5. 12. 2007 Tomáš Kubánek

Hübl: Vyrobili jsme moc chyb

I po utkání na Spartě zůstávají litvínovští hokejisté dále zarostlí. I když bravurní výkon brankáře Jaroslava Hübla dlouho držel naději, že se jejich holicí strojky po delším čase opět trochu opotřebují. Jenže kromě něj toho hosté příliš nepředvedli, a tak svou sérii prohraných utkání na cizích kluzištích dále prodloužili.
"Zase jsme odehráli svůj klasický zápas venku, kdy jsme prakticky dvě třetiny byli dopředu neškodní. Vzadu jsme přitom vyrobili plno chyb, které Sparta pak dvakrát potrestala. Tím dostala do rukou potřebný klid," hodnotí smířeně utkání litvínovský brankář. "Ve třetí třetině se už zápas dohrával a Sparta přidala další gól. Možná, že kdybychom měli trochu víc štěstí, tak jsme to mohli ještě zvrátit nebo zdramatizovat, ale to se nám nepodařilo."

Téměř dvě třetiny zůstával stav v T-Mobile Aréně stále bezbrankový. Až ve 39. minutě rychle za sebou skórovali Netík se Štrbou. "Jelikož jsme byli vepředu neškodní, v obraně kupili chyby a sparťané byli nebezpeční, tak je úspěch, že byl stav 0:0 tak dlouho. Ale vypadalo to nadějně, takže nás ty góly mrzí."

V úterý se střetla dvě mužstva, která toužila prolomit svou nelichotivou sérii. Sparta doma v posledních čtyřech střetnutích ani jednou nevyhrála, venkovní šnůra Litvínova je ještě daleko hrozivější. "Trochu jsme se o tom bavili, ale Sparta je silný mančaft, takže jsme na to moc nehleděli. Naše série je ještě delší, už snad patnáct zápasů."

Sparta se z předchozích utkání poučila a praktikovala aktivnější taktiku než minulé duely. Díky tomu útočné formace plodily četné příležitosti, které Jaroslav Hübl často zázračně zneškodňoval. "Domácí dobře bruslili a rotovali ve středním pásmu. Z toho vyplývalo plno šancí a brejků. Mi se to dlouho podařilo držet na nule. Bohužel pak dvakrát ujeli a byly z toho dva góly," mrzí Hübla.

Mezi množstvím skvělých zásahů asi nejvíce vynikl ten, kdy zkraje zápasu bek Sparty nabil z modré křídlu do pravého kruhu, ten pohotově vystřelil, ale Hübl bleskově vymrštil proti projektilu svou lapačku. "To byla velká šance. Naštěstí se mi podařilo rychle se přesunout."

foto: hokej.cz