Sparťanská pětka

Sparťanská pětka je jeden z tradičních dobročinných projektů našeho klubu. V roce 2022 se běžel již čtvrtý ročník charitativního běhu se startem a cílem u Sportovní haly Fortuna a tratí napříč pražským parkem Stromovka. V posledních ročnících se závodu účastnilo okolo 500 závodníků z řad sparťanských fanoušků, hokejistů i partnerů klubu.

Účel běhu je jednoduchý. Pomáhat těm, kteří to potřebují. Ve spolupráci s Nadačním fondem HC Sparta Praha tak poslední dva ročníky pomáhaly dětem z Fakultní nemocnice Motol, s níž je jediný pražský extraligový klub ve velice úzkém a přátelském kontaktu. Závod každoročně podporují také partneři klubu, ať už účastí v závodu, nebo doprovodným programem.

Účastníci si mohou pravidelně zakoupit speciální merch a ještě více přispět k výsledné částce. Akce se pravidelně účastí i samotní hokejisté Sparty, ač už závodu, nebo již tradiční autogramiády po ukončení závodu.

Projekt již pomohl vybrat 682.478 korun

Sparťanská pětka #1

Termín: 27. června 2018
Výtěžek: 50.000 korun na pomoc sparťanským parahokejistům

Sparťanská pětka #2

Termín: 20. června 2019
Výtěžek: 133.500 korun na nový vozíček pro postiženého fanouška Dominika (investiční skupina Kaprain poté částku zdvojnásobila)

Sparťanská pětka #3

Termín: 31. srpna 2021
Výtěžek: 137.028 korun pro sparťanského fanouška Kubu bojujícího s akutní formou leukémie

Sparťanská pětka #4

Termín: 28. června 2022
Výtěžek: 178.450 Kč na rekondiční pobyty pro onkologicky léčené děti z Fakultní nemocnice Motol

Dnes v 18:30 | Muži
HC Oceláři Třinec

Domácí série pokračuje proti Třinci

G. Thorell: Náročné utkání, ale zvládli jsme ho výborně

SPA - KLA 5:1 - Jubilejní 1000. výhra v extralize!

Němeček: Pořád musíme hrát s pokorou