SPA - MBL 3:0 - Junioři si poradili s Boleslaví

11., pátek 11. 10. 2013
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Neužil – Mikliš, Kliment, Vokurka, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Hampl, Krudenc
Mladá Boleslav: Pechek – Bartoš, Souček, Plíšek, Bernad, Hřebíček – Volf, Ďurač, Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Verner, Frolík, Školoud, Smrčka, Sonnek, Kuchta
Branky a nahrávky: 3. Brém (Hemr, Vacek), 23. Černoch (Hampl, Chlapík), 42. Slavíček. Rozhodčí: Lacina - Štětina, Dančišin. Vyloučení: 5:4, navíc Bernad (MBL) 10 min OT, Podsedníček (MBL) a Mikliš (SPA) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 3:0.
P r a h a - Po dvou porážkách sparťanští junioři poprvé naplno bodovali a stoupají tabulkou vzhůru. V oboustranně nervózním utkání, ve kterém byla k vidění i bitka, se nakonec zásluhou přesnější koncovky radovali Pražané. Velkou měrou se na jejich úspěchu podílel také gólman JAKUB NEUŽIL, jenž si připsal na své konto první nulu sezony.

Úvod utkání, jehož začátek se o několik minut opozdil, patřil podobně jako zbytek zápasu Spartě. Už ve třetí minutě zapomněla obrana Boleslavi za svými zády na najetého Tomáše Bréma, ten se v zakončení neukvapil, počkal si na reakci gólmana a pak umístil kotouč přesně mezi jeho betony. Sparta se i nadále tlačila do útoku, v zadních řadách ale měla okénka a o své vedení mohla několikrát přijít. Největší šanci první třetiny měl v podání hostů Bernad, jeho střelu však Neužil maskou vyrazil. O chvíli později inkasoval boleslavský obránce za nesportovní chování osobní desetiminutový trest a předznamenal tak věci příští.

Druhou část otevřeli sparťané další brankou. Boleslavská obrana si počínala hodně laxně, Jiří Černoch zůstal sám před Pechkem a přesnou přihrávku z rohu kluziště poslal z první pod horní tyčku. Dvě minuty nato mohl snížit Podsedníček, ale po pěkné kombinaci v přesilovce sám před odkrytou klecí promáchl. Podobně zajímavých hokejových momentů však bylo na ledě stále méně a začalo se přiostřovat. Vše vyvrcholilo jen několik vteřin před koncem třetiny, kdy se do sebe pustili hostující Podsedníček se sparťanem Miklišem. Z bitky vyšel vítězně domácí hráč, utkání však z rozhodnutí sudího skončilo pro oba rivaly.

V poslední části skórovali sparťané ještě rychleji než v prvních dvou. Přesilovou hru využil překvapivou střelou k tyči Tobiáš Slavíček. Od té doby už se utkání jen dohrávalo a šlo již jen o to, podaří-li se domácímu gólmanovi Neužilovi udržet čisté konto. To se mu nakonec i přes obrovské šance hostů v závěrečné desetiminutovce podařilo a výraznou měrou se tak podílel na tříbodovém sparťanském večeru.