SPA - HBR 6:1 - Výhru řídil střelec Odehnal

12., sobota 23. 10. 2021
Sparta - Havlíčkův Brod SPA - HBR
Sparta: Kogler – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov, Janský, Vrabec – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Křišťan, Žmola.
Havlíčkův Brod: Bělohlávek – Vaněček, Novotný, Chymo, P. Mrtka, Ondruš, Adam, R. Mrtka – Kupriianov, Nosek, Kousek, Gutsu, Smetánka, Kozlík, Prchal, Fiala, Teplý, Bakus.
Branky a nahrávky: 8. Křišťan (Vašíček, Potoma), 35. Odehnal (Vašíček), 40. Odehnal (Novák), 43. Odehnal (Stepanchuk), 52. Stepanchuk (Marton, Janský), 57. Vašíček (Křišťan) – 14. Nosek (Kupriianov, Teplý). Rozhodčí: Kraval – Maňák, Stanko. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Sparťanští dorostenci vyhráli pošesté v řadě! Svěřenci Františka Ptáčka porazili v domácím prostředí Havlíčkův Brod. Sparťané sice ztratili v první třetině své hubené vedení, ale v dalších minutách se prosazoval pouze náš tým. Pražané zvítězili v konečném součtu 6:1. Hattrickem se blýskl útočník Mikuláš Odehnal a tři body za jednu branku a dvě asistence zapsal Martin Vašíček.

Sparťanští trenéři nasadili do domácího utkání proti Havlíčkovu Brodu brankáře Maxe Koglera. Náš tým odskočil v osmé minutě utkání do těsného vedení zásluhou Petra Křišťana, ale do začátku první přestávky hosté vyrovnali. Prvním a zároveň jediným střelcem Havlíčkova Brodu v tomto utkání se stal útočník Rostislav Nosek. Domácí hokejisté hráli se svým soupeřem po úvodních dvaceti minutách nerozhodně 1:1.

Navzdory pěti vyloučeným hráčům na straně Sparty ve druhé třetině se domácím borcům gólově dařilo lépe. Mikuláš Odehnal ve druhé polovině utkání vrátil svému týmu ztracený náskok. A pro sparťany bylo v dalších minutách ještě veseleji, jelikož v poslední minutě druhé třetiny se znovu prosadil Mikuláš Odehnal. Sparťanský útočník svým jubilejním desátým gólem v sezoně zařídil Spartě dvoubrankový náskok.

Naši hokejisté vstupovali do třetí části s maximální pokorou a po pár odehraných minutách musel brankář Bělohlávek lovit další kotouč ze své sítě! Čtvrtou branku svého týmu měl na svědomí útočník Mikuláš Odehnal, který zároveň zkompletoval hattrick. Ve zbývajícím průběhu utkání ještě skóroval útočník Bogdan Stepanchuk a skóre zápasu uzavřel Martin Vašíček. Suma sumárum, sparťané porazili Havlíčkův Brod 6:1 a upevnili si třetí místo ve své skupině.