5. 1. 2009 | Karim Chriti

SPA-KVA 3:4 - Junioři prohráli o gól s Karlovými Vary

38., pondělí 5. 1. 2009
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Novotný - Warneke, Vošmik, Kořínek, Veselý, Hanzl, Drvota, Husák - Feferle, Tůma, Kniazev, Kafka, Slaba, Morkes, Chára, Forman, Kutlák, Sovík, Antončík
Karlovy Vary: Hruška - Schmidt, Schusser, Ryžuk, Přindiš, Dlapa, Tomeček, Tollinger - Frk, Vaněk, Záhora, Vachovec, Fusek, Topinka, Hudák, Rohan, Mareček, Majer
Branky a nahrávky: 12. Morkes (Kafka), 13. Kafka (Forman), 60. Kafka - 9. Rohan (Dlapa, Tomeček ), 15. Záhora (Tomeček), 19. Rohan (Topinka), 56. Rohan (Vachoves, Frk ) . Rozhodčí: Hodek - Arazimová, Lhotský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67.
V dalším zápase juniorské extraligy hostili junioři Sparty celek Karlových Varů. Proti Západočechům sehráli svěřenci Davida Volka vyrovnané utkání, ale nakonec podlehli 3:4. U všech tří branek Pražanů byl útočník Petr Kafka, dvě branky sám dal a na třetí přihrál.

Juniorka pražské Sparty sehrála vyrovnanou partii s Karlovými Vary. V 9. minutě ovšem otevřel skóre hostující, ve formě hrající, Tomáš Rohan. Během pěti minut se Pražanům podařilo zápas otočit. V čase 11:02 se trefil Petr Morkes. O minutu později Petr Kafka. Hosté ale opět vyrovnali zásluhou Matěje Záhory a dokonce se zmohli na obrat. Krátce před první sirénou poslal Západočechy do vedení svým druhým gólem Tomáš Rohan. Ve druhé třetině branka nepadla. V poslední dvacetiminutovce však ano. A znovu do domácí klece. Gól nevstřelil nikdo jiný než Tomáš Rohan a zkompletoval hattrick. Sparťané už pouze snížili brankou Petra Kafky na konečných 3:4.