7. 1. 2005 Vojtěch Gibiš

Pöpperle opět s nulou

V zápase s Kladnem byl opět jedním z nejplatnějších hráčů na ledě gólman Tomáš Pöpperle. Nejen, že vychytal vítězství, ale zároveň si připsal čtvrtou nulu v sezóně. Zároveň stále zvyšuje percentuální úspěšnost zákroků, jenž ho již řadí na první místo v lize.
Zápas s Kladnem přitom pro něj nebyl jednoduchý, neboť Sparta soupeře tlačila a na Pöpperleho nemířilo příliš střel. “Dnes hráli kluci výborně dozadu. Já jsem měl málo práce, až to bylo nepříjemné. Tak málo práce jsem ve Spartě ještě neměl. Musel jsem se stále udržovat v koncentraci až do konce zápasu. Zápas byl po celou dobu dost vyrovnaný, tak jsem to musel udržet, a naštěstí se to povedlo,“ usmívá se dvacetiletý Pöpperle.

V první třetině skončilo v Pöpperleho brankovišti několik hráčů Kladna, Robert Kysela jej dokonce srazil. “Nevím jestli mě chtěli rozhodit, ale já se snažím v takových to situacích zůstat klidný. Takže se nerozčiluji a snažím se si udržet pozornost na hru,“ svěřuje se brankář. Výborné výkony Pöpperleho staví trenéry před příjemnou otázku koho z výborného tandemu Bříza – Pöpperle nominovat do zápasu. “Samozřejmě, že tam Petra do branky ještě pustím. Uvidíme kdy se Petr dá stoprocentně do pořádku a začne znovu chytat. Doufám, že mě pak trenéři ještě někdy pustí do branky. Byl bych docela zklamán kdybych už žádnou šanci nedostal. Snažím se tu odvádět co nejlepší výkony,“ nezakrývá mladý talent.

Po Spengler Cupu hraje Sparta výborně do obrany. O této skutečnosti mluví fakt, že za dva zápasy po Spengler Cupu inkasovala Sparta jediný gól. “Vrátilo se nám nazpátek sebevědomí ztracené v několika nepovedených zápasech před Vánoci. Turnaj nám vyšel, psychika šla nahoru, a my opět soupeře přehráváme,“ hodnotí Pöpperle. Ač sehrála Sparta minulý týden pět těžkých zápasů v pěti dnech, únava se nedostavuje. “Je to zvláštní ale je to tak. Třeba to přijde časem. Turnaj v Davosu byl dobrý trénink na kondici. Tréninky ve vysokohorském vzduchu byly dost namáhavé a tak by mohla jít kondice zase nahoru,“ myslí si brankář jenž občas vypomáhá i v prvoligovém Berouně.

O brankáři, jehož loni znal málokdo, nyní hovoří mnohé noviny, poskytuje televizní interview. “Snažím se ale stát oběma nohama na zemi, nechci vylítnout někam nahoru. Odtamtud je velmi rychlý pád dolů, a ten hodně bolí. Táta mi pomáhá, říká ať se držím při zemi a makám. Teď to mám trochu jednodušší, dřív mi táta vytýkal každý gól. Nyní jich moc nedostávám,“ usmívá se mladý brankář.

K vychytané nule Pöpperlemu pomohla i výborná hra obrany. V té úřadovala opět výborná dvojice Karel Pilař - Jan Hanzlík. Mladý bek se nejdříve pustil do chvály svého brankáře. “Tomášův výkon ponechávám bez komentáře. Jenom přidám jednu perličku z kabiny. Dnes před zápasem zaplatil Tomáš Pöpperle v kabině všechny dluhy za vychytané nuly. Po zápasu si z něj dělal legraci pokladník Ondřej Kratěna, že mu ty dluhy ani nemusel škrtat. Tomáš z toho byl pak trochu smutný,“směje se Hanzlík.

Jan Hanzlík vstřelil dnes první gól zápasu, po kterém se Sparta rozjela na plné obrátky. Byl to opět velmi netradiční gól, jak je u Hanzlíka letos zvykem. “Byl jsem v šanci, dal jsem tyčku. Říkal jsem si, že to není možné. Pak ale Honza Hlaváč vystřelil, ono se to nějak odrazilo ke mně. Já jsem z rohu golfákem po zemi vystřelil a třem hráčům to prošlo mezi nohama. Takže Orct neměl šanci to vidět. Byla to dost velká náhoda. Ale já jsem letos dal čtyři branky, a z toho tři byly polovlastňáky. Takže jsem se ani moc nedivil,“ svěřuje se bek s přezdívkou „Hanzi“.

Před Vánoci se dvojici Pilař – Hanzlík lehce přestalo dařit. Přestala sbírat plusové i kanadské body. Nyní však opět hrají ve formě ze začátku sezóny. “Ano, s Karlem jsme si to říkali. Byli jsme spolu na Silvestra na večeři a mluvili jsme o tom. My si ty statistiky hlídáme a s Karlem a Tomášem Netíkem se pak špičkujeme kdo je lepší,“ nevážně komentuje Hanzlík. I Hanzlík si myslí, že zlepšené výkony Sparty souvisí se Spengler Cupem. “Měli by jsme být unavení, ale nejsme. Hráli jsem tam ze zabezpečené obrany a pokračuje v tom i teď,“ uzavírá Hanzlík.