Návrat legend

Osm ligových titulů. Stovky výjimečných hráčů. Tisíce nezapomenutelných zápasů. Hokejová Sparta načíná svou 120. kapitolu, kterou bude provázet mnoho doprovodných aktivit v rámci oslav nejstaršího extraligového klubu. „Všichni děláme maximum pro to, aby byla Sparta v příštích letech úspěšná. Důležité je ale neopomínat sparťanskou historii a hráče, kteří ji tvořili,“ má jasno generální ředitel Sparty.„Fanoušci se mohou těšit zejména na speciální víkend, v němž odehrajeme dva zápasy, jeden ve Sportovní hale Fortuna a druhý v O2 areně,“ upřesňuje.

Sobota 9. prosince bude ve znamení návratu legend. A to jak hráčů, ikon sparťanského i československého hokeje, tak i legendárního stadionu. „Ve Sportovní hale Fortuna vyhrála Sparta šest titulů, Československo tady vyhrálo mistrovství světa v roce 1985. Bude to takový hokejový last dance haly, která nejen každému sparťanovi musela přirůst k srdci,“ těší se Jakub Dlouhý, člen představenstva HC Sparta Praha zodpovědný za marketing a komunikaci klubu. Permanentkáři Sparty mají na tento duel slevu 100 Kč, stačí při objednávce vstupenek v košíku uvést v políčku "ZÁPAS LEGEND - PERMANENTKÁŘI" číslo své permanentky a ověřovací údaj. Po kliknutí na políčko "nastavit slevu" bude částka upravena.


Olympijští vítězové Jaromír Jágr a Libor Procházka. Mistři světa Tomáš Vlasák, Petr Čajánek, Tomáš Rolinek či Ondřej Pavelec. Hráči se stovkami startů v NHL jako David Výborný, Radim Vrbata, Andrej Sekera, Milan Jurčina a Michal Neuvirth. A do toho hráči, kteří se podepsali pod zlatou éru Sparty - Jaroslav Hlinka, Richard Žemlička, Jiří Vykoukal či Ondřej Kratěna.

Poslední velké jméno jsme slavnostně oznámili až na vyprodaném domácím utkání s Litvínovem. Do sestavy soupeře přidala útočníka Jaromíra Jágra. „Sparta je největší klub v České republice a na jeho oslavách by tak neměl chybět nejlepší hráč naší historie,“ uvedl generální ředitel Sparty Petr Vosmík.


Program Návratu legend:

  • 16:00 otevření Sportovní haly Fortuna, autogramiáda mistrů a výstava sparťanských artefaktů
  • 18:00 slavnostní začátek zápasu

Doporučujeme využít MHD, všechna parkoviště u Sportovní haly Fortuna jsou vyblokována pro sparťanské mistry


Na ledě i tribunách se s fanoušky sejdou sparťanští mistři, chybět nebude autogramiáda ani bohatý doprovodný program. „Za Spartu nastoupí hráči jako Jaroslav Hlinka, Jiří Hrdina, Jiří Vykoukal či Michal Neuvirth, do výběru československých legend přislíbili účast například Martin Procházka, Tomáš Vlasák nebo Petr Čajánek,“ předesílá Jakub Dlouhý. Vstupenky na tento zápas jsou již nyní k dispozici na serveru Ticketportal.

Výběr Sparty

Brankáři: Tomáš Duba, Michal Neuvirth, Petr Přikryl. Obránci: Marek Černošek, Leo Gudas, Stanislav Hajdušek, Jan Hanzlík, Jaroslav Nedvěd, Karel Pilař, František Ptáček, Jan Srdínko, Jiří Vykoukal. Útočníci: Michal Broš, Jaroslav Hlinka, Martin Hosták, Jiří Hrdina, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, Patrik Martinec, Tomáš Netík, Daniel Přibyl, Michal Sivek, Petr Ton, David Volek, David Výborný, Jiří Zelenka, Richard Žemlička. Trenéři: František Výborný, Jan „Gusta“ Havel.

Výběr česko-slovenských hvězd

Brankáři: Ondřej Pavelec, Tomáš Rolinek, Dušan Salfický. Obránci: Petr Čáslava, Miloš Holaň, Milan Jurčina, Rostislav Klesla, Tomáš Mojžíš, František Musil, Ondřej Němec, Filip Novák, Libor Procházka, Andrej Sekera. Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Čajánek, Martin Hanzal, Zbyněk Irgl, Jaromír Jágr, Jakub Koreis, Aleš Kotalík, Evžen Musil, Václav Nedorost, Jiří Novotný, Petr Průcha, Radek Ťoupal, Oldřich Válek, Tomáš Vlasák, Radim Vrbata. Trenéři: Martin Procházka, Martin Ručinský, Jaroslav Špaček.


Zápas odehrají sparťané ve speciálních černých dresech s velkým logem „120“ na hrudi. O den později jej obléknou i hráči A-týmu, které čeká další speciální duel v O2 areně. „Zatímco zápas v Holešovicích bude ohlédnutím za sparťanskou historií, v naší stávající areně přichystáme mimořádný předzápasový program. Rozhodně bude stát za to,“ slibuje Dlouhý.


Kromě oslav 120 let se mohou fanoušci těšit na tradiční, zejména dobročinné projekty, které Sparta plánuje ještě vylepšit. „Speciální dresy obléknou sparťanští hokejisté také v rámci 15. ročníku Sparta vzdává hold, který bude tentokrát věnován záchranářům. V listopadu se budeme setkávat již po sedmnácté v odběrových místnostech u akce Sparťanská krev. Plánujeme i krásné vánoční utkání. Celou sezonou fanoušky provede speciální web 120LETHCS.CZ, kde na fanoušky bude čekat zcela exkluzivní obsah a předprodej vstupenek na vybrané duely. Registrovat se do něj mohou právě teď," dodává Dlouhý.

CENY VSTUPENEK NÁVRAT LEGEND

KATEGORIE: Cena Cena pro permanentkáře
Klub 300 690 Kč 590 Kč
1. kategorie 630 Kč 530 Kč
2. kategorie 570 Kč 470 Kč
3. kategorie 510 Kč 410 Kč
4. kategorie 450 Kč 350 Kč
5. kategorie 390 Kč 290 Kč
Stání 490 Kč 390 Kč
ZTP 290 Kč 290 Kč
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší