Pasivní Zlín přemohla sparťanská juniorka až v poslední třetině

47., čtvrtek 3. 2. 2011
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Kocián - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Müller, Dvořák - Eis, Sovík, Přibyl - Kniazev, Kučera, Žovinec - Hampl, Doležal, Brzobohatý.
Zlín: Kašík - Hampl, Valenta, Haloda, Zábojník, Buchta - Křemeček, Fořt, Kovařík - Merta, Romig, Sedláček - Sadil, Popelka, Papežík.
Branky a nahrávky: 23. Rubeš (Veselý, Přibyl), 53. Rubeš (Přibyl ), 55. Sobotka (Žovinec, Eis), 60. Kniazev (Sobotka) - 45. Křemeček (Fořt, Zábojník). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek, Bádal, Svoboda . Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 56 . Střely na branku: 46:22.
P r a h a - Moravský dvojboj zvládli sparťané se ctí, po Třinci zdolali i Zlín, a tentokrát dokonce za plný počet bodů. Valaši se drželi ve hře dlouho zásluhou reprezentačního brankáře Kašíka, dvougólový Tomáš Rubeš nejprve odčaroval jeho 23 minut dlouhou neprůstřelnost a za další půlhodinu vstřelil vítězný gól.

Zápas Sparty proti Zlínu se rozjížděl docela pomalu. Zlín přijel do Holešovic především poctivě bránit, pevně držel střední pásmo a nedovoloval domácím usadit se za útočnou modrou. Když už se Spartě povedlo pásmo obsadit, narážela na připraveného zlínského gólmana Libora Kašíka, který soustředěným výkonem přispíval k jistotě defenzivy Moravanů. Beranům se navíc nabídly dvě přesilovky, ty ovšem nedokázali využít, ani si vypracovat vážnější šanci. Kocián v pohodě vychytal všech 10 střel.

V druhém dějství Sparta dokázala poprvé svojí mírnou převahu zapracovat do skóre. Hned v první přesilovce domácích se prosadil Tomáš Rubeš, který se dotknul po rychlé, ale zmatené souhře puku jako poslední a ten pomalu doklouzal až za levou tyč branky překonaného Kašíka. Gól Spartu povzbudil a dál útočila, v cestě jí stála jak dobře secvičená zlínská obrana, tak skvěle chytající reprezentant Libor Kašík. Ten mohl inkasovat ještě v 37. minutě, kdy kapitán Sparty Sovík trefil tyčku, jinak byl ovšem bezchybný a především díky němu bylo skóre po druhé třetině pro Zlín stále hratelné.

A Berani dokonce vyrovnali. Po druhé přestávce totiž na led nastoupili o něco aktivněji, a když Sparta spálila několik šancí za sebou, udeřila na druhé straně po rychlé kombinaci první zlínská formace a na konci akce stál Josef Křemeček, který se trefil Kociánovi pod vyrážečku. Nabiti elánem hosté začali cítit šanci na body, když najednou selhala jejich největší opora, reprezentant Libor Kašík v bráně. Ten si nepohlídal dorážejícího Tomáše Rubeše, jenž ho překvapil drzou akcí u levé tyče.

Zápas se ovšem lámal až v následujících minutách, když Zlínští dvakrát v krátkém sledu faulovali a Spartě se nabídla dvojnásobná početní výhoda. Tu využil krátce před jejím koncem Daniel Sobotka ranou ze střední vzdálenosti a bylo hotovo. Hostům už nepomohlas dva sparťanské fauly v závěru zápasu, naopak na konečných 4:1 pečetil z dálky Valerij Kniazev. Zlín tak byl potrestán za svou pasivitu v ofenzivě, Holešovičtí soupeře přestříleli více než dvojnásobným rozdílem.