SPA - VSE 4:0 - Vsetínská myš nepřekvapila

41., středa 17. 1. 2007
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek, Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Podlešák, Hromas - K. Ton, Langhammer, Vrbata.
Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Mocek, Andersons - Stantien, Grill, R. Hubáček - Rob, Sakrajda, Dubec - Darzinš, Sabol, Davídek - Näätänen, Navrátil, Knebl
Branky a nahrávky: 8. Netík (Vykoukal), 10. Stehlík (Netík), 17. Netík (P. Ton), 20. Sivek (Vykoukal). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4948.
Hokejisté Sparty se vrátili do extraligy pravou nohou, když na domácí scéně nedopustili žádné překvapení a jednoznačně udolali poslední Vsetín. Pražané o svém hladkém vítězství rozhodli již v první třetině, kdy nasázeli všechny čtyři branky a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce. Výhrou se Holešovičtí vrátili na třetí místo v tabulce!

Sparta vstoupila do utkání s chutí a od začátku se tlačila do útoku. V úvodu se umnou tečí Hanzlíkovy střely prezentoval Ton, blízko brance byl rovněž Kratěna. Souvislejší tlak si vytvořila první formace, ale na branku se nadále čekalo. Neúspěšný byl rovněž nájezd Netíka, kterému se v zakončení nešťastně postavil puk. Netík si svou chvíli schoval na 8. minutu, kdy v početní výhodě prošel individuelně vsetínskou obranou a uspěl ranou mezi betony. O dvě minuty později po vhazování se k touši dostal Stehlík a švihem propálil shluk hráčů před brankou včetně Vehviläinena. Hosté se dostali ke slovu až v početní výhodě. Dubu ohrožovali Hubáček a Grill, sparťanský gólman byl úspěšnější. V 17. minutě v další početní výhodě si puk zastavil mezi kruhy Netík a z otočky příklepem namířil puk k tyči vsetínské branky. Podobnou brankou se v poslední minutě blýskl Sivek, který zachytil rozehrávkou Valachů a zblízka trefil skulinku mezi betony Vehviläinena.

Vsetín od druhé části více pomýšlel na ofenzívu a častěji se dostával do obranné třetiny domácích. Před Dubou se náhle zjevil osamocený Sabol, ten jej zneškodnil rozklekem. Sparta pokračovala v tlaku, ale ubrala před brankou na důrazu. Situace volající po gólu zůstávaly nevyužity, několikrát se musel blýsknout finský gólman ve službách Vsetína. V polovině utkání se do úniku prodral znovu Netík, tentokrát jej zastavil v poslední chvíli bek Andersons a sudí Smeták nařídil trestné střílení. Netík toužící zkompletovat hattrick neuspěl střelou nad vyrážečku. Na druhé straně do protipohybu Duby mířil Rob, horko bylo domácímu muži pod maskou také v oslabení. Vsetín byl však v koncovce nepřesný. Nejblíže čestnému úspěchu byl Dubec, který v přečíslení se Sakrajdou nedokázal zvednout touš nad beton přemisťujícího se Duby.

Závěrečnou třetinu odstartoval kličkovanou velice agilní Netík, prošel celou obranou, ale jeho sólo zastavila lapačka padajícího Vehviläinena. V následující početní výhodě Sparta svého soka drtila, jenže v zakončení ztroskotala. Nepochodil Ton ani Netík. Druhá formace se vzápětí předvedla kombinací na jeden dotek, ale zakončující Netík střelou bez přípravy trefil chrániče gólmana. Kanonýr Ton zase zblízka napálil tyč vsetínské branky, o pár vteřin později namířil svůj projektil do masky brankáře Valachů. Vsetínu postupem času zcela došly síly a hra se odehrávala především před jejich brankou. V další příležitosti Podlešák střelou zpoza hráče namířil touš do lapačky, další exklusivní zákrok rukavicí vytáhl Vehviläinen proti bekhendovému nájezdu Dragouna. V samém závěru střetnutí dostali Vsetínští možnost téměř minutové dvojnásobné výhody, ale na jedinou branku se nezmohli. Puk nedokázali umístit ani do zcela odkryté branky. Pražané zvítězili zcela zaslouženě.

František Výborný (Sparta): "Chtěli jsme rozhodnout utkání co nejdříve, ale věděli jsme, že Vsetín je nebezpečný z brejků, a musíme proto hrát vzadu obezřetně. První třetina nám vyšla velice dobře a vypadalo to, že by nám to tam ještě mohlo padat. Soupeř ale nechtěl dostat debakl a začal hrát zodpovědně do obrany. My jsme navíc hráli trochu na krásu a jejich brankář chytal výborně, takže už žádný gól nepřišel."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Chtěli jsme tady uhrát dobrý výsledek, ale nevyšla nám první třetina. Začali jsme hrát na čtyři útoky, ale nepodařilo se nám zachytit tempo. Po první třetině jsme hru stáhli na tři pětky a hra se trochu vyrovnala. Sparta ale vyhrála zaslouženě a my jsme podali velmi špatný výkon."