6., sobota 22. 9. 2018
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Cichoň (12. Škorpík)– Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Schwamberegr, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Kasanda, Gluzman, Čech, Vitouch.
Liberec: Pařík – Kovář, Aubrecht, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský, Hájek, Strnad, Klapka, Drábek, Cikhart, Křepelka, Žemba.
Branky a nahrávky: 14. Rubeš (Slavíček, Gluzman), 36. Schwamberger (Pšenička O., Prymula), 42. Schwamberger (Prymula, Pšenička O.), 52. Vitouch (Čech, Kropáček) – 4. Rychlovský (Hampl, Šafařovský), 7. Cikhart (Charvát, Dospěl), 8. Žemba (Adamec, Rychlovský), 12. Hájek (Klapka, Drábek), 17. Charvát (Klapka, Drábek), 44. Šafařovský (Rychlovský). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Malý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 4:6.
Sparta nestačila na Liberec a bere jen bonusový bod po vyhraném prodloužení. Spartě trvalo než jejím hráčům začaly jezdit nohy, a v první třetině inkasovala hned pět branek. Poté se hra vyrovnala a i když Pražané bojovali, svého soka už nedotáhli. Musí se tak spokojit jen s bonusovým bodem, který vydřeli v prodloužení.

Sparta absolutně nezvládla vstup do utkání, ani se nenadála a už prohrávala 0:3. Hráči byli hlavami asi ještě v kabině a soupeř trestal. První branku obstaral Jakub Rychlovský, jenž krásně vymetl horní polovinu branky. O dvě a půl minuty později už to bylo 2:0 pro Liberec. Sparta nestíhala přistupovat a Jan Cikhart se trefil přesně. Neuběhly ani dvě minuty a na tabuli svítilo skóre 3:0 pro Liberec. Jan Žemba se rychle zorientoval na brankovišti a touš dotlačil do branky. Tygři neměli dost a sháněli další potravu. Dvanáctá minuta a 4:0 pro šelmy. Matěj Hájek dorazil kotouč, který se k němu odrazil, a tak měl jednoduchou práci. To už bylo na sparťany moc a chtěli vrátit ztracenou hrdost. To se jim povedlo na začátku čtrnácté minuty, když Václav Rubeš poslal puk do branky. Jenže poslední slovo v první dvacetiminutovce měli hosté. Liberečtí využili přesilovku, sehráli od modré puk doprava a z pravého křídla pálil z nápřahu ke vzdálenější tyči těsně nad ledem Adam Charvát.

Ani druhou třetinu nezačali domácí dobře. Nejdříve je Tygři zmátli v rohu rotací, poté se nechal vyloučit Havlín za hákování a dal soupeři příležitost zvýšit skóre. Ten se šance nechytil, ba co víc přesilovku zahrál mizerně, Sparta mu dokonce ujel do dvou brejků, ze kterých ale neskórovala. Za pár chvil se v Holešovicích hrál velmi pěkný, kvalitní hokej. Oba týmy ukázaly své přednosti, proti šancím zasahovali Škorpík i Pařík. Góly však zatím nepadaly. Až v šestatřicáté dostal Tomáš Schwamberger nabito do nejideálnější pozice na vrchol kruhů a pálil pod víko, Pařík neměl nárok. V třicáté deváté minutě se nechal Vitouch vyloučit na dvě plus deset minut za vražení na hrazení. Druhá část už se dohrála v poklidu.

Sparta se potřebovala ve třetí části co nejrychleji prosadit, aby dohnala třígólový náskok. Druhá minuta a co se nestalo, gól Sparty. Tomáš Schwamberger zakončil akci jako do Zlaté helmy. Prymula, Pšenička a Schwamberger to vykombinovali skvěle. O pár minut později měl šanci dát kontaktní gól Kasanda po parádní individuální akci. Ta gólem neskončila a to byla možná osudová chyba. Čas 43:20 a Petr Šafařovský skóroval na 6:3 pro Liberec. Po této brance šly akcie Sparty do velmi nízkých hodnot. Pražané to ovšem nezabalili a dál dělali Paříkovi a spol. potíže. Severočeši se také nenechali zahanbit a vytvořili si pár hezkých příležitostí. Škorpík a Pařík se střídali v zákrocích. V padesáté druhé minutě snížil na 4:6 z pohledu Sparty David Vitouch. Ten dorazil válející se kotouč blízko brankoviště a šance Sparty vzrostly. Tři a půl minuty do konce kouč Tlačil odvolal brankáře a Sparta hrála v šesti hráčích v poli. Pražané to sehrávali pěkně, chyběl jen gól. Usídlili se v pásmu, vymýšleli, jak vyzrát na Paříka. To se však nepovedlo a vteřiny ubíhaly závratnou rychlostí. Tygři těsně za modrou trefovali prázdnou branku, to se jim nepovedlo, drama pokračovalo. Jenže na dva góly už bylo málo času a sparťané museli pospíchat, což není dobré na přesnost přihrávek, zahráli ofsajd a liberečtí už věděli, že z tohoto utkání povezou do Podještědí tři body.

Prodloužení začalo zběsile a bez zábran, to mělo za důsledek vyloučení Matěje Hájka z Liberce. Přesilovku domácí využili a získali bonusový bod, který se bude při sčítání určitě hodit. Branku vsítil Patrik Prymula po nahrávkách Pšeničky a Prchala.