Partnerské školy HC Sparta Praha

HC Sparta jako člen Akademií ČSLH přikládá velký význam vzdělání všech svých hráčů mládeže. Z tohoto důvodu HC Sparta v minulých letech uzavřela spolupráci se třemi středními školami. Konkrétně se jedná o Gymnázium nad Štolou, které je určené pro studenty s výborným prospěchem na základní škole. Jako další je zde Střední škola managementu Nad Rokoskou, jež je určená pro hráče, kteří dosahovali na základní škole výborných až průměrných výsledků. A třetím „sparťanským“ institutem je Střední školu Aloyse Klára, kterou klub doporučuje hráčům, jenž měli na základní škole horší výsledky.

Gymnázium nad Štolou a Střední škola Aloyse Klára jsou státní školy a pro přijetí je nutno úspěšně složit písemné příjímací zkoušky.

V případě Střední školy Nad Rokoskou se jedná o soukromou střední školu. Hráč HC Sparta Praha platí 50 % školného po dobu studia za podmínek, že bude hrát za mládežnické týmy HC Sparta Praha. Uchazeči budou v přijímacím řízení hodnoceni podle výsledků jednotné přijímací zkoušky, podle jejich znalostí vyjádřených hodnocením na vysvědčeních z 8. roč. a prvního pol. 9. roč. a podle výsledku motivačního pohovoru ke studiu takto:
1. jednotná přijímací zkouška – test z českého jazyka a literatury 0 – 50 bodů
2. jednotná přijímací zkouška – test z matematiky a její aplikace 0 – 50 bodů
3. za znalosti vyjádřené hodnocením na vysvědčeních z předchozího vzdělávání a za výsledek motivačního pohovoru může uchazeč získat 65 bodů
4. více informací na pbvos.cz/prijimaci-rizeni

Partnerské školy HC Sparta Praha

Gymnázium nad Štolou Střední škola Aloyse Klara PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu

HC Sparta Praha o studijních záležitostech hráčů

HC Sparta Praha je členem Akademií ČSLH. Smyslem tohoto svazového programu je skloubit sportovní a studijní povinnosti hráčů a docílit, aby všichni mladí hokejisté, kteří jsou členy Akademií ČSLH, dokončili minimálně střední školu s maturitou. Sparta již před udělení statutu Akademie dohlížela na prospěch a docházku svých hráčů, ale bohužel u některých rodičů narážela na nepochopení. S udělením licence Akademie ČSLH se však tato snaha stala legitimní.

Je pozitivní, že i přes nesnáze, které v oblasti studia hráčů přináší specifikum hlavního města (zejména roztroušení do velkého počtu škol a velká vzdálenost mezi školami a Tipsport arénou), dosáhli naši hráči na konci školního roku 2011/12 druhých nejlepších studijních výsledků z devíti Akademií ČSLH. Z celkového počtu 75 hráčů Akademie HC Sparta Praha neprospěli nebo nebyli klasifikováni 4 hráči. Tito mladíci v klubu od nového školního roku již nepůsobí. V počtu hráčů navštěvujících vysoké školy měla Sparta nejvíce studentů ze všech Akademií.

Sparta uzavřela smluvní spolupráci se třemi středními školami a provádí pravidelné měsíční kontroly studijních výsledků všech hráčů. V případě zjištění jakýchkoliv problémů s docházkou či prospěchem uzpůsobuje hráčům po konzultaci s řediteli a třídními učiteli jejich sportovní program v klubu. Naším cílem pro aktuální školní rok je dosáhnout 100% prospěchu a klasifikace již v prvním pololetí školního roku.

Sparta byla v minulé sezoně jediným klubem, který neváhal v pololetí pozastavit neprospívajícím hráčům činnost do doby, než škola, kterou hráč navštěvoval, potvrdila, že došlo k nápravě. Sparta jako každá sportovní organizace touží po úspěchu v podobě co možná nejlepšího umístění juniorského a dorosteneckých týmů, ale vzdělání a výchova jsou naší prioritou, takže v případě potřeby může ke stejnému opatření dojít i v této sezóně.

Šéftrenér Stránský: Hokej je u nás téma č. 1

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc