15. 8. 2015 Tomáš Zetek

Pech: Musíme být připraveni na Ligu mistrů!

Byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Vstřelil gól a na jednu branku přihrál. Ani jeho příspěvek ale nestačil na to, aby Sparta postoupila do finále Dolomiten Cupu. Po pátečním zápase prestižního turnaje v italském Neumarktu odcházel LUKÁŠ PECH se svými spoluhráči po nadějném průběhu střetnutí z ledu se sklopenou hlavou. „Vedli jsme o dvě branky a nakonec o jednu prohráli. Ztratili jsme zápas, který jsme měli dotáhnout do vítězného konce,“ není spokojený šikovný útočník. Sparta prohrála s Ingolstadtem 3:4 a v neděli ji čeká duel o třetí místo.

Sparta odcestovala na desetidenní trip, který zahrnuje účast na Dolomiten Cupu a dva duelu Champions Hockey League, ve čtvrtek ráno. Po dnu stráveném v autobusu se hráči ubytovali na hotelu v srdci Dolomit. V pátek už je čekalo jen dopolední rozbruslení a pak ostrý večerní duel s Ingolstadtem. Jeho vítěz se mohl těšit na boj o celkové prvenství, poražený absolvuje v neděli souboj o celkové třetí místo na prestižním turnaji.

„Bohužel jsme my ten druhý případ,“ krčí rameny Lukáš Pech. „Přijeli jsme sem pro to, abychom se dobře připravili na Ligu mistrů, která nás čeká příští týden v Norsku a Švýcarsku. Ale samozřejmě když už se zúčastňujete takového turnaje, chcete tu odvézt maximální možný výkon a vyhrát,“ má jasno zkušený útočník.

A proč to nevyšlo? Sparta sice vstoupila do pátečního utkání výborně a v prvním dějství byla lepším týmem, po zásluze vedla díky brankám Saboliče a právě Pecha 2:1, ale... „První třetina byla z naší strany dobrá a měli jsme tam i další příležitosti na vstřelení branky, mohli jsme vést o víc než jeden gól. Tam problém rozhodně nebyl,“ vysvětluje Pech. A kde tedy?

„Od druhé třetiny jsme už nehráli dobře. Ještě jsme sice zvládli zvýšit na rozdíl dvou gólů, ale soupeř začal lépe bruslit a my jsme hrozně propadali ve středním pásmu. Soupeř nám pořád chodil do přečíslení a vytvářel si velké šance. Je začátek sezony a všechno si teprve sedá, ale musíme se z tohohle průběhu zápasu a našich chyb poučit.“

Hned první utkání Dolomiten Cupu v příjemném prostředí na severu Itálie sledovala zaplněná Würth Arena. Stadionek místního HC Neumarkt-Egna působícího v nejvyšší soutěži pojme díky tribuně za trestnými lavicemi skoro 1500 diváků. „Vypadalo to, že je prakticky plno. Atmosféra byla dobrá, zejména díky fanouškům Ingolstadtu, kterých tu bylo asi dvě stě,“ popisuje jednatřicetiletý forvard.

Jedinou patálií jinak dobře zorganizovaného turnaje se zatím jeví mlha, která po dobu zhruba poloviny zápasu nedovolila dohlédnout z jednoho konce hřiště na druhý. „Párkrát vznikla komická situace, že jsme po sobě koukali, kde je vůbec puk. A najednou někdo křičí, že už je na druhé straně hřiště,“ směje se Pech. „Ale pro oba týmy to bylo stejné. Kdybychom ve třetí třetině víc stříleli, třeba by nám to tam taky napadalo.“

Sparťani mají na programu v sobotu odpoledne trénink a večer budou čekat na svého soupeře pro nedělní klání o třetí místo na turnaji. Ten vzejde ze souboje německého mistra z Mannheimu se švýcarským Klotenem. „Chtěli jsme hrát finále, ale když se nepovedl první zápas, chceme vyhrát alespoň v neděli. Bylo by to před odletem do Norska dobré,“ zmiňuje útočník Lukáš Pech. Spartu čeká první duel vysoce ceněné Champions Hockhey League příští čtvrtek na ledě Hamaru.