18. 10. 2004 Lucie Vítková

Letos poprvé s Orly

Zápas se Znojmem se odehraje v úterý od 17:00 v T- Mobile Areně. Pro 250 nejrychlejších fanoušků připravila Sparta malý dárek v podobě papírové helmy HC SPARTA PRAHA. Sparta zaostává v tabulce o jediný bod za Zlínem a Spartě tak půjde o čelo tabulky!
Znojemští Orli jsou jediným týmem, který v letošní sezóně nezměřil síly se Spartou. Jihomoravskému týmu vstup do sezóny vyšel. S reprezentačním gólmanem v brance Orli vyhráli první dvě utkání v Třinci a na domácím ledě s Karlovými Vary. Poté si Vokoun vybral dovolenou a Znojemští svým soupeřům třikrát v řadě podlehli. Zlom přišel až na ledě trápícího se Vsetína, kde Orli vyhráli 4:2. Na následující zápas s mistrovským Zlínem oblékli dres s Orlem naprsou poprvé v sezóně také forvardi Eliáš s Havlátem. Oba vsítili branku, ale na skalp rozjetého Hamé to nestačilo. Eliáš vstřelil gól také v utkání s Vítkovicemi, ale nikdo ze spoluhráčů se k němu nepřidal a Znojmo si připsalo pátou porážku. Vítězství nad Duklou Jihlava bylo povinností, kterou Orli zvládli, na rozdíl od zápasů s Pardubicemi, Slavií a Plzní. Ve všech třech kláních odešli Orli poraženi. V neděli odehrálo Znojmo zápas na domácím ledě se Vsetínem a zejména dva góly Urama a dva góly Havláta dotáhly Znojmo teprve k pátému vítězství v sezóně. Znojemští se po první čtvrtině krčí na jedenáctém místě extraligové tabulky.

Z legionářů tedy bojuje za Orly brankář Tomáš Vokoun, obránce Karel Rachůnek a již zmiňovaná dvojice útočníků Martin Havlát s Patrikem Eliášem. Nejproduktivnějším Orlem je s 15 body ve 13 zápasech slovenský útočník Peter Pucher, který společně s Markem Uramem tvoří dlouhodobě jednu z nejúdernějších dvojic nejen Znojma, ale celé extraligy. Po více jak roce se na led pražské Sparty vrací Petr Přikryl. Moravané přijedou do Prahy jen bez zraněného Vorla. Trenér Leoš Zajíc stanovil svým svěřencům jasnou taktiku a tou je především pevná defenzíva. "Budeme se snažit hrát na brejky, máme na to dostatek vhodných hráčů," sdělil kormidelník Orlů serveru iDnes.

Domácí Sparta se po třinácti odehraných kolech nachází na druhém místě, bod za prvním HC Hamé. Také v posledním kole vyšla Sparta z utkání s Libercem vítězně a prodloužila tak sérii domácí neporazitelnosti již na sedm utkání. Slavomíru Lenerovi budou chybět stále obránce Melichar a útočník Kotrla, který půjde na led teprve ve středu. Sparťané chystají v sestavě jednu změnu. Mladého Olesze by měl nahradit Jakub Šindel. Marián Jelínek ujistil čtenáře idnes, že domácí hokejisté Znojemské Orly nepodcení "Bylo jen otázkou času, kdy Znojemští začnou proměňovat šance a začnou se posouvat vzhůru. Kvalita mužstva rozhodně neodpovídá jeho současnému postavení v tabulce."

Utkání začíná v úterý v 17:00 v T-Mobile Areně. Lístky si můžete zakoupit v pokladnách haly od 14:00 za 70 kč na sezení a 40 kč na stání. Vstupenky jsou také k dostání na pobočkách společností TICKETPRO a TIPSPORT. Zápas Vám budeme přenášet také v online přenosu na těchto stránkách.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Bříza - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, L. Procházka, Richter, Schnábel - Ton, Marek, Chabada - Hlaváč, P. Nedvěd, D. Výborný - Kratěna, Broš, Olesz - Netík, Kašpařík, Sivek.

Znojmo: Vokoun - Benák, Bičánek, Mojžíš, K. Rachůnek, Toman, Křetínský - Plášek, Pucher, Uram - Havlát, Haman, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, Erat.

Bilance SPA - ZNO
1999/00: 3 - 1 - 0 (4:0, 9:4, 3:1, 2:2)
2000/01: 2 - 0 - 2 (2:3p, 0:3, 5:1, 3:2)
2001/02: 1 - 1 - 2 (3:0, 2:3, 3:5, 4:4p)