ZLN - SPA 3:4 - Vybojovaný triumf dorostenců

II/2, neděle 1. 12. 2019
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka (A), Hoferek (A), Kráčalík (C) – Broža, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička.
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Tůma, Menzel, Adamec (C) – Broš (A), Václavík, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Branky a nahrávky: 9. Mojžíš (Matúšů), 37. Tomeček (Hoferek), 60. Broža (Tomeček, Mojžíš) – 1. Theimer, 8. Václavík, 54. Broš (M. Vitouch), 55. Mácha (Krupička). Rozhodčí: Sedlák – Blažek, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 176. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dorostenci Sparty už bojují v nadstavbové části ELIOD Extraligy dorostu o pořadí v play off, kde po vítězném derby nad Slavií uspěli také ve druhém duelu na hřišti Zlína. Svěřenci Darek Stránského napodobili triumf nad sešívanými, když opět zvítězili těsně 4:3. Vítěznou trefu obstaral mladý útočník Adam Mácha.

Do zápasu nastoupili mnohem lépe naši dorostenci, kteří již po 39 sekundách vedli. Oto Theimer vybojoval puk na útočné modré, poté se dostal až před Hamrlu, kterého si položil tak, že mohl zakončit do odkryté sítě. Hosté pokračovali v aktivitě, ze své druhé přesilové hry v zápase vytěžili druhou branku. Tomáš Václavík zůstal nehlídaný v mezikruží, čehož bravurně využil přesnou střelou k pravé tyčce. Zlín však našel velmi rychlou odpověď. Václav Matúšů pobídl před odkrytou branou skvěle postaveného Matěje Mojžíše, který bez otálení skóroval. Pak už se spíše bránilo, takže sparťanští hokejisté odcházeli do kabin s těsným náskokem.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí hokejisté. Ti skoro celou druhou část svírali Spartu a tlačili se za vyrovnáním. To dlouho nepřicházelo, Berani nedokázali využít přesilovku a brankář Sparty Jakub Krbeček podával skvělý výkon. Nakonec se ale přece jen prosadil Michal Tomeček, který i pod velkým tlakem dokázal kotouč uklidit k pravé tyči. Poté už zase začali být lepší hosté, ale Patrik Hamrla potřetí neinkasoval, takže o vítězi musela rozhodnout závěrečná perioda.

Závěrečná část nám nabídla strhující podívanou, která nakonec vyzněla lépe pro Spartu. Naši hráči totiž od samotného začátku finální dvacetiminutovky tlačili, zaslouženě tak vytěžili dva góly. Na 3:2 upravoval skóre Josef Broš, který si Hamrlu pěkně vymíchal. O necelou minutu později se trefil ještě Adam Mácha, který z první prostřelil zlínského gólmana. Ševci sice ztráceli dva góly, ale rozhodně nic nevzdávali, avšak snížení přišlo moc pozdě. Ondřej Broža docpal puk do sítě až v poslední minutě utkání, což na bodový zisk nestačilo.