SLA - SPA 2:8 - Junioři ovládli pražské derby!

5., pátek 24. 9. 2021
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Pittr (47. Volevecký) - Hrdlička, Stejskal, Němeček, Čapka, Kluch, Klatt, Kulinič, Brotánek - Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Borodenko, Labuzík, Tichý, Novák.
Sparta: Krbeček (Hrabal) - Tomov, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Chvátal, Port - Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 29. Matuška (Labuzík, Strnad), 53. Stejskal (Štrombach, Kuracina) - 3. Theimer (Červenka, Tomek), 11. Theimer (Zembol, Senčák), 14. Tomov (Theimer, David), 17. Senčák (Zembol, Chvátal), 20. M. Vitouch (Krupička, Tomek), 30. Vágner (Tomov, Zembol), 35. Zembol (M. Vitouch, Kubánek). Rozhodčí: Battěk - Beneš, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 127. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8.
Sparťanští junioři v rámci pátého hracího kola v nové sezoně změřili síly se Slavií. Svěřenci kouče Richarda Žemličky zvítězili zejména díky skvělé první třetině, kdy se prosadili pětkrát a v dalších minutách navyšovali své vedení. Sparťané vyhráli v konečném součtu 8:2! Dvě branky obstaral útočník Oto Theimer a čtyřmi body se blýskl další útočník Jakub Zembol.

Sparťané do první třetiny na ledě svého odvěkého rivala nastoupili ve velké aktivitě a potvrdili svoje výkony z předešlých utkání. Skóre otevřel už ve třetí minutě útočník Oto Theimer, který využil přihrávky svého spoluhráče Červenky a poslal svůj tým do vedení. Sparťané se v první třetině prosadili celkem pětkrát. Druhou branku vsítil znovu úspěšný střelec Oto Theimer a v polovině prvního dějství náš tým rázem vedl o dvě branky.

Svěřenci kouče Richarda Žemličky i nadále pokračovali ve skvělých výkonech, když zanedlouho po druhém vstřeleném gólu mířil do černého talentovaný obránce Nino Tomov. Sparťané byli při chuti a čtvrtou branku svého týmu měl na svědomí útočník David Senčák, pro kterého se jednalo o druhou soutěžní branku v nové sezoně. Domácí hokejisté inkasovali v průběhu první třetiny ještě jednou, když se pouhých pět vteřin před koncem úvodní periody prosadil Michal Vitouch.

Náš tým odstartoval druhou třetinu s pětibrankovým náskokem, na druhé straně Slávisté chtěli ještě zdramatizovat vývoj utkání. Ve dvacáté deváté minutě vystřelil malou jiskru naděje domácí útočník Jan Matuška, který otevřel listinu střelců na domácí straně. Sparťané ovšem na inkasovaný gól rychle zareagovali, když za necelou minutu skóroval Michal Vágner. Náš tým si vzal zpět svůj pětibrankový náskok, který ve zbývajícím průběhu druhé části ještě navýšil Jakub Zembol. Sparta vedla po čtyřiceti odehraných minutách na ledě Slavie o šest branek.

Třetí třetina byla z celého průběhu utkání gólově nejvyrovnanější. Osmou branku Pražanů vsítil útočník Michal Vágner, ale poslední slovo měli přeci jen domácí. Snížení ze strany Slavie přinesl gól z hokejky Jiřího Stejskala, který svou trefou snížil nepříznivé skóre pro Slavii. Náš tým už další komplikace nepřipustil a koncentrovaným výkonem dokráčel k dalšímu cennému vítězství, když uspěl na ledě Slavie vysoko 8:2.

Pavel Rohlík (HC Slavia Praha): "Sparta je na trochu jiné úrovni, je zatím neporažená a nastřílela hodně branek. Mrzí mě, že v první třetině jsme měli k soupeři zbytečně velký respekt. V posledních dvou dnech jsme se zaměřili na hru v obraně, což se projevilo až od druhé třetiny. Bohužel pro nás to už bylo pozdě, jelikož jsme prohráli o pět branek. Do hráčů jsme v dalším průběhu utkání nalévali sebevědomí, chtěli jsme samozřejmě hrát dobře v obraně, ale porazil nás strach a přílišný respekt k soupeři. To by se nám v derby nemělo stávat. V dalších minutách jsme už neměli co ztratit, ale výsledek nás stála zejména první třetina, ve které jsme byli úplně odevzdaní."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Z naší strany byla dobrá jen první třetina, kde jsme opravdu hráli to, co jsme chtěli. Kluci si přihrávali přesně na hokejky. Od druhé třetiny chtěl každý z našich hráčů skórovat a utkání jsme vzápětí začali zbytečně tahat. Naše hra posléze nevypadala dobře. Soupeř začal od druhé třetiny hrát více aktivně a dohrával osobní souboje. Myslím si, že i přesto jsme mohli vstřelit v utkání více branek, kdybychom si přesněji přihrávali. Za výhru jsme však samozřejmě rádi."