SPA - ZLN 7:3 - Junioři s podporou dorostenců doma rozstříleli Zlín

35., pátek 24. 1. 2020
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Cichoň – Fiala, Guryevskiy, Vorobjev, Bláha, Prchal, Tomek, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Slavíček, Rubeš, Routa, Konečný, Arnošt, Gluzman.
Zlín: Kořének (24. Šarman) – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Chludil.
Branky a nahrávky: 11. Arnošt (Prchal, Gluzman), 12. Kulhánek (Krchňák, Rubeš), 17. Slavíček (Cichoň), 22. Krchňák (Arnošt, Kulhánek), 24. Konečný (Routa, Slavíček), 28. Tomek (Routa, Slavíček), 59. Adamec (Chvátal, Bláha) – 26. Lekeš (Janošek, Handl), 53. Dobiáš (Sebera, Fajkus), 59. Dobiáš (Fajkus, Sebera). Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Sedláček. Vyloučení: 8:5, navíc Podešva (ZLN) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 43:45. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.
Junioři sehráli předposlední duel v rámci turnaje O Pohár DHL na domácím ledě proti Zlínu. Již v první třetině si vybudovali pohodlný tříbrankový náskok, který ve druhém dějství výrazně navýšili. Přestože Zlín nepříjemně kousal, sparťanská juniorka vyztužená o čtyři hráče dorostu dovedla zápas do vítězného konce s vysokým výsledkem 7:3, všech sedm branek navíc vsítilo sedm různých sparťanů. Gólman Cichoň si připsal 42 zákroků.

Do utkání vstoupili silněji Pražané, kteří byli na ledové ploše dominantnější. Příliš na tom nezměnila ani dvojnásobná přesilovka Beranů. Po přečkaném oslabení začali sparťané odstřelovat gólmana Kořénka, jenž poprvé kapituloval v 11. minutě. Početní výhodu zužitkoval Dominik Arnošt po sérii rychlých přihrávek.

Brzy na něj navázal Tomáš Kulhánek, jenž zvýšil na 2:0. Přestože další vyloučení Zlína ztrestáno nebylo, do konce dvacetiminutovky ještě sparťané skóre upravili. Do úniku se po zahrození Valachů probojoval Josef Slavíček, který sice rozzvonil brankovou konstrukci, nicméně kotouč do sítě dostal. Přes střeleckou dominanci Pražanů nešlo o jednoznačnou podívanou, Zlínští se postupně dostávali více a více do šancí.

Po většinu druhé třetiny měli herně převahu hosté, nicméně střelecky to nedokázali potvrdit. Hned v úvodu dějství navázal na gólové představení z první třetiny Tomáš Krchňák. Za dvě minuty poté se skóre měnilo opět, v přesilové hře na 5:0 zvýšil Jakub Konečný, čímž vyhnal brankáře Kořénka z branky a vystřídal ho Šarman.

Svého maskovaného muže však dokázali Berani pomstít. Využili toho, že sparťané polevili, a David Lekeš poprvé během večera překonal brankáře Cichoně. Pražané nechtěli nechat nic náhodě a hbitě zareagovali na inkasování již šestou trefou, tentokrát se mezi střelce zapsal Tomáš Tomek. I když Zlín dominoval dalšímu průběhu dějství, znovu skórovat nedokázal, do šaten se šlo za stavu 6:1.

Ve třetím dějství se tempo uklidnilo a místo střeleckých šancí se hlavně bojovalo o kotouč. Nakonec se ale hráči rozstříleli i ve třetí části. Nejprve snížil Vojtěch Dobiáš na rozdíl čtyř branek v přesilové hře. Jenže Sparta se dokázala prosadit i v závěrečné třetině, sedmou trefu měl na svědomí Andrej Adamec začátkem 59. minuty. Na jejím konci ale ještě jednou museli časoměřiči měnit skóre, důvod jim k tomu dal opět Vojtěch Dobiáš. Sparta tak nakonec doma zvítězila nad Zlínem 7:3.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): Dnes to byl parádní výkon od všech, jsme moc rádi, že nám tam napadaly góly. Chtěl bych také poděkovat mladším klukům z dorostu, kteří nám v dnešním zápase vypomohli a hráli opravdu dobře.

Jaroslav Kristek (PSG Berani Zlín): Bohužel se od samého začátku pro nás utkání nevyvíjelo dobře. Myslím si, že Sparta byla po celé utkání lepší a zaslouženě vyhrála.