SPA - MBL 5:3 - Juniorka udolala Mladou Boleslav!

11., sobota 19. 10. 2019
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Cichoň – Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.
Mladá Boleslav: Kmec (41. Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Houška (A), Vacík, Dudycha, Moravec – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržílka, Mežnar, Petriska, Vasilev (C), Moravčík (A), Šíma, Simon.
Branky a nahrávky: 6. Slavíček (Bláha, Tomek), 22. Bláha (Arnošt, Gluzman), 27. Vágner (Gajdoš, Bláha), 40. Vaňous (Slavíček, Gajdoš), 60. Gluzman (Kulhánek) – 38. Houška (Klikorka), 39. Šíma (Vacík), 59. Simon (Houška, Klikorka). Rozhodčí: Horák – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 23:45. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Den po porážce s Libercem vyzvali svěřenci Richarda Žemličky na souboj Mladou Boleslav, které uštědřili pořádnou lekci z produktivity! Středočeši Spartu přestříleli 23:45, z výhry 5:3 se ale nakonec radovali domácí. Pod jejich trefy se podepsali Josef Slavíček, Marek Bláha, Michal Vágner, Pavel Vaňous a Simeon Gluzman.

Na úvodní gól duelu nečekalo bezmála sedmdesát diváků v Tipsport areně dlouho – po relativně vyrovnaných prvních pěti minutách otevřel skóre domácí Josef Slavíček. Inciativy se pak chopila Mladá Boleslav, která si vypracovala i dvě velké šance. Ani jednu z nich ovšem neproměnila, a po první třetině tak na světelných tabulích v hale svítil stav 1:0.

První trefa druhé části padla už po minutě a dvanácti sekundách hry. Sparta svůj výborný vstup do třetiny přetavila v druhý gól, pod který se podepsal Marek Bláha. V čase 26:41 pak na 3:0 upravil Michal Vágner a s hosty to začínalo vypadat špatně. Boleslavští ale nesložili zbraně a v závěru periody udeřili. A to hned dvakrát – na zásah Matěje Houšky jen o dvacet sekund později navázal Petr Šíma, a Holešovičtí tak rázem vedli už jen o jednu branku. Se třetinou se ale nakonec rozloučili v dobrém, když se v čase 39:33 po individuální akci prosadil Pavel Vaňous.

Středočeši se do třetí části rozhodli nasadit náhradního gólmana, což se jim vyplatilo. Zeithaml totiž až do konce utkání udržel čisté konto a svými výkony podporoval své spoluhráče, kteří místy pražského soka válcovali. Cichoň měl v posledním dějství plné ruce práce a až do času 58:07 držel svůj tým nad vodou. Pak ale jiskru naděje pro Boleslav vykřesal Michal Simon, a připravil tak divákům napínavý závěr základní hrací doby. Další kotouč už ale lvi za gólmana Sparty nepropasovali, a výhru Holešovických jen třicet sekund před koncem zásahem prázdné klece potvrdil Simeon Gluzman.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Sice jsme vyhráli za tři body, ale k ideálnímu výkonu to mělo daleko. Byli jsme často pod tlakem, nedodržovali jsme pokyny k obranné hře, se kterou máme velké problémy nejen v tomto utkání. Pozitivní je fakt, že jsme z několika málo šancí dokázali vstřelit čtyři góly a samozřejmě výkon brankáře Oldy Cichoně, který nás opět podržel."

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): "Zápas hodnotím negativně, ale rozhodně ne z toho důvodu, že by kluci něco vypustili nebo podcenili. Říkám to málokdy, možná to i říkám i vůbec poprvé, ale mám pocit, že jsme si dnes nezasloužili z Prahy odjet bez bodu. Nás už několikátý zápas sráží koncovka. Hrajeme vyrovnané zápasy se všemi, v určitých fázích utkání je i přehráváme, ale v koncovce to prostě řešíme dětsky. Víme, co nás trápí a musíme se na to zaměřit. Klukům se ale dnes krom toho nedá absolutně nic vyčíst."