnání, ale nakonec to byla ona sama, kdo lovil puk ze své sítě. Po pasu Dvořáka se v početní nevýhodě prosadil Marcel Marcel. Hosté dostali díky špatnému střídání domácích další přesilovou hru pěti proti třem, ale i tu modrobílí přečkali a jak se říká, kdo nepromění dvojnásobnou přesilovku, nezaslouží si vyhrát.

Poslední část nemohla začít jak jinak než přesilovou hrou, po třech minutách byl vyloučen Vitouch za hákování. Plzeňským se nedala upřít snaha, ale stále se nemohli proti čtyřem bránícím hráčům prosadit. Indiáni se neprosadili ani po vyloučení Krupičky, a tak nemohlo přijít nic jiného než trest. Na rozdíl od domácích Sparta početní výhodu využila, když se v polovině třetí třetiny prosadil Michal Vitouch.

Hosty následně srazila na kolena dvě slepená vyloučení. Domácím ale dnes nebylo přáno, využít nedokázali ani minutu a půl dlouhou početní výhodu o dva muže. Ve zbytku utkání už ale Škoda odvrátila všechny střelecké pokusy hostů o vyrovnání, a tak ze zápasu, který nabídl spousty vyloučených hráčů, bere tři body.

Zápas pokračoval v prodloužení o bonusový čtvrtý bod. Sparta dostala zkraje výhodu, když byl vyloučen Marcel. Tu využít nedokázala, ale poté, co se domácí útočník vrátil na led, rozhodl o jednom bodu pro hosty Jan Krupička.