11. 3. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Marek Bartánus

Vytáhlý útočník Marek Bartánus měl před sezónou patřit mezi střelecká esa holešovického klubu. Jeho rozjezd v hlavním městě však trval déle a až v závěru sezóny začal slovenský křídelník bodovat.

Rodák z Liptovského Mikuláše vyhrál v loňské sezóně tabulku střelců našich východních sousedů a do Prahy se přesunul potvrdit roli kanonýra. Dlouho však mezi mantinely tápal a zapadl do šedi, ze které se celý mančaft nedokázal vymanit po celý ročník.

Ačkoliv Bartánus formou neoplýval a muška na jeho hokejce nebyla tak přesná jako v minulém roce, stále dostával důvěru oblékat reprezentační dres Slovenska a také ve Spartě naskakoval pravidelně. Body na jeho konto začaly však přibývat až v závěru ročníku, může tak být v teprve čtyřiadvaceti letech příslibem do budoucnosti.

Navíc Kometa je pro Bartánuse oblíbeným soupeřem. Trefil se v hale Rondo a v domácím střetnutí otevřel skóre, když zužitkoval ideální pas Kratěny. Zejména v první třetině oplýval aktivitou a společně s Brošem a Kratěnou si pravidelně každé střídání vytvářeli příležitosti.

Zahrál si v početní nevýhodě, mnoho prostoru dostal i v přesilových hrách. Mínusem však pro Bartánuse je nepřesná rozehrávka a špatné přihrávky. Málokdy přesně přihraje nebo si narazí se spoluhráčem kotouč. Do zakončení jej však nikdo nutit nemusí. Překvapit Hoviho se snažil hned čtyřikrát, jednou uspěl.

Výsledná známka: 2

Momenty Marka Bartánuse v utkání:

2:40 – V přesilové hře si nabruslil na pas Tona, vyhnul se obránci Houdkovi a bekhendem mířil na vzdálenější tyč branky Komety. Puk jen o centimetry prosvištěl mimo.

13:32 – Kratěna zpoza branky našel mezi kruhy zcela osamoceného Bartánuse, jehož střelu bez přípravy stihl zblokovat vedle zadák Brňanů.

16:40 – Bartánus se prohnal po křídle až před svatyni Komety, střela z úhlu mezi betony Hoviho však neměla šanci na úspěch.

19:06 – V početní výhodě nahrál Kratěna Bartánusovi před zcela odkrytou klec Brna a slovenský útočník neměl problém nastavit hůl a nasměrovat touš za brankovou čáru.

21:28 – Faul na Bartánuse a přesilová hra pro Spartu. Ostrčil se provinil podražením.

Marek Bartánus - zápasové statistiky
Góly: 1