ZLN - SPA 4:6 - Sparta otočila zápas ve Zlíně

15., pondělí 9. 11. 2020
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Kašík – Řezníček, Gazda, Ferenc, Nosek (A), Žižka (C), Novotný, Suhrada – Herman, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), Sedláček, Karafiát.
Sparta: Machovský – Němeček, Košťálek, Pavelka, Piskáček (A), Dvořák, Jandus – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.
Branky a nahrávky: 18. Köhler (Herman, Řezníček), 22. Honejsek (Šlahař, Novotný), 25. Köhler (Ferenc), 34. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 23. Kudrna (Pech), 24. Rousek (Horák), 36. Tomášek (Sukel'), 37. Rousek (Košťálek), 58. Řepík (Pavelka, Tomášek), 60. Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:4, navíc Forman (SPA) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:6.
Po sobotní výhře vyrazila Sparta na Moravu, kde na ni čekal Zlín. Přestože Pražané museli dvakrát v zápase stahovat dvoubrankové manko, vždy se jim povedlo stav srovnat a v závěru třetí třetiny utekli do vedení, které již nepustili, naopak bylo po technickém gólu navýšeno. Sparťané tak odjíždějí z východu republiky se třemi body za vítězství 6:4.

V úvodních minutách zápasu patřičně kousali hosté z hlavního města, konkrétně to byl Kudrna a Vitouch, kteří přímo ohrozili svou střelou Kašíka. Celkově však byly síly na ledě vyrovnané a další nebezpečnější šance k vidění nebyly. To se změnilo v 18. minutě, kdy domácí otevřeli skóre. Z prostoru mezi kruhy prudkou střelou překonal Machovského v početní výhodě Bedřich Köhler, díky čemuž šli Berani do kabin s náskokem 1:0.

Druhá třetina oproti té první byla velmi divoká, v prvních pěti minutách padly hned čtyři branky. Nejprve na 2:0 zvýšil Antonín Honejsek střelou z pravého kruhu. Sparta se ale ostrým nástupem soka nenechala zaskočit a záhy vyrovnala. V přečíslení dva na jednoho ujel Pech a Andrej Kudrna, který následně překonal Kašíka.

Přesně o 60 sekund poté skóroval Lukáš Rousek, nicméně neuplynula ani minuta a znovu se měnilo skóre na světelné tabuli. Při hře čtyři na čtyři poslal znovu svůj celek do vedení Bedřich Köhler. Následně se hra uklidnila a na další gól se čekalo až do 34. minuty. Po vyloučení Miroslava Formana proměnil druhou přesilovku v zápase Jakub Šlahař a Zlín vedl 4:2.

To však ještě druhá dvacetiminutovka ani zdaleka neskončila. Ve 36. minutě zavelel k druhému obratu David Tomášek, jenž v úniku trefil poloprázdnou Kašíkovu klec. A za necelou minutu poté to bylo 4:4. Lukáš Rousek se prosadil podruhé v utkání a do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodnutého stavu.

Třetí dějství nenavázalo střelecky na předešlou část a na nebezpečnější šance se čekalo. Oba celky nechtěli soupeři nabídnout chybu, kterou by mohl potrestat. Pozornost však musel prokázat maskovaný muž v modrém i v bílém. Postupně však začali přitápět pod kotlem domácí a tři minuty před koncem duelu poslal Spartu do vedení kapitán Michal Řepík využitou přesilovkou.

V samotné závěru se ještě hosté museli mít na pozoru při oslabení po vyloučení Sukel’a. Domácí navíc odvolali Libora Kašíka z branky a snažili se vyrovnat. Nicméně David Tomášek ujel dopředu, a přestože byl faulován Dufkem, rozhodčí mu přisoudili přiznaný gól, Sparta tak zpečetila vítězství 6:4.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Tři minuty před koncem jsme sahali po bodu, to by s takovým soupeřem bylo pro nás povzbuzením, bohužel se nezadařilo. Hrál se dobrý hokej, není čas smutnit nad prohrou, máme teď plno zápasů před sebou. Můžeme si z toho vzít to pozitivní, že jsme dali čtyři branky. Škoda, že z toho není alespoň minimální bodový zisk. Víc jak pět týdnů herní absence bylo znát, ale věříme, že se to brzy zlepší. Potěšením jsou například přesilovky, které jsme za tak krátkou dobu stihli nacvičit a i proměnit."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): „Byl to zvláštní zápas, ve druhé třetině se mi to z hlediska naší obrany vůbec nelíbilo, do ofenzivy to bylo dobré. Nebyl jsem překvapený, že Zlín s námi držel krok, je to pracovité mužstvo. Každý zápas a trénink jedou naplno, i když samozřejmě ten herní výpadek tam znát je. Nasazení měli domácí dobré jako v každém utkání, pro nás ale bylo rozhodující, že nám Zlín neuskočil na delší dobu na dva góly, uměli jsme rychle reagovat."