11. 8. 2022 Martina Nová

Billa Cup den první: Slavia padla, Sparta bere bod

Hned v rámci úvodního hracího dne 47. ročníku BILLA Cupu se představí naši hokejisté, které čeká od 18:30 Vsetín. Ještě předtím ale celý turnaj odstartuje pražský rival ze Slavie, který se střetne s Třincem. Průběžné informace vám přineseme zde v článku, všechny zápasy můžete také sledovat živě na Onlajny.com.

ZÁKLADNÍ SKUPINY

SKUPINA A

V první třetině měli jasně navrch Pražané, kteří byli neustále na puku a nebýt gólmana Javorka, Třinec by prohrával o několik branek. jenže Oceláři vytrvali a využili příležitosti v závěru dějství a ujali se vedení. Ve druhé části se síly na ledě vyrovnaly, i když Třinečtí často usedali na trestnou lavici. Prosadily se oba týmy a po 40 minutách bylo skóre 2:1 pro Oceláře.

Ve třetí části se dveře netrhly na trestné lavici Slavie, nicméně Třinec toho nedokázal využít. Nicméně sešívaní chybovali hned v úvodu závěrečné části ve vlastní přesilovce, kdy nechali ujet a skórovat Lazovského. I když Hess snížil opět na rozdíl jedné branky a v posledních dvou minutách měli slávisté neustávající tlak, vyrovnat už nezvládli. Tři body si tak za vítězství 3:2 připsali Oceláři.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 40. Hess (Huk), 44. Hess – 19. Juřík (Pánek), 38. Morcinek (Lazovský), 42. Lazovský

Průběžné pořadí:

  1. HC Oceláři Třinec | 3 b - 3:2 - 1:0:0:0
  2. HC Slavia Praha | 0 b - 2:3 - 0:0:0:1
  3. HC Pilsen Wolves | 0 b - 0:0 - 0:0:0:0

SKUPINA B

První zápas na turnaji má za sebou náš tým, který vyzval hokejisty Vsetína. V první třetině se ujali první vedení hosté, ale sparťané brzy odpověděli a vyrovnali na 1:1. Ve druhé části si obě mužstva vyzkoušela hru pět na tři, ale nikdo nedokázal dvojnásobnou početní výhodu přetavit v gól.

Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Opět to byli Moravané, kteří se ujali hubeného vedení, nicméně sparťanský tlak v samotném závěru byl úspěšnější než slávistický a díky přesilovce byl přetaven ve vyrovnávací gól. Následovaly samostatné nájezdy na tři série, v nichž jediný úspěšný byl hostující Jan Vašička. Pražané si tak připisují do tabulky bod.

HC Sparta Praha - VHK Vsetín 2:3 sn

Branky a nahrávky: 13. Podlaha (Prikhodko), 59. Havlena (Vaňha, Burda) – 11. Vlk, 44. Vinklárek (Vašička), rozh. náj. Vašička.

Průběžné pořadí:

  1. VHK Vsetín | 2 b - 3:2 - 0:1:0:0
  2. HC Sparta Praha | 1 b - 2:3 - 0:0:1:0
  3. HK Nitra | 0 b - 0:0 - 0:0:0:0

Rozpis všech utkání naleznete zde.

Finančně podporuje:


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!

V pondělí startuje předprodej na čtvrtfinále!

Petr Vosmík členem představenstva E.H.C.

Chlapík: Nehráli jsme hokej hodný Sparty