25. 1. 2015 Jiří Liebreich

Dvořáček: Mrzí nás to hlavně kvůli lidem

Nepovedlo se. Jak špatně souboj s Hradeckými začal, tak i skončil. Ačkoliv si sparťané vytvořili řadu nadějných střeleckých příležitostí, Ondřeje Kacetla v bráně soupeře překonat nedokázali. Příčiny nepříjemné domácí porážky hledal talentovaný DAVID DVOŘÁČEK. Ten nejvíce litoval neproměněného trestného střílení.

Jaký byl taktický plán proti Hradci?
Věděli jsme, že hrají dobře systém středního pásma, a podle toho jsme se na ně připravovali. Před zápasem jsme studovali video, radili jsme se, a díky tomu jsme přesně věděli, jak hrají. Bohužel ani tak jsme zápas nezvládli. Hráli dobře, těžko jsme se k nim dostávali.

David Dvořáček

Ačkoliv jste inkasovali rychlý gól, tak to na týmu nezanechalo znatelnější stopy. I když jste dál tlačili, tak jste se nedokázali prosadit. Kde hledat chybu?
Vyčítám si hlavně dvě své šance. Nejprve jsem ujel a neproměnil – zápas by byl hned jiný. To je stejné, jako když bek neubrání soupeře. Kdybych proměnil nájezd, zápas by se možná zlomil. Moc šancí jsme si nevypracovali – i když jsme měli několik přesilovek.

Neproměnil jste nájezd. Přitom to z opakovaného záznamu vypadalo, že chyběl jen kousíček k tomu, abyste Kacetla pokořil…
Ondru znám z minulých sezon. Vím, že mezi nohama nechává prostor. I tentokrát tam byl. Kdybych zakončil o něco níže, tak by to tam možná padlo. Gól jsem měl dát ale už z předchozí zmíněné šance, on ale zaklapl betony včas. Bohužel.

Jak reagoval trenér Josef Jandač po výprasku 0:5 po zápase v kabině?
Říkal, ať si ze zápasu vezmeme jak pozitiva, tak negativa. Ať se hlavně příště více tlačíme do brány. Nyní se připravujeme na souboj s Mladou Boleslaví, proti které to budeme chtít předvést.