SPA - MLB 2:3sn - Pražané padli se Středočechy

II/19, čtvrtek 27. 2. 2020
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Krbeček – Tomov, Ducháč, Tůma, Menzel, Adamec, Horáček – Broš, Mácha, Höll, Krupička, David, Červenka, Zembol, Kalný, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák
Mladá Boleslav: Šatný – Moravec, Sypecký, Křepelka, Vochvest, Rajgl, Hrouda – Hradec, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král, Strnádek, Plíšek
Branky a nahrávky: 1. Zembol (Ducháč, Menzel), 58. Vitouch – 38. Polák (Král), 53. Polák (Rajgl, Vochvest), rozh. náj. Polák. Rozhodčí: Glanc – Coubal, Nekvapil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Po výhře nad Hradcem Králové sparťanské dorostence štěstí opustilo a v zápase, v němž nebyli horším týmem, padli 2:3 po samostatných nájezdech s Mladou Boleslaví. Naše defenziva neubránila zejména Vojtěcha Poláka, jenž vsítil tři góly. Sparta se sice ujala vedení už v jedenácté vteřině, brzkého náskoku ovšem nevyužila, byla málo produktivní a z převahy nevytěžila tolik, kolik se dalo, i proto jsme s Bruslaři padli.

Na úvodní branku nemusely tři desítky diváků v mrazivé Malé sportovní hale čekat dlouho. Sparta vyhrála první buly a po souhře s Menzelem a Ducháčem se ke kotouči dostal Jakub Zembol, který po pouhých jedenácti sekundách hry prudkou ranou překonal nepřipraveného Šatného. Pražané následně drželi svého soupeře pod tlakem, jenž vydržel až do Máchova vyloučení v sedmé minutě. S oslabením si domácí poradili hravě a do konce třetiny si následně sami vyzkoušeli hned tři přesilovky, ani jednu ale nevyužili. Do první pauzy se tak šlo za stavu 1:0.

Sparta prostřední část odstartovala přečíslením, jenž musel zneškodnit až sám Šatný. Skromné publikum v následujících minutách sledovalo vyrovnanou bitvu, ve které ani jeden celek nenechával soupeři nic zadarmo. Ke konci periody pak bylo po Ducháčově hákování nařízené trestné střílení a Vojtěch Polák ho sice neproměnil, nakonec jej to však moc dlouho mrzet nemuselo – jen čtyřicet sekund nato totiž ze hry Krbečka překonal střelou pod vyrážečku. Po dvou třetinách tedy na světelné tabuli svítilo skóre 1:1.

Třetí část pak aktivněji zahájili Středočeši, domácí s nimi ovšem časem srovnali krok a v polovině sedmačtyřicáté minuty měli i dvě větší šance, s nimiž si Šatný ale poradil. Dlouhé čekání na další trefu tak ukončil až v čase 52:31 Vojtěch Polák, jenž si tak zadělal na hattrick, a poprvé v utkání poslal Boleslav do vedení. Necelé tři minuty před koncem však boleslavské sny o tříbodovém zisku vyrovnávací trefou z úniku rozpustil Michal Vitouch, a zápas se tak přelil do prodloužení.

To o vítězi střetnutí nerozhodlo, na řadu tedy přišel rozstřel. Definitivní tečku za utkáním udělal až v jeho sedmé sérii Vojtěch Polák, který tak zkompletoval hattrick. Bod navíc tak putoval do města motorů.