10. 3. 2005 Darek Štalmach

Petr Nedvěd chce sedmý zápas

O s t r a v a - Přestože sparťanští hokejisté nedokázali na vítkovickém ledě ani v jednom ze dvou zápasů bodovat a ve vypjaté sérii prohrávají 1:3, neztrácí útočník Petr Nedvěd naději, že jeho tým sérii ještě zvrátí. První krok je čeká v sobotu v domácím prostředí.
V sobotu vás čeká pátý zápas se stejným soupeřem. Jak těžké bude hledání motivace v okamžiku, kdy Vítkovicím stačí jediná výhra k postupu?
V play-off se motivace nemusí hledat příliš složitě. Každý chce zvítězit a je jedno, pokolikáté se se soupeřem potkáváte. Ve srovnání se situací, kdy nastupujete počtvrté v sezóně například proti Jihlavě, je motivace jasná sama o sobě. Situace, ve které jsme se sami ocitli, sice nevypadá nejlépe, Vítkovickým hráčům stačí jediné vítězství, ale oni ještě nevyhráli. A my uděláme všechno pro to, aby se jim to ani nepovedlo. Už jsem viděl hodně sérií, které se povedlo z podobně nepříznivého stavu otočit a já doufám, že se do této společnosti vyřazením Vítkovic dostaneme.

Po čtyřech zápasech se oba týmy už asi hodně dobře znají. Můžete se ještě něčím vzájemně překvapit?
Je pravda, že se oba týmy už hodně dobře znají. Ale my se nemusíme ani tak připravovat na Vítkovice jako takové, ale na pátý zápas, na jeho první třetinu, prvních deset minut. Musíme se připravit hlavně sami na sebe. Srovnat si co chceme hrát a pak to na hřišti zrealizovat. Je úplně jedno, kdo proti nám bude stát, že to budou zrovna Vítkovice nás nemusí příliš zajímat. Musíme hrát svou hru a tu vnutit soupeři, nesmíme čekat, co předvede soupeř a tomu se přizpůsobovat.

Play-off jste v NHL hrál naposledy v roce 1996 v dresu Pittsburghu, pak jste přestoupil mezi newyorské Jezdce, kteří se od té doby do vyřazovací části nedostali. NYR i Sparta patří mezi nejbohatší kluby soutěže. Co by se dělo, kdyby se stejná věc stala pražské Spartě?
To vůbec nejde porovnávat. Extraliga a NHL jsou hodně rozdílné soutěže. My jsme nyní do play-off postoupili a fakt, že jsme jediný zápas od vyřazení nic nemění na tom, že chceme postoupit dál. Chceme se do Ostravy vrátit a to znamená, že v sobotu musíme vyhrát. Vítkovice ještě nepostoupily.