4. 2. 2005 Vojtěch Gibiš

Nedvěd se prosadil i proti Litvínovu

Petr Nedvěd se stává tím, čím je pro Litvínov Jan Čaloun. Jednadvacet vstřelených branek řadí Nedvěda jasně do čela sparťanských kanonýrů. Oproti ostatním Sparťanům má sedmibrankový náskok. K dnešním dvěma brankám přidal i jednu asistenci.
Oproti poslednímu zápasu, odpovídal Petr Nedvěd o poznání veseleji. “Po zápase se Slavií jsme byli dost zklamaní. Chtěli jsme to napravit. To se nám povedlo, a myslím si, že jsme podali vynikající výkon,“ hodnotil nejlepší střelec Sparty. U první branky měl Nedvěd dost zjednodušenou roli. Z rohu mu nahrál protihráč Branda přímo před Jarinovu branku. “Měli jsme s Litvínovem jednodušší úlohu než se Slavií. Soupeř se za stavu dva, tři nula těžko nutí do útoku, a my jsme toho využili. U toho mého prvního gólu jsem „zaparkoval“ před brankou. Za sebou jsme viděl, že přejíždí protihráč, a tak jsme doufal, že by mohla nahrávka přilétnout ke mně. A vyšlo to,“ usmíval se šťastný střelec.

Petr Nedvěd vypadá, jako by se mu po Spengler Cupu vlila do žil čerstvá krev. “Teď to tam padá. Cítím se v herní pohodě,“ svěřuje se dvaatřicetiletý útočník. Po novém roce nastřílel Nedvěd do branek soupeřů šest gólů. “Bylo by hezké, kdyby se mi dařilo i v Pardubicích. Nebude důležité, jestli dám dva góly já, nebo někdo jiný, ale hlavní je, abychom tam vyhráli,“ říká Petr Nedvěd.

Druhý gól v sezóně vstřelil obránce Josef Řezníček. Ranou od modré čáry v přesilovce dal Spartě dvoubrankový náskok. “Ondra Kratěna na sebe chytře nalákal hráče, který měl hlídat mě. Ten hráč se stáhl k Ondrovi, ten mi nahrál, já jsem se dostal mezi kruhy ke střele. Vystřelil jsem po ledě, a prošlo to do branky,“ popisuje explzeňský Josef Řezníček.

Na nevysokého obránce si často dovolovali velcí beci Litvínova. Útoky vyvrcholili pět minut před koncem, kdy se na něj sesypali tři protihráči.“Já bych to zas neviděl tak, že by po mě tolik šli. K té situaci v závěru - dostal jsem se před bránu, a myslel jsem, že se kotouč ke mně od brankáře odrazí. Oni na to reagovali nějak podrážděně. Ale celkově to nic moc zajímavého nebylo,“ reaguje osmatřicetiletý bek.

A v čem viděl Josef Řezníček změnu oproti nepovedenému derby? “Vyhráli jsme v pohodě první třetinu. Uklidnili jsme se, a pak přidávali další góly. Podle mě Litvínov po třetím gólu rezignoval,“ myslí si extraligový matador. Utkání se Slavií mohlo mít však i svá pozitiva. “Každá prohra na mužstvo nějakým způsobem dolehne. A to by mělo reagovat způsobem, tak jako my dnes. Ale Slavia byla určitě úplně jiný soupeř,“ hledá rozdíly Řezníček.

“Doufám, že jsme konečně protrhli střeleckou smůlu. Snad budeme dávat více branek. Další zápas je ale v Pardubicích, a tam nepředpokládám, že dáme šest branek. Pokud se tak stane, budeme jenom rádi,“ pousmívá se hráč Sparty.

V brance Sparty dostal opět příležitost Pöpperle, a i proti Litvínovu dokázal své kvality. “Je to mladý gólman, jenž dostal příležitost. A on tu příležitost chytil za pačesy. Ten rok, či dva co je za Petrem, se z něj stal skvělý gólman,“ chválí mladého náhradníka bývalý kapitán Plzně.