7. 12. 2023 HC Sparta

Program Návratu legend, vstupenky mizí

Už v sobotu se na Návratu legend znovu otevřou brány legendárního stadionu. Do Sportovní haly Fortuna se sjedou největší hvězdy sparťanské historie, aby změřily síly s výběrem česko-slovenských ikon. Vstupenky rychle mizí, neváhejte s jejich pořízením!

Program Návratu legend:

  • 16:00 otevření Sportovní haly Fortuna, autogramiáda mistrů a výstava sparťanských artefaktů, otevření foodzony
  • 17:00 promítání dokumentu České televize: Sparta - terč s velkým S
  • 18:00 slavnostní začátek zápasu

Doporučujeme využít MHD, všechna parkoviště u Sportovní haly Fortuna jsou vyblokována pro sparťanské mistry. Permanentkáři Sparty mají na tento duel slevu 100 Kč, stačí při objednávce vstupenek v košíku uvést v políčku "ZÁPAS LEGEND - PERMANENTKÁŘI" číslo své permanentky a ověřovací údaj. Po kliknutí na políčko "nastavit slevu" bude částka upravena.

Olympijští vítězové Jaromír Jágr a Libor Procházka. Mistři světa Tomáš Vlasák, Petr Čajánek, Tomáš Rolinek či Ondřej Pavelec. Hráči se stovkami startů v NHL jako David Výborný, Radim Vrbata, Andrej Sekera, Milan Jurčina a Michal Neuvirth. A do toho hráči, kteří se podepsali pod zlatou éru Sparty - Jaroslav Hlinka, Richard Žemlička, Jiří Vykoukal či Ondřej Kratěna.

Poslední velké jméno jsme slavnostně oznámili až na vyprodaném domácím utkání s Litvínovem. Do sestavy soupeře přidala útočníka Jaromíra Jágra. „Sparta je největší klub v České republice a na jeho oslavách by tak neměl chybět nejlepší hráč naší historie,“ uvedl generální ředitel Sparty Petr Vosmík.


SOUPISKY PRO NÁVRAT LEGEND:

Výběr Sparty

Brankáři: Tomáš Duba, Michal Neuvirth, Petr Přikryl. Obránci: Marek Černošek, Leo Gudas, Stanislav Hajdušek, Jan Hanzlík, Jaroslav Nedvěd, Karel Pilař, František Ptáček, Jiří Vykoukal, Libor Procházka. Útočníci: Michal Broš, Jaroslav Hlinka, Martin Hosták, Jiří Hrdina, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, Patrik Martinec, Tomáš Netík, Daniel Přibyl, Michal Sivek, Petr Ton, David Volek, David Výborný, Jiří Zelenka, Richard Žemlička. Trenéři: František Výborný, Jan „Gusta“ Havel.

Výběr česko-slovenských hvězd

Brankáři: Ondřej Pavelec, Tomáš Rolinek, Dušan Salfický. Obránci: Petr Čáslava, Miloš Holaň, Milan Jurčina, Rostislav Klesla, Tomáš Mojžíš, František Musil, Ondřej Němec, Filip Novák, Andrej Sekera, Ivan Majeský. Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Čajánek, Martin Hanzal, Zbyněk Irgl, Jaromír Jágr, Jakub Koreis, Aleš Kotalík, Evžen Musil, Václav Nedorost, Jiří Novotný, Petr Průcha, Radek Ťoupal, Oldřich Válek, Tomáš Vlasák, Radim Vrbata. Trenéři: Martin Procházka, Martin Ručinský, Jaroslav Špaček.

Účast na sobotní autogramiádě od 16:00 hodin ve Sportovní hale Fortuna potvrdili:

Jiří Kročák, Jaroslav Velechovský, Jiří Doležal, Ladislav Benýšek, Stanislav Berger, Jan Boháček, Ivo Čapek, Michal Dragoun, Pavel Gross, Petr Havelka, Jiří Hlinka, Martin Holý, Josef Horešovský, Petr Hrbek, Karel Hromas, Pavel Hynek, Milan Kastner, Pavel Kašpařík, Robert Kostka, Zbyněk Kukačka, Jaromír Kverka, Jaromír Látal, Martin Maškarinec, Luboš Pázler, Vladimír Petrovka, Martin Podlešák, Tomáš Protivný, Miha Rebolj, Jan Reindl, Luboš Rob, Martin Rousek, Marek Schwarz, Richard Stehlík, Josef Straka, Václav Sýkora, Pavel Šrek, Pavel Táborský, Jan Tlačil, Milan Toman, Radek Tóth, Zdeněk Toužimský, David Vrbata, Vladimír Vůjtek

Účast na nedělní autogramiádě od 13:30 hodin v Galerii Harfa potvrdili:

Jiří Kročák, Jaroslav Velechovský, Marek Černošek, Tomáš Duba, Leo Gudas, Stanislav Hajdušek, Jan Havel, Jaroslav Hlinka, Martin Hosták, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, František Kučera, Miroslav Kuneš, Patrik Martinec, Jaroslav Nedvěd, Tomáš Netík, Michal Neuvirth, Jiří Nikl, Lubomír Pěnička, Karel Pilař, Daniel Přibyl, Pavel Richter, Michal Sivek, Jan Srdínko, Petr Ton, David Volek, David Výborný, František Výborný, Jiří Zelenka a Richard Žemlička

Vstupenky mizí, spodní patro už je plné

Nejen fanoušci Sparty již po tisících skupují vstupenky, aby opět viděli v akci své někdejší hrdiny. Zaplněno je již spodní patro Sportovní haly Fortuna. „Bude to velký hokejový svátek. Znovu se potkáme s hráči, se kterými jsme tady vyhrávali tituly. S mnoha z nich jsme se od té doby neviděli. A zahrát si znovu před zaplněnou Sportovní halou, to jsem myslel, že už nezažijeme,“ těší se Petr Ton, nejlepší střelec v historii Sparty a zároveň výkonný manažer pražského klubu.

Právě k sobotnímu exhibičnímu zápasu s názvem Návrat legend se tradiční hokejový klub nyní maximálně upíná. „Kromě více než padesátky hráčů, kteří nastoupí k exhibičnímu zápasu, dorazí spousta sparťanských mistrů, se kterými se fanoušci setkají před zápasem na společné autogramiádě. Pouze pro tuto příležitost vytváříme malé klubové muzeum plné hokejových artefaktů, připravujeme food zónu a zápasové studio s Českou televizí,“ vyjmenovává důvody, proč nechybět na hokejovém svátku, marketingový manažer Sparty David Dinda.


Čisté dresy se "120": Sparta v černé, soupeř v bílé

Oba týmy obléknou speciální dresy bez reklam s logem „120“. Sparťané černo-zlatou variantu, hostující tým česko-slovenských ikon pak bílo-zlaté trikoty. „Jsou krásné, čisté. Nevěřil bych, že někdy v kariéře obléknu dres se sparťanským logem. Bude to speciální zápas,“ těší se brankář Ondřej Pavelec.

Na druhé straně se představí Michal Neuvirth nebo Tomáš Duba, který Spartě vychytal poslední ligový titul. „Kvůli této události přiletí z Finska s celou rodinou. Musel si domluvit uvolnění ze svého klubu SaiPa, kde působí v roli šéfa rozvoje brankářů,“ poznamenal Dinda.

Trenérem sparťanského výběru bude František Výborný. „Je pro mě ohromná čest být znovu jako trenér na Spartě u takové krásné akce,“ říká majitel tří extraligových titulů se Spartou z let 2000, 2006 a 2007. Ani jeden však nestaví před ostatní. „U všech byli opravdu výjimeční hráči, lidi, se kterými byla radost trávit čas,“ poznamenal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat