SPA - JIH 6:3 - Jednoznačné vítězství Sparty

21., středa 29. 11. 2017
Sparta - Jihlava SPA - JIH
Sparta: Wolf – Frič, Janda, Mrkvička, Eliáš (A), Prchal, Hanuš, Karoch – O. Pšenička, Jandus, Schwamberger, Rousek, Fabiánek, Bílek, Vitouch, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský (C).
Jihlava: Juda (41. Šťastný) – Mareš, Srnský, Váňa, Trávník, Vála, Havelka – Kadleček (A), Jindra, Adam, Heinrich (A), Mejzlík (C), Hrbatý, Vala, Waller, Najman, Čermák.
Branky a nahrávky: 3. Vitouch (Schwamberger.), 11. Eliáš (Kropáček, Dubský), 18. Rousek (Kropáček, Eliáš), 22. Kropáček (Eliáš, Rousek), 54. Rousek (Hanuš, Mrkvička), 57. T. Pšenička (O. Pšenička, Prchal) – 3. Čermák (Mejzlík), 26. Mejzlík (Najman), 53. Adam (Trávník, Vala). Rozhodčí: Souček – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 59. Střely na branku: 36:37.
V rámci 21. kola DHL extraligy změřili junioři Sparty síly s Jihlavou. Dukla našla odpověď jen na první gól Sparty, jinak se pražský celek držel po celý zápas ve vedení. Ve 22. minutě vedli domácí už 4:1, ale Jihlavě se podařilo dvěma góly dostat nadostřel. Sparta ale dalšími dvěma brankami pojistila své poměrně hladké vítězství. Tři body si připsali Lukáš Rousek (2+1), Filip Eliáš (1+2) a teprve 17letý Vojtěch Kropáček (1+2).

První třetina utkání začala velmi svižně. Jak domácí, tak hosté se střídali v kombinacích a střelách na brankáře. Sparťané se prosadili už v čase 2:29, kdy se obranou Jihlavy prosmýkl teprve 16letý David Vitouch, který z mezikruží trefil přesně mezi vyrážečku a beton brankáře Judy. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Jihlavský kapitán Mejzlík našel před brankou stojícího spoluhráče Davida Čermáka, který z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Wolfa. Dukle stačilo na vyrovnání jen 24 sekund!

O chvíli později už mohla jít Jihlava dokonce do vedení. Sparta hrubě chybovala v rozehrávce a sám na brankáře se řítil hostující Jindra. Ten se snažil Wolfa rozhýbat, ale neuspěl. A tak se prosadili znovu Pražané. Kropáček si pokryl puk za jihlavskou brankou a přihrál na modrou čáru. Obránce Filip Eliáš pak nahazoval před soupeřovu klec a puk projel gólmanovi mezi nohama do sítě. Dukla inkasovala ještě jednou v 18. minutě. Byl to znovu Kropáček, který našel před brankou spoluhráče. Lukáš Rousek se šikovně prosadil v brankovišti.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru a prosadili se tři sekundy před jejím koncem. Kus práce odvedl především obránce Eliáš, který zatáhl puk do třetiny a vyměnil si přihrávku na modré čáře s Rouskem. Eliáš poté střílenou přihrávkou vybídl k zakončení Vojtěcha Kropáčka, jenž puk šikovně nasměřoval do branky mimo Judův dosah. Hned poté se Rousek dostával do šance a už to vypadalo, že pojede sám na branku. Jihlavský Havelka sice v poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu, ovšem za cenu oslabení pro svůj celek.

V tu chvíli hrozilo, že Sparta ještě navýší svůj tříbrankový náskok. Jenže opak byl pravdou. Kapitán Dukly Tomáš Mejzlík dostal puk na druhou modrou čáru a šikovně vypálil přes obránce tak, že gólman Wolf na jeho pokus neviděl. Rána mu prolétla kolem lapačky do brány. Jihlava se tím dostala zpět do zápasu, ale další větší šance si nevytvořila. Stav po druhé třetině však byl pro Duklu ještě hratelný – 4:2.

Do třetí části nastoupila Jihlava s novým brankářem – Judu vystřídal Šťastný, který byl hned od začátku v permanenci. Sparťané byli aktivnější a ve 46. minutě nastřelil tyč jihlavské branky obránce Prchal. Domácí své šance nevyužili, a tak se ke slovu dostali hosté. Dominik Adam dostal přihrávku na pravý kruh a pohotovou střelou překonal gólmana Wolfa. V tu chvíli Jihlava ztrácela na Spartu jediný gól.

Jenže tato situace příliš dlouho netrvala. Jen necelou minutu trvalo Spartě, než si vzala vedení zpět. Lukáš Rousek totiž po spolupráci s Hanušem sám projel až k brance Šťastného a zamířil přesně za jeho záda. Sparta byla v laufu a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Jandus se svým průnikem ještě neuspěl, o chvíli později ale zafungovala bratrská spolupráce Pšeničků. Mladší Ondřej přihrával a starší Tomáš Pšenička vzal celou situaci na sebe. Tváří v tvář brankáři Jihlavy byl úspěšný a završil výhru Sparty 6:3.