SPA - KPR 4:1 - Dorost nedopustil druhou prohru v řadě

II/20, čtvrtek 14. 3. 2019
Sparta - Kobra SPA - KPR
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Filipov, Něměc, Theimer, M. Vitouch.
Kobra: Černý – Kalajev, Stejskal, Bucek, Mašek, Bartoň, Frydrich – Král, Tichý, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Svoboda, Tůma, Bauer.
Branky a nahrávky: 10. Krupička, 17. Broš (Krupička), 28. Theimer, 58. Straka (Bareš, Adamec) – 36. Bauer (Král). Rozhodčí: Müller – Beneš, Flegl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 49. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: .
Po domácí prohře s Karlovými Vary sparťané opět najeli na vítěznou vlnu a vyhráli nad Kobrou, která chtěla v Holešovicích urvat body. Její nástup byl skvělý, zaskočila Spartu, ovšem inkasovala jako první a to rozhodlo. Domácí zakončili první periodu skórem 2:0 a to jim dodalo klid do dalšího průběhu. Sparta si zápas pohlídala a zvítězila zaslouženě 4:1, nadstavbu zvládla také a bere tak čtyři body. Play off začíná v neděli a Holešovičtí narazí na silný Hradec Králové.

Do Holešovic přijela houževnatá a na zápas navnaděná Kobra, která chtěl uštknout sparťany hned zpočátku. Hráči klubu z Braníku ze začátku zasypali brankáře Krbečka střelami, byli lepším týmem a tlačili se více do branky. V páté minutě byli gólu nejblíž, na brankovišti operovali dva hostující útočníci, zakončení ale bylo nepřesné, a tak stav zůstal bezbrankový. Převahu Kobry utnulo vyloučení Straky, při kterém byli paradoxně nebezpečnější sparťané. Když početní převaha skončila, trvalo Spartě jen třináct sekund než vsítila první gól zápasu. Skóre otevřel, kdo jiný, ano Jan Krupička, nejproduktivnější hráč domácích.

Sparta definitivně převzala otěže zápasu a najednou to byla ona, kdo vládl ledu. Nápor byl chvílemi obrovský. V 16. minutě ovšem hosté zahrozili, konkrétně Strnad, který je mimo jiné také nejproduktivnějším hráčem ve svém týmu. Zkoušel to po ledě na bližší tyč, to nevyšlo a dorážel ještě bekhendem nahoru, to však branku přestřelil. Jenže už zhruba o půlminutu později se Sparta prosadila podruhé. Prošla středním pásmem jakoby ani žádné nebylo, Krupička dal před branku na Broše a ten puk uklidil takovou střelou – nastavením hole do branky. Autorem branky Josef Broš. Holešovičtí se dostali do poměrně pohodlného náskoku. První perioda skončila 2:0 pro domácí.

Hráči pražského klubu z Braníku začali aktivně, chodili do útoků po křídlech, avšak Sparta odolávala nejen díky skvělému Krbečkovi, ten zase ukázal, jaký je kvalitní brankář. Na třetí gól v utkání se čekalo do 28. minuty, kdy se prosadil Oto Theimer a gól to byl z kategorie výstavních. Theimer se kličkou uvolnil a střelou zápěstím z mezikruží našel volný prostor pod lapačkou Černého.

Boj to byl tuhý, i když Kobra prohrávala o tři branky, na ledě to nebylo znát, hosté bojovali, sráželi se a blokovali střely. Sparta měla ovšem utkání ve svých rukou a kontrolovala ho. Druhou polovinu druhé třetiny měla lehčí převahu, avšak gól dali hosté. Autorem branky Patrik Bauer, který se se prodral přes pravé křídlo před Krbečka a trefil volný prostor nad vyrážečkou – 3:1. Následnou přesilovku hosté nevyužili, ba co víc, ještě jim dělala Sparta problémy v oslabené sestavě. Skóre zůstalo stejné do konce druhé dvacetiminutovky.

Sparta začala třetí periodu tlakem, první pětiminutovku zvládla jednoznačně lépe než hosté. Ti pak vykoukli z ulity, ale jen na chvíli, šanci zlikvidoval Krbeček a v dalším průběhu byli více tvořivější domácí. Následně si lépe počínali hosté, ale z velkého náporu branku nevykřesali. Ve 49. minutě byla velká skrumáž před Černým, doráželo se, rvalo se, avšak Černý udržel puk před brankovou čarou. Další gól tedy hosté nepřipustili, a tak měli dále šanci na zvrat.

Tempo se stupňovalo, Kobra chtěla přidat góly, avšak Sparta se jí v tempu, agresivitě a nasazení vyrovnala. Šance na zvrat definitivně „pohřbil“ sparťan David Straka, který vsítil čtvrtou branku. Straka ukázal dobrou orientaci a dorazil puk do sítě. Hosté ještě zkoušeli brejk minutu a půl před koncem, avšak Brůna zabral a puk soupeři odebral, ukázal tak dobrou práci dozadu. Výsledek už zůstal stejný, a tak Sparta doma porazila Kobru 4:1.

Nadstavbové prodloužení se samozřejmě konalo. V němž se útoky střídaly, jednou Sparta, podruhé Kobra. Sparta ale měla lepší mušku, zatímco Braníkovští stříleli vedle, sparťané více zaměstnávali brankáře Černého. Prodloužení se hrálo nahoru a dolů, bylo hezké na oko. O čtvrtém bodu pro Spartu nakonec rozhodl Andrej Adamec. Kobra v Holešovicích zahrála dobrý hokej, na body to ale nestačilo.