SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

GCC3, čtvrtek 6. 8. 2020
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Neužil – Jeřábek, Jandus, Pavelka, Prchal, Klodner, Kalina (A) – Kudrna (A), Sukeľ, Zikmund – Rousek, Tomášek, Forman – Dvořáček, Říčka (C), Pšenička – Prymula, Konečný, Hašek.
Plzeň: Pavlát – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (C), Suchý – Stach, Musil, Rob – Malát, Kracík, Straka (A) – Kodýtek, Eberle.
Branky a nahrávky: 14. Tomášek (Pavelka), 32. Kudrna (Pavelka, Říčka), 43. Klodner – 37. Rob (Kracík), 53. Kodýtek (Eberle, Straka), 54. Stach, 62. Stach. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Komínek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 369. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Sparta vstoupila do Generali Česká Cupu porážkou 3:4 po prodloužení proti Plzni. V prvním utkání nové sezony náš tým s několika mladíky v sestavě vedl po trefách Davida Tomáška, Andreje Kudrny a Jana Klodnera o dvě branky, ale indiáni dvěma góly v krátkém sledu vyrovnali. V prodloužení dokonal obrat svou druhou trefu David Stach, čímž rozhodl o vítězství Západočechů.

Domácí Pražané vkročili do utkání aktivně, když trávili více času před soupeřovou brankou. Jejich převahu uťalo oslabení, ve kterém se podařilo hostům hrát aktivně, nicméně vedení se neujali. Po konci přesilovky indiánů se blýskl do té doby nejnebezpečnější střelou Tomášek, jeho pokus ale Pavlát pokryl.

V dalších minutách měli více ze hry Plzeňští, ačkoli nebezpečnou akci nevykřesali. Naopak mohl skórovat Sukeľ, jenž neproměnil přečíslení tři na jednoho. To ale sparťany dlouho mrzet nemuselo, ve 14. minutě David Tomášek totiž využil chyby na modré čáře, ukradl puk a v samostatném úniku bez váhání propálil gólmana Pavláta. Závěr třetiny byl pak pozvolný a ke změně skóre již nedošlo.

Druhé dějství začalo v poklidném tempu, nicméně brankáři na obou stranách museli být pozorní a vytahovat zákroky proti střelcům. Děj okořenila další přesilová hra Plzně poté, co Forman usedl na trestnou lavici. Největší šanci na vyrovnání měl Rob, ale Neužil vykopl kotouč betonem.

Faulu se v druhé polovině zápasu dopustili také indiáni, ten byl ovšem za pouhých pět sekund potrestán. Vyhraným buly získali sparťané kotouč a Andrej Kudrna od modré čáry propálil skrz vše, co mu stálo v cestě. Oslavy gólu sice vystřídalo vyloučení Kaliny, nicméně toho Plzeň nevyužila.

Domácí mohli jít již do tříbrankového vedení, když kotouč pomaloučku poskakoval brankovištěm, Pavlát se ale stihl ze všech sil natáhnout a odrazit touš hokejkou. Ještě blíže byl gólu Sukeľ, který ale přestřelil otevřenou klec. Vzápětí se potvrdilo přísloví „nedáš, dostaneš“ a na jednobrankový rozdíl snížil z protiútoku Luboš Rob. V poslední dvouminutovce druhé třetiny mohli Západočeši srovnat díky přesilovce, ale neuspěli.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili domácí velmi dobře, když si znovu vybojovali dvoubrankové vedení. Šťastně tečoval nahození na branku Jan Klodner, Pavlát neměl šanci zareagovat na odražený kotouč. Debutant v našem týmu tak oslavil první start za Spartu gólově. Pražanům vlil gól čerstvou krev do žil a byli na ledě nebezpečnější, nicméně gólman odrážel jejich pokusy ze všech sil.

Neužil neměl v závěrečném dějství tolik práce, i tak zůstával stále ostražitý a dokázal zakročit i proti rychlým výpadům indiánů. Jenže v 53. minutě podruhé v utkání kapituloval po trefě Petra Kodýtka. To Západočechům hodně pomohlo a nedlouho poté dokázali vyrovnat. Před domácí svatyní byla nepřehledná situace, nejlépe se zorientoval David Stach a poslal puk do klece. Duel se tak přelil do prodloužení.

Západočeši pak v nastavení dokonali obrat. Minutu a dvaadvacet sekund po úvodním buly se do útočného pásma dostal David Stach, jenž z prostoru před pravým kruhem prostřelil Neužila ranou do pravého rohu. Výrazně omlazený tým Sparty tak vybojoval na úvod Generali Česká Cupu bod.