SPA – PCE 1:2sn – Zlepšený výkon nestačil

18., středa 20. 10. 2021
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Neužil – Mikliš, Moravčík, Pavelka, Polášek, Dvořák, Jurčina (A), M. Jandus – Thorell, Sobotka, Řepík (C) – Kaše, Chlapík, Forman (A) – Buchtele, Zikmund, Doležal – Prymula, Hašek.
Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal (C), Robertson, Košťálek, Kolář (A), Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček (A), Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Kousal, Musil, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík.
Branky a nahrávky: 52. Chlapík (Thorell, Moravčík) – 59. Mikuš (Košťálek, Camara), rozh. náj. R. Kousal. Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Špůr, Klouček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 712. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Jakub Neužil – Dominik Frodl.
Sparťanští hokejisté ve středu nastoupili k na dlouhou dobu poslednímu domácímu duelu proti vedoucím Pardubicím. Hned od začátku byla na obou rivalech vidět velká chuť urvat cenné tři body. Většina zápasu ve vysokém tempu však byla ve znamení brankářů, především Jakub Neužil předvedl hned několik klíčových zákroků. Utkání ve skvělé kulise nakonec dospělo až do nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Robert Kousal a rozhodl o bodu navíc pro Pardubice.

Sparťané vstoupili do na dlouhou dobu posledního domácího utkání proti lídrovi tabulky z Pardubic aktivně. První velkou šanci si vypracovali při vyloučení pardubického Adama Musila, když se do nebezpečného úniku proháčkoval Vladimír Sobotka, Frodl ale jeho tutovku zneškodnil. O několik desítek sekund později zahrozili i hosté, Kuba Neužil v naší brance ale předvedl sérii několika fantastických zákroků a udržel rovnovážný stav.

Hosté i v následujících minutách potvrzovali výbornou dosavadní formu a Kuba Neužil se v brance rozhodně nenudil, i nadále ale předváděl jeden jistý zákrok za druhým. Nám se ani druhou přesilovku nepodařilo využít, i přes několik velmi nadějných možností, a tak se do druhého dějství odcházelo za bezbrankového skóre.

Od začátku druhé třetiny se pokračovalo ve svižném a atraktivním hokeji. Ofenzivní snažení zatím ale nepřinášelo úspěch v podobě vstřelené branky ani na jedné straně, především zásluhou výborných výkonů mužů v maskách. Strhnout vedení na pardubickou stranu mohl Matěj Blümel, ale selhal před odkrytou brankou.

Na druhé straně ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho David Kaše s Filipem Chlapíkem, ale druhý jmenovaný nakonec Dominika Frodla neohrozil. V závěru mohli sparťané udeřit ve velmi dobře sehrané početní výhodě, ale jak Erika Thorella, tak Filipa Chlapíka opět několikrát fantasticky vychytal maskovaný muž v brankovišti Dynama. Před třetí třetinou tak O2 arena stále branku neviděla.

V hledišti celý zápas panovala fantastická atmosféra, a i v závěrečné části hnali sparťanští fanoušci své hráče k vedoucímu gólu. Hosté ale rozhodně nezůstávali pozadu a Michal Hrádek i Matěj Blümel měli nadějné šance v krátkém časovém rozmezí, stav se však stále neměnil.

Střelecké trápení obou týmů utnul až Filip Chlapík, když využil přesilovou hru po faulu Kousala a potvrdil tak svou výbornou střeleckou formu. Hráči Dynama se hnali za vyrovnáním, ale Kuba Neužil neustále držel v emotivním závěru vedení v našich rukou. Po dvou vyloučeních na naší straně se navíc dvě a půl minuty před sirénou naskytla Pardubicím možnost dvojnásobné přesilovky, a to už bohužel náš brankář kapituloval. Juraj Mikuš ho prostřelil tvrdou ranou a poslal utkání do prodloužení.

Do prodloužení se přenesly emoce ze základní hrací doby a o tvrdé zákroky a roztržky nebyla nouze. Rozhodnout mohl David Kaše, ale trefil pouze beton Dominika Frodla, na druhé straně Kubu Neužila zachránila branková konstrukce. Hra ve třech branku nepřinesla, a tak nás podruhé za sebou v domácím utkání čekaly samostatné nájezdy.

V těch byl jediným úspěšným exekutorem pardubický Robert Kousal a rozhodl tak o tom, že bod navíc si ze šlágru odneslo Dynamo.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Po úterním zápase, kde jsme osm deset minut před koncem měli kolaps, jsme se jakžtakž zmátořili. Dali jsme se dohromady, mužstvo bojovalo, i když bylo trošku unavené. V oslabení byla u nás vidět enormní chuť. Když jsme se ke konci dostali do vedení, tak jsem věřil, že to dotáhneme. Bohužel mohu mužstvo pochválit jen za 58 minut, v závěru jsme zase udělali dva hloupé fauly a šli jsme do penalt, které nám bohužel nejdou. Bereme jen bod, ale mužstvo dřelo a makalo."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si nějaké šance, které jsme bohužel v první třetině neproměnili. Chyběla nám asi větší kvalita v zakončení a možná i to, abychom se více udrželi na kotouči v útočném pásmu. Druhá třetina byla vyrovnanější. Vzhledem k vývoji a tomu, co se dělo ve třetí třetině, jsme s dvěma body spokojení. Podržel nás Dominik Frodl, zahráli jsme dobře oslabení a důvod, proč nemáme tři body, jsou naše přesilovky, v nichž se nám dnes nedařilo."