17. 9. 2020 Petr Pavlík

Extraliga začíná, sparťané míří do Plzně!

Vzhůru do boje! S vysokými ambicemi a s novými posilami sparťané v pátek 18. září od 17:15 hodin zahájí nový ročník 2020/2021 na ledě Plzně, kde budou bojovat o první body do tabulky soutěže. Utkání můžete sledovat živě na televizní stanici O2 TV Sport.

Vysoké ambice, hvězdné posily i nový patron

Sparťané v průběhu nezvykle dlouhé přestávky přivedli do svého týmu několik zajímavých jmen. Fanoušci se mohou v nadcházející sezoně těšit například na současného reprezentanta Romana Horáka nebo Davida Němečka, jehož příchod vedení uskutečnilo těsně před startem nového ročníku.

Ambice sparťanského klubu tak zůstávají minimálně stejné, jako tomu bylo v minulém ročníku. „S novými hráči, kteří náš tým posílili v průběhu léta, jsme zatím nadmíru spokojeni. Troufnu si říci, že oproti minulé sezoně je náš tým ještě silnější. I proto věřím, že budeme znovu bojovat o nejvyšší příčky v tabulce. S tímto kádrem nemůžeme mít jiné ambice,“ potvrdil svými slovy sportovní ředitel Petr Ton.

Do své druhé sezony v roli kapitána vstoupí útočník Michal Řepík, jenž znovu bude patřit mezi opory celého mužstva. „Nezříkám se role lídra, mým úkolem je hlavně pomoci týmu v produktivitě. Individuální body ale samozřejmě rád vyměním za každé vítězství,“ okomentoval svoji roli zkušený tahoun a dodal: „Máme v týmu dost šikovných hráčů na to, abychom hráli ofenzivní hokej a dávali hodně gólů. Věřím, že je mužstvo dobře postavené a budeme podávat dobré výkony."

Patronem pro nadcházející sezonu 2020/2021 se stal současný člen Klubu legend HCS Jiří Zelenka. Tento bývalý vynikající útočník odehrál v dresu Sparty celkem šestnáct sezon, v nichž čtyřikrát slavil se svým klubem mistrovský titul. Zelenkovo jméno je tak už dvanácté v celkovém pořadí patronů od roku 2009.

>>>INFORMACE O PRODEJI VSTUPENEK NA PRVNÍ ZÁPAS<<<


Posily Plzně: Navrátilec Stach nebo bývalý brankář Pirátů

Západočeši v létě posílili hned na několika postech včetně brankáře. Jaroslav Pavelka dal přednost Bílým Tygrům, a vedení Plzně tak zareagovalo na jeho odchod angažováním Dominika Pavláta. Bývalý chomutovský gólman prožil fantastický ročník v Chance Lize, kde po celou dobu sezony patřil k nejlepším brankářům ligy. Obranu doplnil Matěj Stříteský nebo švédský zadák Viktor Lang. V útočných řadách se Plzeňští mohou opět spolehnout na služby Davida Stacha, který se po krátké odmlce vrátil zpět do známého prostředí.

Indiáni se však museli kromě výše zmíněných příchodů vypořádat také s pár odchody. Své místo v kabině opustil Bohumil Jank, dále defenzivní pilíř Lukáš Pulpán, nebo Vojtěch Němec, který se rozhodl kývnout na nabídku Znojma. Do Českých Budějovic zamířil Miroslav Indrák a Vervu pro změnu posílil rychlík Patrik Zdráhal. Dres plzeňského klubu nebude v následující sezoně oblékat ani Kristián Kolář společně s Adamem Jánošíkem, jenž odešel za novou výzvou do Švédska.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU PLZNĚ:

PŘÍCHODY ODCHODY
Dominik PAVLÁT (B, Piráti Chomutov) Kristián KOLÁŘ (B, HC Tábor)
Viktor LANG (O, Piráti Chomutov) Jaroslav PAVELKA (B, Bílí Tygři Liberec)
Matěj STŘÍTESKÝ (O, HC Energie Karlovy Vary) Bohumil JANK (O, Mountfield HK)
David KVASNIČKA (O, HC VÍTKOVICE RIDERA) Lukáš PULPÁN (O, HC Energie Karlovy Vary)
David STACH (Ú, Rytíři Kladno) Miroslav INDRÁK (Ú, Madeta Motor České Budějovice)
Martin HEŘMAN (Ú, HC Stadion Vrchlabí)
Vojtěch NĚMEC (Ú, Orli Znojmo)
Patrik ZDRÁHAL (Ú, HC Verva Litvínov)

Číslo zápasu #1

Sparťané naposledy zahájili nový ročník na kluzišti soupeře v sezoně 2011/2012. Tehdy náš tým zajížděl na led do Kladna, kde po velkém boji nakonec prohrál 2:3.

Sparta na velkoplošné obrazovce

Nemůžete na venkovní zápas? Užijte si ho i v Praze! Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu 2020/2021 můžete pod otevřeným nebem sledovat všechny zápasy svého oblíbeného týmu. A to v přímém přenose na velkoplošné obrazovce. Navštivte novou sparťanskou hokejovou fanzónu na střeše Galerie Harfa a nenechte si tak ujít žádný zápas. Více ZDE!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka