SPA - KOM 5:1 - Potřetí v řadě zněla ”Pátá”!

47., neděle 21. 2. 2016
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Pöpperle – Piskáček, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Kudrna – Netík (C), Pech, Kumstát (A) – Černoch, Cingel, Dragoun – Safin. Trenér: Josef Jandač.
Kometa Brno: Čiliak – Dujsík, Kaberle (A), Štindl, Trška, Šnajnar, Malec, Kozák – Dočekal, Čermák (C), R. Zohorna – Špirko, Němec, Káňa – H. Zohorna, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Raška, Burian – Dvořák. Trenér: Libor Zábranský.
Branky a nahrávky: 2. Kudrna, 35. Cingel (Černoch, Dragoun), 40. Hamilton (Klimek), 47. Přibyl (Buchtele, Forman), 51. Forman – 8. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 928. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1. Nejlepší hráči utkání: Forman - Čermák.
Sparťané si připsali třetí výhru nad brněnskou Kometou v řadě! Na rozdíl od poslední domácí kanonády byl tentokrát úvod zápasu o poznání vyrovnanější, ale sparťanská převaha se nakonec jasně projevila. O góly se postarali Kudrna, Cingel, Hamilton, Přibyl a Forman. Premiéru v dresu A-týmu navíc zažil talentovaný starší dorostenec Sparty Ostap Safin.

Po minulém domácím utkání proti Kometě, ve kterém sparťané svého soupeře znemožnili vítězstvím 9:3, se jim vydařil i vstup do tohoto duelu. Už po minutě vystihl Andrej Kudrna, který nastoupil ve druhé útočné formaci, chybnou rozehrávku brněnských obránců a poslal svůj tým do vedení. To mohli Pražané zvýraznit v přesilovce, kterou se jim ale využít nepodařilo.

A jedenáct sekund po návratu vyloučeného Tršky na led naopak inkasovali. O vyrovnání se postaral kapitán Komety Leoš Čermák, jenž si nabruslil do útočného pásma a svoji samostatnou akci zakončil střelou přes obránce, která překvapila gólmana Pöpperleho. N druhé straně se dostal do další větší šance Buchtele, ale skóre už se do konce první dvacetiminutovky neměnilo.

Druhou třetinu načala Sparta svou třetí přesilovkou v zápase. Kometa si i tentokrát oslabení pohlídala a dále sparťanům pořádně znepříjemňovala přechod do útočného pásma. A když už se domácí dostali ke střele, zasáhl gólman Čiliak, jako po střele Poláška z kruhu. Na další gól tak čekali diváci v O2 areně až do 35. minuty, kdy sparťané opět potrestali chybu Komety.

Z laxního počínání obrany těžil uzdravený Lukáš Cingel, který backhandem doklepl kotouč za brněnského brankáře. A 15 sekund před druhou přestávkou se sparťané radovali potřetí! V nepřehledné situaci před Čiliakem se nejrychleji zorientoval Curtis Hamilton a dorážkou zvýšil na 3:1.

Jak domácí končili třetinu druhou, tak vlétli do té třetí. Proti Přibylovi, který se ocitl sám před brněnskou brankou, ale skvěle zasáhl Čiliak. O několik minut později už se nejproduktivnější sparťan prosadil. Daniel Přibyl sám načal útočnou akci, najel si na puk odražený po pokusu parťáka Buchteleho a prosadil se z dorážky.

O tom, že si Kometa ani tentokrát neodveze z O2 areny žádné body, definitivně rozhodl Miroslav Forman. Ten ve hře čtyři na čtyři obral o puk brněnského obránce a Čiliaka překonal efektní kličkou. Potvrdil tak svou skvělou formu z posledních zápasů a sparťanští fanoušci si mohli i ve třetím utkání po reprezentační pauze zazpívat „Pátou“. Skóre 5:1 už se do konce zápasu nezměnilo, a sparťané si tam připsali třetí vítězství nad Kometou v řadě.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Rozhodujícím momentem byla třetí branka, kterou jsme vstřelili patnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Do té doby byl náš výkon upracovaný a zápas byl vyrovnaný. Ve třetí části už se hrálo podle našich not a přidali jsme ještě dvě branky. Už se nám to líbilo. Vyhrát 5:1 nad Kometou je příjemné, ale výsledek se nerodil lehce.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Přijeli jsme do Prahy s mladým mužstvem, pět starých borců nemohlo zasáhnout do hry. Výsledek je pro nás krutý, prezentovali jsme velice slušnou a bojovnou hrou, měli jsme i dobrý pohyb. Rozhodla pětiminutovka ve druhé třetině, kdy jsme udělali individuální chybu a dostali gól na 2:1. A pak třetí do šatny po šťastném odrazu. Pak už je na Spartě složité hrát. Ne neřešitelné, ale složité. Ve třetí třetině jsme dostali dva góly z brejků, kdy jsme se paradoxně usadili v útočném pásmu.